Pernai Lietuvoje pateikta rekordiškai daug patentų paraiškų

Publikuota: 2015 m. vasario 18 d. trečiadienis

Valstybinis patentų biuras (VPB) 2014 m. gavo 5 892 paraiškas pramoninės nuosavybės objektams (išradimams, dizainui, prekių ženklams) registruoti.

Laipsniškas ir nuoseklus nacionalinių patentų (išradimų) paraiškų augimas pastebimas nuo 2007 m., kai jų buvo gautos 85. Praėjusiais metais buvo gautos 165 šios paraiškos daugiausiai per pastaruosius 10 metų, iš jų 120 padavė Lietuvos pareiškėjai. 2014 metais VPB išdavė 120 nacionalinius patentus – 30,4 proc. daugiau, nei 2013 m. 2014 m. buvo patvirtintas 1 247 Europos patentų galiojimas. Deja, tik venas iš jų priklauso Lietuvos pareiškėjui.

Pastebima, kad užsienio pareiškėjai vis aktyviau patentuoja Lietuvoje. 2014 m. užsienio pareiškėjams VPB išdavė 23 nacionalinius patentus (2013 m. tokių patentų buvo išduota 14).

„Apibendrinant galima teigti, kad Lietuvoje patentinė veikla aktyvėja, ja vis dažniau naudojasi Lietuvos verslas, kita vertus, Lietuvos rinka domina vis daugiau užsieniečių, tai gali reikšti arba potencialias investicijas į kuriamus produktus arba patentuotų technologijų importą“, – teigia direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys.

2014 m. VPB gavo 1,5 proc. daugiau paraiškų pramoninės nuosavybės objektams registruoti nei 2013 m. ir 27 proc. daugiau nei 2012 m.

Praėjusiais metais Lietuvos pareiškėjai buvo aktyvesni ir teikdami prekių ženklų paraiškas. 2014 m. nacionalinių prekių ženklų paraiškų skaičius išaugo 7,9 proc. Šių paraiškų 2014 m. gauta 2 457, kai 2013 m. – 2 277, 2012 m. – 2 270. VPB pernai įregistravo net 22 proc. daugiau prekių ženklų, apimančių 3 949 prekių ir paslaugų klases, t.y. 2 137 prekių ženklų, kai tuo tarpu 2013 m. – 1 750, 2012 m. – 1 700.

Augo ir tarptautinių prekių ženklų paraiškų pagal Madrido protokolą skaičius – nuo 97 (2012 m.) iki 107 (2014 m.).

Pernai Lietuvos verslininkai buvo aktyvesni ir registruodami dizainą užsienyje – teikdami tarptautinio dizaino ar Bendrijos dizaino paraiškas. 2014 m. paduotos 94 paraiškos, tuo tarpu 2013 m. – 52 paraiškos.

Nuo 2014 m. pabaigos visi suinteresuoti asmenys Valstybiniam patentų biurui gali elektroniniu būdu teikti paraiškas įregistruoti prekių ženklus ar dizainą Lietuvoje. Elektroninėje sistemoje taip pat galima pateikti prašymus atlikti kitus veiksmus, susijusius su paduotomis patento, prekių ženklo ar dizaino paraiškomis ar registracijomis, peržiūrėti pateiktus dokumentus, jų statusą, atliktų veiksmų istorijos ataskaitas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »