Tobulinamos vaikų ir jaunimo socialinei gerovei užtikrinti skirtos paslaugos

Publikuota: 2013 m. liepos 15 d. pirmadienis

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendina projektą „Jaunimo ir vaikų konsultavimo bei informavimo paslaugų teikimas viešojoje e–erdvėje“, kurio tikslas – įdiegti inovatyvius ir pažangius sprendimus elektroninėje erdvėje siekiant pagerinti vaikų ir jaunimo socialinei gerovei užtikrinti skirtas priemones ir paslaugas.

„Paprastai tariant, šiuo projektu siekiame efektyviau ir kokybiškiau suteikti šiuo metu vaikams ir jaunimui teikiamas paslaugas“, – teigia projekto vadovė Aurelija Trimonytė.

Pavyzdžiui, šiuo metu vieni iš projekto partnerių „Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba“ administruoja pagalbos telefonu vaikų linijos paslaugą, į kurią vaikai gali paskambinti iškilus psichologinėms, smurto ar kito pobūdžio problemoms. Šiuo metu emocinės pagalbos vaikams prieinamumas yra nepakankamas. Trumpuoju numeriu 116111 per mėnesį sulaukiama apie 200 000 skambučių ir tik į 15 000 skambučių atsiliepiama.

„Didžiulis ir vis augantis neatsakytų skambučių skaičius rodo milžinišką psichologinės pagalbos poreikį. Viena iš problemų – didelė dalis skambučių yra melagingi, žaidimų pobūdžio, tačiau  šiuo metu veikianti sistema negali iš anksto tokių skambučių identifikuoti ir rūšiuoti. Projekto metu bus sukurta sistema, įspėjanti jei skambina jau melagingai skambinęs abonentas”. – pasakoja A.Trimonytė.

Taip pat bus sukurta informavimo ir konsultavimo sistema, skirta įtėviams ir globėjams. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai gauna daug paklausimų elektroniniu paštu, telefonu. Šiuo metu tokie elektroniniai laiškai – užklausos nėra sistemingai tvarkomi, todėl atsiranda  galimybė, kad iš vieno specialisto pas kitą keliaujantis laiškas pasimes, bus neatsakytas. Automatinė konsultavimo sistema leis reguliuoti informacijos srautus ir padės užtikrinti kokybišką įtėvių ir globėjų informavimą bei konsultavimą.

„Kiekvienais metais JRD skelbia jaunimo organizacijų finansavimo konkursus įvairiems jaunimo organizacijų projektams įgyvendinti. Šiuo metu konkursams pateikiami popieriniai dokumentai, tačiau tai sudaro daug nepatogumų ir sukuria daug techninio darbo administruojant gautus dokumentus. Sukūrus naują e. paslaugą, skirtą elektroniniu būdu teikti ir administruoti tokius projektus, sumažintume darbo tiek jaunimo organizacijoms tiek sau. Organizacijų pateiktas paraiškas vertinantys ekspertai iš kitų miestų, kurie šiuo metu turi atvykti į posėdžius ir paimti jiems skirtas vertinti paraiškas, galės tai padaryti ir internetu. Elektroninė sistema leis viską padaryti paprasčiau ir greičiau.“, – sako A.Trimonytė.

Įgyvendinat projektą „Jaunimo ir vaikų konsultavimo bei informavimo paslaugų teikimas viešojoje e–erdvėje“ bus sukurtos penkios e. paslaugos:
– Pagalbos teikimo vaikams optimizavimas ir plėtra įvairiomis ryšio priemonėmis.
– Informavimo – konsultavimo sistemos, skirtos įtėviams ir globėjams sukūrimas.
– Jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų projektų teikimas ir administravimas.
– Jaunimo informavimas ir konsultavimas.
– Jaunimo darbuotojų sertifikavimas.

Projektas vykdomas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »