Tobulinamos vaikų ir jaunimo socialinei gerovei užtikrinti skirtos paslaugos

Publikuota: 2013 m. liepos 15 d. pirmadienis

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendina projektą „Jaunimo ir vaikų konsultavimo bei informavimo paslaugų teikimas viešojoje e–erdvėje“, kurio tikslas – įdiegti inovatyvius ir pažangius sprendimus elektroninėje erdvėje siekiant pagerinti vaikų ir jaunimo socialinei gerovei užtikrinti skirtas priemones ir paslaugas.

„Paprastai tariant, šiuo projektu siekiame efektyviau ir kokybiškiau suteikti šiuo metu vaikams ir jaunimui teikiamas paslaugas“, – teigia projekto vadovė Aurelija Trimonytė.

Pavyzdžiui, šiuo metu vieni iš projekto partnerių „Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba“ administruoja pagalbos telefonu vaikų linijos paslaugą, į kurią vaikai gali paskambinti iškilus psichologinėms, smurto ar kito pobūdžio problemoms. Šiuo metu emocinės pagalbos vaikams prieinamumas yra nepakankamas. Trumpuoju numeriu 116111 per mėnesį sulaukiama apie 200 000 skambučių ir tik į 15 000 skambučių atsiliepiama.

„Didžiulis ir vis augantis neatsakytų skambučių skaičius rodo milžinišką psichologinės pagalbos poreikį. Viena iš problemų – didelė dalis skambučių yra melagingi, žaidimų pobūdžio, tačiau  šiuo metu veikianti sistema negali iš anksto tokių skambučių identifikuoti ir rūšiuoti. Projekto metu bus sukurta sistema, įspėjanti jei skambina jau melagingai skambinęs abonentas”. – pasakoja A.Trimonytė.

Taip pat bus sukurta informavimo ir konsultavimo sistema, skirta įtėviams ir globėjams. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai gauna daug paklausimų elektroniniu paštu, telefonu. Šiuo metu tokie elektroniniai laiškai – užklausos nėra sistemingai tvarkomi, todėl atsiranda  galimybė, kad iš vieno specialisto pas kitą keliaujantis laiškas pasimes, bus neatsakytas. Automatinė konsultavimo sistema leis reguliuoti informacijos srautus ir padės užtikrinti kokybišką įtėvių ir globėjų informavimą bei konsultavimą.

„Kiekvienais metais JRD skelbia jaunimo organizacijų finansavimo konkursus įvairiems jaunimo organizacijų projektams įgyvendinti. Šiuo metu konkursams pateikiami popieriniai dokumentai, tačiau tai sudaro daug nepatogumų ir sukuria daug techninio darbo administruojant gautus dokumentus. Sukūrus naują e. paslaugą, skirtą elektroniniu būdu teikti ir administruoti tokius projektus, sumažintume darbo tiek jaunimo organizacijoms tiek sau. Organizacijų pateiktas paraiškas vertinantys ekspertai iš kitų miestų, kurie šiuo metu turi atvykti į posėdžius ir paimti jiems skirtas vertinti paraiškas, galės tai padaryti ir internetu. Elektroninė sistema leis viską padaryti paprasčiau ir greičiau.“, – sako A.Trimonytė.

Įgyvendinat projektą „Jaunimo ir vaikų konsultavimo bei informavimo paslaugų teikimas viešojoje e–erdvėje“ bus sukurtos penkios e. paslaugos:
– Pagalbos teikimo vaikams optimizavimas ir plėtra įvairiomis ryšio priemonėmis.
– Informavimo – konsultavimo sistemos, skirtos įtėviams ir globėjams sukūrimas.
– Jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų projektų teikimas ir administravimas.
– Jaunimo informavimas ir konsultavimas.
– Jaunimo darbuotojų sertifikavimas.

Projektas vykdomas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »