Trys BMW koncepciniai automobiliai atskleidžia koncerno ateities viziją

Publikuota: 2016 m. birželio 21 d. antradienis

Šiemet žymėdamas šimtuosius savo įkūrimo metus BMW koncernas pristato savo koncepcinių ateities automobilių trijulę – „BMW VISION NEXT 100“, „MINI VISION NEXT 100“ ir „Rolls-Royce VISION NEXT 100“. Kiekvienas iš pristatomų koncepcinių modelių perteikia BMW ateities viziją, kurioje automobiliai yra autonomiški, individualizuoti ir geba prisitaikyti prie jų naudotojo poreikių taip, tarytum jį itin gerai pažinotų.

„BMW VISION NEXT 100“

Ateities BMW modelių vairuotojai pageidaus didžiąją laiko dalį valdyti automobilį patys, todėl visos „BMW VISION NEXT 100“ panaudotos technologijos yra skirtos užtikrinti aukščiausio lygio valdymo patyrimą ir geba prisitaikyti prie individualių poreikių.

Būdamas šio automobilio salono viduje vairuotojas jaučiasi taip, lyg automobilis buvo projektuotas pagal individualų jo užsakymą. Automobilio interjeras kurtas taip, kad viduje sudarytų didelės erdvės įspūdį, nors jo matmenys yra gana kompaktiški ir siekia 4,9 m ilgio bei 1,37 m pločio. Tai nulemia ir unikalų jo kėbulo dizainą – sportiško kupė ir elegantiško sedano sinergiją.

Į vairuotojo veiksmus automobilis reaguoja per fizinę „Alive Geometry“ sąsają. Iš 800 dinamiškų trikampių suformuotas paviršius gali atlikti įvairiais funkcijas – signalizuoti apie kelyje vairuotojo nepastebimoje zonoje esančius pavojus, atspindėti pasikeitusį automobilio valdymo režimą ar akimirksniu pakeisti salono išvaizdą. Šie trimačiai elementai įveda naują ketvirtąją dimensiją – funkcionalumą.

Ateities BMW automobilio vairuotojas gali pasirinkti vieną iš dviejų vairavimo parinkčių „Ease“ arba „Boost“. Pasirinkus „Ease“ funkciją, automobilio interjeras transformuojasi – vairas ir prietaisų skydelis yra įtraukiami ir minimizuojami taip salone sukuriant daugiau vietos, o vairuotojo ir keleivio krėslai pasukami vienas į kitą.

„Boost“ režime visos automobilio technologijos yra nukreipiamos į vairuotoją taip užtikrinant maksimalų asistavimą ir pagalbą. Projekciniu ekranu ateities BMW automobilyje tampa visas priekinis stiklas, ant kurio atvaizduojama optimali važiavimo trajektorija, parodomas vairo pasukimo kampas ar rekomenduojamas greitis.

Būsimasis automobilis taip pat sugeba mokytis iš vairuotojo veiksmų ir vis geriau prisitaikyti prie jų. Šios automobilio dirbtinio intelekto funkcijos išraiška yra prie priekinio stiklo esantis rombo formos indikatorius. Surinkęs pakankamai duomenų apie vairuotoją, automobilio dirbtinis intelektas automatizuoja tam tikras kasdienes funkcijas.

Didžioji dalis šiame BMW panaudotų medžiagų yra perdirbti anglies pluošto komponentai. Ateityje medžiagų, iš kurių bus gaminami automobilių kėbulai, pasirinkimas dar padidės, o saugant gamtos išteklius vis dažniau bus pasitelkiamos perdirbtos antrinės žaliavos, šiuo metu įprastą medį ir odą pakeis kiti inovatyvūs apdailos sprendimai.

„MINI VISION NEXT 100“

Šiandieniniai „Mini“ modeliai yra kompaktiški premium lygio miesto automobiliai. Pagrindinė koncepcinio „MINI VISION NEXT 100“ idėja taps užtikrinti individualizuotą kelionės patyrimą, o šūkis „Every MINI is my MINI“ atspindės dalijimosi automobiliu paslaugų svarbą. Ateities „Mini“ bus pasiekiamas jo naudotojui 24 val. per parą, jis bus savavaldis ir galės atvykti į bet kurią vietą. Vos tik automobilio naudotojas atsidurs „Mini“ viduje, automobilis iš karto prisitaikys prie jo individualių poreikių.

Ateityje „Mini“ kaip veržlūs ir stilingi miesto automobiliai užkariaus dar didesnio gerbėjų būrio simpatijas. O norint naudotis šių automobilių teikiamas pranašumais nereikės jų įsigyti – užteks juos išsinuomoti.

Todėl ateities „Mini“ kuriantiems dizaineriams tenka galvoti, kaip tas pats automobilis galėtų keisti savo išvaizdą išorėje ir viduje. Automobilio kėbulas padengtas specialiu sluoksniu, kuris geba akimirksniu įgyti pageidaujamą spalvą. Automobilio viduje stogas ir interjero apšvietimas taip pat keičia atspalvį pagal pageidavimą. Spalvos, grafinis ir kitas turinys, atvaizduojamas ant automobilio paviršių, gali atspindėti skirtingą kiekvieno automobilio naudotojo pasirinkimą.

Savo asmeninius nustatymus „MINI VISION NEXT 100“ automobilio naudotojai gali pasirinkti per spalvotą prietaisų skydelio centre esantį ekraną, o jame pateikiamos vizualizacijos simbolizuoja automobilio dirbtinio intelekto veikseną. Automobilio dirbtinis intelektas prisitaiko prie kiekvieno automobilio naudotojo poreikių ir pomėgių bei automatiškai parinks įvairius nustatymus ar pateiks pasiūlymų, pavyzdžiui, stabtelėti mėgiamo menininko parodoje, apie kurią naudotojas dar nežinojo.

Tiesa, pagrindinis dalykas – važiavimo smagumas „Mini“ automobiliu, – išliks nepakeitęs. Automobilių naudotojai galės naudotis visiškai automatizuotu važiavimo režimu arba rinktis valdyti transporto priemonę savarankiškai. Ateities automobilyje bus atsisakyta daugelio dabar įprastų prietaisų ir valdymo rankenėlių. Vietoje to, automobilio priekis yra permatomas, tai suteikia dar artimesnį kelio pojūtį vairuojant, o visa informacija projektuojama ant automobilio vidinių paviršių.

Populiarėjant dalijimosi automobiliu paslaugoms, jų interjerai turės būti kur kas sunkiau nusidėvintys, todėl „MINI VISION NEXT 100“ interjere įprastas detales iš plastiko pakeičia kur kas patvaresni elementai iš žalvario, bazalto ir celiuliozės, taip pat pasitelkiamos perdirbtos medžiagos.

„Rolls-Royce VISION NEXT 100“

„Rolls-Royce“ yra aukščiausios automobilių prabangos standartas, kuris ateityje įgis dar daugiau suasmenintos aplinkos ir unikalių pojūčių elementų. Ateities „Rolls-Royce“ automobiliai ir toliau bus gaminami rankomis, pasitelkiant pažangiausias medžiagas, jie bus visiškai ekologiški. Be to, šiuos automobilius užsisakantys klientai patys aktyviai dalyvaus automobilio sukūrimo procese ir kiekvienas „Rolls-Royce VISION NEXT 100“ taps unikalios kliento vizijos išraiška.

Išorėje koncepcinio „Rolls-Royce VISION NEXT 100“ spinduliuoja galią ir eleganciją, tuo pačiu metu nuo kėbulo atskirtos ratų arkos suteikia dinamiškumo ir lengvumo įspūdį. Atvykimas ir išlipimas kiekvieną kartą tampa nedideliu spektakliu – atgal atveriamos durys ir į viršų pakylanti stogo dalis atveria paslaptingą salono erdvę, o ant žemės nutįsta raudonos šviesos projekcija.

Automobilio salonas sukurtas taip, kad suteiktų maksimalų komfortą jo keleiviams ir taptų erdve, kurioje galima visiškai atsipalaiduoti. Salono keleivių poreikiais rūpinasi virtuali asistentė „Eleanor“, kuri reaguoja į balso komandas, nuolatos mokosi apie keleivių poreikius ir pomėgius bei, atsižvelgdama į tai, geba teikti aktualius pasiūlymus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Eksporto lyderių kalvei – tarptautinis pripažinimas

Beveik pusę milijono eurų pridėtinės vertės šalies įmonėms sukūrusiai, Ūkio ministerijai pavaldžios VšĮ „Versli Lietuva“ programai „Sparnai“ – dar vienas tarptautinis pripažinimas, ji atrinkta tarp 3 geriausių tarptautiškumą skatinančių projektų. skaityti »

Europos smulkiojo verslo akto ataskaitoje įvertinti Lietuvos pasiekimai

Lietuva viršijo Europos Sąjungos vidurkį verslumo, atsakingo administravimo, valstybės pagalbos ir viešųjų pirkimų bei aplinkos srityse. skaityti »

RRT skelbia atnaujintus 4G ir 3G ryšio aprėpties zonų žemėlapius

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) atnaujino judriojo ryšio operatorių tinklų tikėtinų aprėpties zonų žemėlapius. skaityti »

DNB tyrimas: jaunieji verslininkai iš optimistų – į realistus

DNB „Jauno verslo barometras“ šiemet parodė gana ryškias permainas – optimizmo stulpelis krito, realizmo slėgis kyla. Retas tų, kurie savo verslą pradėjo per pastaruosius dvejus metus, artimiausiu metu planuoja daugiau darbuotojų, apyvartos augimą ar naujų produktų kūrimą. skaityti »

Ateities Lietuvos vizija pradėjo ryškėti pirmajame viešame projekto pristatyme

Lietuvos architektų sąjungos rūmuose Žurnalas „Structum“ viešai pristatė projektą „Išmanusis miestas III“, kuriuo siekiama įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus estetizuoti šalies visuomeninę ar gyvenamąją miestų aplinką, atgaivinti ir sukurti bei pritaikyti konkrečias teritorijas aktyviai gyventojų veiklai. skaityti »

LPK narių skaičius nuolat auga, kitus metus planuojama baigti pelningai

Per pastaruosius penkerius metus LPK ženkliai sustiprėjo, išaugo konfederacijos narių skaičius. skaityti »

Programuotojai paneigs stereotipus: klaviatūrą iškeis į gitaras

Lapkričio 16 dieną Vilniuje prasidėjusioje programuotojų konferencijoje „Build Stuff“ sulaukta daugiau nei tūkstančio svečių iš 40 pasaulio šalių. skaityti »

2017 m. biudžeto projektas sudarytas pagrįstai ir orientuotas į finansų sistemos stabilumą

Valstybės kontrolei atlikus 2017 metų valstybės biudžeto projekto vertinimą, Finansų ministerija pateikia informacijos dėl auditorių kai kurių pateiktų pastabų. skaityti »

Pramonininkai pristatė pasiūlymus naujos Vyriausybės programai

Lietuvos laukia labai svarbūs ketveri metai, todėl nauja valdžia turėtų aiškų planą kaip užtikrinti tvarų šalies ekonomikos augimą“ – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuviai – versliausi iš Baltijos valstybių

Lietuvoje 78 proc. gyventojų norėtų turėti savo verslą, kai tuo metu Latvijoje ir Estijoje šis skaičius siekia 49 proc., rodo septintus metus atliekamas pasaulinis verslumo tyrimas AGER 2016 (angl. Amway Global Entrepreneurship report). skaityti »