Tyrimas: kas ketvirta investicinio gyvybės draudimo sutartis – su trūkumais

Publikuota: 2014 m. sausio 7 d. antradienis

Draudimo įmonės ne visada užtikrina, kad investicinio gyvybės draudimo sutartys geriausiai atitiktų vartotojų tikslus. Lietuvos banko atliktas tyrimas rodo, kad pažeidimų padaryta sudarant 24 % investicinio gyvybės draudimo sutarčių.

„Dažniausiai pasitaikantis pažeidimas – sudarant sutartį vartotojui pasiūlomos netinkamos investicinės kryptys ar jų proporcijos. Taip pat ne visuomet teisingai įvertinama vartotojo rizikos kategorija“, – sako Renata Babkauskaitė, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento Finansinių paslaugų priežiūros skyriaus viršininkė.

Pasak jos, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, atkreipusi draudimo įmonių dėmesį į nustatytus trūkumus, nurodė imtis priemonių, kurios padėtų veikti geriausiomis vartotojams sąlygomis ir užkirstų kelią teisės aktų pažeidimams atsirasti ateityje. Draudimo įmonių dėmesys taip pat buvo atkreiptas į tyrimo ataskaitoje išskirtus netinkamos ir sektinus gerosios praktikos pavyzdžius.

Prieš sudarydama gyvybės draudimo sutartį draudimo įmonė turi nustatyti vartotojo poreikius ir, remdamasi kliento pateikta informacija, pasiūlyti geriausiai vartotojo interesus atitinkančią draudimo produkto rūšį – paprastą rizikos draudimą, rizikos draudimą su lėšų kaupimu, lėšų investavimą su minimalia draudimo apsauga ir pan.

Be to, pagal pateiktą informaciją draudimo įmonė turi įvertinti, ar vartotojas pakankamai supranta riziką, būdingą investicinio gyvybės draudimo sutarčiai, ir įsitikinti, kad siūlomos investicinio gyvybės draudimo kryptys atitinka jo lūkesčius ir jam priimtiną rizikos lygį.

Tyrimui buvo atrinktos reikšmingą investicinio gyvybės draudimo rinkos dalį užimančios gyvybės draudimo įmonės. Iš 2012–2013 m. vasario mėn. sudarytų investicinio gyvybės draudimo sutarčių atsitiktinės atrankos būdu buvo atrinktos 134 draudimo sutarčių bylos, iš jų 32 atvejais nustatyta pažeidimų.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas lietuvis 2016-aisiais skolinosi pinigų

Gyventojų įpročiai kinta, o vartojimo kreditai jau nebėra tabu. Tyrimas atskleidė, kad net 24 proc. lietuvių praėjusiais metais skolinosi pinigus įvairioms reikmėms patenkinti. skaityti »

Pasaulio turtingieji dar praturtėjo

„Bloomberg Billionaires Index“ duomenimis, pasaulio turtingųjų turtas išaugo 5,7 proc. skaityti »

Aptartos ekonomikos augimą ir finansų stabilumą užtikrinančios priemonės

Finansų ministras Vilius Šapoka su Europos Audito Rūmų nariu Rimantu Šadžiumi aptarė Rūmų finansinių ir veiklos auditų ataskaitas Lietuvai aktualiais klausimais. skaityti »

Dalį pajamų sutaupyti pavyksta kas antram namų ūkiui

Apie pusė namų ūkių sutaupo dalį pajamų. Dažniausiai per mėnesį buvo atidedama nuo 31 iki 150 Eur – tokią sumą įvardijo apie pusė namų ūkių, kuriems 2016 m. pirmąjį pusmetį pavyko bent šiek tiek sutaupyti. skaityti »

Memelio ir Rusnės pinigams – 100 metų

Lygiai prieš 100 metų, 1917-aisiais, net trys Klaipėdos krašto miestai pradėjo leisti savo pinigus. Pirmieji pasistengė didžiausios Lietuvos teritorijoje esančios Rusnės salos gyventojai. skaityti »

Pramonininkai finansų ministrui pateikė pasiūlymus, kaip didinti šalies konkurencingumą

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis, viceprezidentas Stasys Kropas ir vykdomoji direktorė Giedrė Švedienė su finansų ministru Viliumi Šapoka aptarė būdus didinti šalies ūkio konkurencingumą. skaityti »

Šūsnis popierinių liudijimų keis elektroniniai

Nuo sausio 2 d. vilniečiai daug paprasčiau ir greičiau tvarkys įvairius su dokumentais susijusius reikalus – nebereikės kaskart pateikinėti popierinio gimimo, santuokos, ištuokos, mirties ir kitų liudijimų. skaityti »

Apdovanoti geriausi 2016 metų Lietuvos robotų kūrėjai

Gruodžio 30 d. M. Mažvydo bibliotekoje buvo apdovanoti verslo ir mokslo atstovai už pasiekimus robotikos srityje pagal Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kartu su Ūkio ministerija ir DELFI gruodžio mėn. vykdytą projektą „Aš, Robotas“. skaityti »

Plečiamas verslo finansavimo priemonių spektras

Nuo 2017 m. Ūkio ministerijai atsiras galimybė įgyvendinti naujas eksporto kredito ir faktoringo garantijų priemones. skaityti »

Populiarėja darbas komandiruočių principu

Statistika rodo, kad Lietuvos darbdaviai aktyviai samdo darbuotojus vietos įmonėse ir siunčia juos į komandiruotes užsienyje arba pas darbdavį kitoje šalyje. skaityti »