Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius valstybės ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 3,4 proc. daugiau, o vien tik valstybės biudžetas – 2,1 proc. daugiau nei planuota.
Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius valstybės ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 3,4 proc. (beveik 188 mln. eurų) daugiau, o vien tik valstybės biudžetas – 2,1 proc. (95 mln. eurų) daugiau nei planuota, rodo išankstiniai Finansų ministerijos duomenys.
„Jau kurį laiką valstybės biudžeto pajamos surenkamos, nors ir nežymiai, bet viršijant prognozes. Tai iš tiesų nuteikia optimistiškai galvojant apie visą 2016 metų valstybės biudžeto plano įvykdymą“, – sakė finansų ministrė Rasa Budbergytė.
Faktinės bendros abiejų biudžetų sausio-rugsėjo pajamos – beveik 5,7 mlrd. eurų, o tik valstybės biudžeto – 4,6 mlrd. eurų. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, pajamų gauta atitinkamai 394 mln. eurų ir 278 mln. eurų daugiau.
Devynių mėnesių duomenimis, valstybės biudžeto mokesčių pajamų planas viršytas 1,3 proc. (53 mln. eurų), o palyginti su atitinkamu pernykščiu laikotarpiu, tokių pajamų gauta beveik 5 proc. (per 191 mln. eurų) daugiau.
Nors pagrindinių mokesčių įplaukos sausio-rugsėjo mėnesiais buvo didesnės nei prognozuota, tačiau vis dar šiek tiek atsiliekama nuo plano surenkant PVM. Pajamų iš PVM minėtu laikotarpiu gauta 2,347 mlrd. eurų. Tai 1,2 proc. (beveik 30 mln. eurų) mažiau nei prognozuota šiemet sausį-rugsėjį, tačiau palyginus su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, PVM surinkimas padidėjo net 4,4 proc. (virš 99 mln. eurų). Šio mokesčio trūkumą biudžete kompensuoja viršplaninės kitų mokesčių pajamos.
Už visas akcizines prekes per devynis pirmuosius metų mėnesius gauta 893,3 mln. eurų – beveik 3 proc. daugiau nei prognozuota. Pelno mokesčio įplaukos sudarė 502,9 mln. eurų – 12,7 proc. daugiau nei planuota.
Gyventojų pajamų mokesčio įplaukos į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus sausį-rugsėjį buvo 1,1 mlrd. eurų – 4,8 proc. didesnės nei prognozuota.
Patvirtintos 2016 m. valstybės biudžeto pajamos (be ES lėšų) sudaro 5,945 mlrd. eurų, su ES lėšomis – 8,046 mlrd. eurų.