Vilniaus universiteto psichologai teiks nemokamą pagalbą internetu

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 13 d. antradienis

Nuo rugpjūčio Lietuvos gyventojai, patyrę sukrečiančius išgyvenimus, galės nemokamai gauti profesionalią psichologų pagalbą internetu. Konsultacijos internetu – vis dar naujas Lietuvoje, tačiau vis aktualesnis psichologinės pagalbos metodas. Pasauliniais moksliniais tyrimais ir praktika paremtą pagalbos metodą kuria ir taikys Vilniaus universiteto (VU) psichologai.

Psichologų teigimu, nuo 60 iki 80 proc. žmonių per visą gyvenimą patiria bent vieną sunkų išgyvenimą ar trauminį įvykį. Tai autoavarijos, užpuolimai, seksualinė prievarta, artimojo netektis ar savižudybė. Šių išgyvenimų padariniai gali lydėti visą gyvenimą, jei nesikreipiama pagalbos.  

„Specializuota pagalba, teikiama internetu, leis mums efektyviau padėti žmonėms įveikti po sukrečiančių išgyvenimų atsiradusius slogius jausmus, mintis, prisiminimus. Internetu galėsime pasiekti ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių miestelių gyventojus, kur dažnai psichologų trūksta. Tiems, kas turi internetą namuose, nereikės nė kojos iš namų iškelti, tačiau ne bėda ir neturint – pusvalandžiui ar valandai galima juk užsukti ir į vietinę biblioteką“, – teigia dr. Evaldas Kazlauskas, VU Traumų psichologijos tyrimų grupės docentas.

Be to, pagalba internetu galės naudotis ir į užsienį emigravę lietuviai. Toks pagalbos metodas priimtinesnis tiems, kurie negali arba nedrįsta tiesiogiai kreiptis į psichikos sveikatos specialistus. Nustatyta, kad psichologinė pagalba internetu gali paskatinti ir padėti žmonėms geriau save išreikšti, pažinti savo vidų ir išgyvenimus.

„Dėl įvairių priežasčių žmonės bijo peržengti psichologo kabineto slenkstį, neina į tradicinės psichoterapijos užsiėmimus. Tai ir drovumas, žinių trūkumas, baimė būti sukritikuotam ar baimė, kad visą likusį gyvenimą lyg etiketė bus klijuojama „lankėsi pas psichologą“. Internetas leidžia pamiršti visas šias baimes ir netgi jas įveikti“,  – sako dr. E. Kazlauskas.

Dr. E. Kazlausko teigimu, ne mažiau svarbu ir tai, kad pagalba internetu – patikimas metodas, kurio efektyvumas, kaip rodo tyrimai, panašus į tradicinės psichologinės pagalbos. Sąnaudos, beje, ženkliai mažesnės.

Ilgametę darbo patirtį turintys VU psichologai Psichotraumatologijos internetinės pagalbos programą (PIPP) pradėjo kurti pernai. Ši programa padės įveikti sukrečiančio įvykio patyrimus, su jais susijusius prisiminimus, mintis ar jausmus per rašymą ir bendraujant su psichologu. VU psichologai taip pat naudoja trumpalaikės eklektinės potrauminio streso psichologinės pagalbos (BEPP) metodą, kuris taikomas jau susitikus su psichologu akis į akį.

Nemokamos psichologinės pagalbos teikimas yra VU Traumų psichologijos tyrimų grupės vykdomas Lietuvos mokslo tarybos finansuojamas projektas. Ši grupė daugiau kaip dešimtmetį tyrinėja sukrečiančių įvykių poveikį asmeniui, teikia aukščiausio lygio profesionalią psichologinę pagalbą, aktyviai bendradarbiauja su užsienio mokslininkais ir praktikais. Komandoje dirba žymūs Lietuvos psichologai: prof. Danutė Gailienė, doc. Evaldas Kazlauskas, dr. Paulius Skruibis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »