Vilniaus universiteto psichologai teiks nemokamą pagalbą internetu

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 13 d. antradienis

Nuo rugpjūčio Lietuvos gyventojai, patyrę sukrečiančius išgyvenimus, galės nemokamai gauti profesionalią psichologų pagalbą internetu. Konsultacijos internetu – vis dar naujas Lietuvoje, tačiau vis aktualesnis psichologinės pagalbos metodas. Pasauliniais moksliniais tyrimais ir praktika paremtą pagalbos metodą kuria ir taikys Vilniaus universiteto (VU) psichologai.

Psichologų teigimu, nuo 60 iki 80 proc. žmonių per visą gyvenimą patiria bent vieną sunkų išgyvenimą ar trauminį įvykį. Tai autoavarijos, užpuolimai, seksualinė prievarta, artimojo netektis ar savižudybė. Šių išgyvenimų padariniai gali lydėti visą gyvenimą, jei nesikreipiama pagalbos.  

„Specializuota pagalba, teikiama internetu, leis mums efektyviau padėti žmonėms įveikti po sukrečiančių išgyvenimų atsiradusius slogius jausmus, mintis, prisiminimus. Internetu galėsime pasiekti ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių miestelių gyventojus, kur dažnai psichologų trūksta. Tiems, kas turi internetą namuose, nereikės nė kojos iš namų iškelti, tačiau ne bėda ir neturint – pusvalandžiui ar valandai galima juk užsukti ir į vietinę biblioteką“, – teigia dr. Evaldas Kazlauskas, VU Traumų psichologijos tyrimų grupės docentas.

Be to, pagalba internetu galės naudotis ir į užsienį emigravę lietuviai. Toks pagalbos metodas priimtinesnis tiems, kurie negali arba nedrįsta tiesiogiai kreiptis į psichikos sveikatos specialistus. Nustatyta, kad psichologinė pagalba internetu gali paskatinti ir padėti žmonėms geriau save išreikšti, pažinti savo vidų ir išgyvenimus.

„Dėl įvairių priežasčių žmonės bijo peržengti psichologo kabineto slenkstį, neina į tradicinės psichoterapijos užsiėmimus. Tai ir drovumas, žinių trūkumas, baimė būti sukritikuotam ar baimė, kad visą likusį gyvenimą lyg etiketė bus klijuojama „lankėsi pas psichologą“. Internetas leidžia pamiršti visas šias baimes ir netgi jas įveikti“,  – sako dr. E. Kazlauskas.

Dr. E. Kazlausko teigimu, ne mažiau svarbu ir tai, kad pagalba internetu – patikimas metodas, kurio efektyvumas, kaip rodo tyrimai, panašus į tradicinės psichologinės pagalbos. Sąnaudos, beje, ženkliai mažesnės.

Ilgametę darbo patirtį turintys VU psichologai Psichotraumatologijos internetinės pagalbos programą (PIPP) pradėjo kurti pernai. Ši programa padės įveikti sukrečiančio įvykio patyrimus, su jais susijusius prisiminimus, mintis ar jausmus per rašymą ir bendraujant su psichologu. VU psichologai taip pat naudoja trumpalaikės eklektinės potrauminio streso psichologinės pagalbos (BEPP) metodą, kuris taikomas jau susitikus su psichologu akis į akį.

Nemokamos psichologinės pagalbos teikimas yra VU Traumų psichologijos tyrimų grupės vykdomas Lietuvos mokslo tarybos finansuojamas projektas. Ši grupė daugiau kaip dešimtmetį tyrinėja sukrečiančių įvykių poveikį asmeniui, teikia aukščiausio lygio profesionalią psichologinę pagalbą, aktyviai bendradarbiauja su užsienio mokslininkais ir praktikais. Komandoje dirba žymūs Lietuvos psichologai: prof. Danutė Gailienė, doc. Evaldas Kazlauskas, dr. Paulius Skruibis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas lietuvis 2016-aisiais skolinosi pinigų

Gyventojų įpročiai kinta, o vartojimo kreditai jau nebėra tabu. Tyrimas atskleidė, kad net 24 proc. lietuvių praėjusiais metais skolinosi pinigus įvairioms reikmėms patenkinti. skaityti »

Pasaulio turtingieji dar praturtėjo

„Bloomberg Billionaires Index“ duomenimis, pasaulio turtingųjų turtas išaugo 5,7 proc. skaityti »

Aptartos ekonomikos augimą ir finansų stabilumą užtikrinančios priemonės

Finansų ministras Vilius Šapoka su Europos Audito Rūmų nariu Rimantu Šadžiumi aptarė Rūmų finansinių ir veiklos auditų ataskaitas Lietuvai aktualiais klausimais. skaityti »

Dalį pajamų sutaupyti pavyksta kas antram namų ūkiui

Apie pusė namų ūkių sutaupo dalį pajamų. Dažniausiai per mėnesį buvo atidedama nuo 31 iki 150 Eur – tokią sumą įvardijo apie pusė namų ūkių, kuriems 2016 m. pirmąjį pusmetį pavyko bent šiek tiek sutaupyti. skaityti »

Memelio ir Rusnės pinigams – 100 metų

Lygiai prieš 100 metų, 1917-aisiais, net trys Klaipėdos krašto miestai pradėjo leisti savo pinigus. Pirmieji pasistengė didžiausios Lietuvos teritorijoje esančios Rusnės salos gyventojai. skaityti »

Pramonininkai finansų ministrui pateikė pasiūlymus, kaip didinti šalies konkurencingumą

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis, viceprezidentas Stasys Kropas ir vykdomoji direktorė Giedrė Švedienė su finansų ministru Viliumi Šapoka aptarė būdus didinti šalies ūkio konkurencingumą. skaityti »

Šūsnis popierinių liudijimų keis elektroniniai

Nuo sausio 2 d. vilniečiai daug paprasčiau ir greičiau tvarkys įvairius su dokumentais susijusius reikalus – nebereikės kaskart pateikinėti popierinio gimimo, santuokos, ištuokos, mirties ir kitų liudijimų. skaityti »

Apdovanoti geriausi 2016 metų Lietuvos robotų kūrėjai

Gruodžio 30 d. M. Mažvydo bibliotekoje buvo apdovanoti verslo ir mokslo atstovai už pasiekimus robotikos srityje pagal Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kartu su Ūkio ministerija ir DELFI gruodžio mėn. vykdytą projektą „Aš, Robotas“. skaityti »

Plečiamas verslo finansavimo priemonių spektras

Nuo 2017 m. Ūkio ministerijai atsiras galimybė įgyvendinti naujas eksporto kredito ir faktoringo garantijų priemones. skaityti »

Populiarėja darbas komandiruočių principu

Statistika rodo, kad Lietuvos darbdaviai aktyviai samdo darbuotojus vietos įmonėse ir siunčia juos į komandiruotes užsienyje arba pas darbdavį kitoje šalyje. skaityti »