Vilniaus universiteto psichologai teiks nemokamą pagalbą internetu

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 13 d. antradienis

Nuo rugpjūčio Lietuvos gyventojai, patyrę sukrečiančius išgyvenimus, galės nemokamai gauti profesionalią psichologų pagalbą internetu. Konsultacijos internetu – vis dar naujas Lietuvoje, tačiau vis aktualesnis psichologinės pagalbos metodas. Pasauliniais moksliniais tyrimais ir praktika paremtą pagalbos metodą kuria ir taikys Vilniaus universiteto (VU) psichologai.

Psichologų teigimu, nuo 60 iki 80 proc. žmonių per visą gyvenimą patiria bent vieną sunkų išgyvenimą ar trauminį įvykį. Tai autoavarijos, užpuolimai, seksualinė prievarta, artimojo netektis ar savižudybė. Šių išgyvenimų padariniai gali lydėti visą gyvenimą, jei nesikreipiama pagalbos.  

„Specializuota pagalba, teikiama internetu, leis mums efektyviau padėti žmonėms įveikti po sukrečiančių išgyvenimų atsiradusius slogius jausmus, mintis, prisiminimus. Internetu galėsime pasiekti ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių miestelių gyventojus, kur dažnai psichologų trūksta. Tiems, kas turi internetą namuose, nereikės nė kojos iš namų iškelti, tačiau ne bėda ir neturint – pusvalandžiui ar valandai galima juk užsukti ir į vietinę biblioteką“, – teigia dr. Evaldas Kazlauskas, VU Traumų psichologijos tyrimų grupės docentas.

Be to, pagalba internetu galės naudotis ir į užsienį emigravę lietuviai. Toks pagalbos metodas priimtinesnis tiems, kurie negali arba nedrįsta tiesiogiai kreiptis į psichikos sveikatos specialistus. Nustatyta, kad psichologinė pagalba internetu gali paskatinti ir padėti žmonėms geriau save išreikšti, pažinti savo vidų ir išgyvenimus.

„Dėl įvairių priežasčių žmonės bijo peržengti psichologo kabineto slenkstį, neina į tradicinės psichoterapijos užsiėmimus. Tai ir drovumas, žinių trūkumas, baimė būti sukritikuotam ar baimė, kad visą likusį gyvenimą lyg etiketė bus klijuojama „lankėsi pas psichologą“. Internetas leidžia pamiršti visas šias baimes ir netgi jas įveikti“,  – sako dr. E. Kazlauskas.

Dr. E. Kazlausko teigimu, ne mažiau svarbu ir tai, kad pagalba internetu – patikimas metodas, kurio efektyvumas, kaip rodo tyrimai, panašus į tradicinės psichologinės pagalbos. Sąnaudos, beje, ženkliai mažesnės.

Ilgametę darbo patirtį turintys VU psichologai Psichotraumatologijos internetinės pagalbos programą (PIPP) pradėjo kurti pernai. Ši programa padės įveikti sukrečiančio įvykio patyrimus, su jais susijusius prisiminimus, mintis ar jausmus per rašymą ir bendraujant su psichologu. VU psichologai taip pat naudoja trumpalaikės eklektinės potrauminio streso psichologinės pagalbos (BEPP) metodą, kuris taikomas jau susitikus su psichologu akis į akį.

Nemokamos psichologinės pagalbos teikimas yra VU Traumų psichologijos tyrimų grupės vykdomas Lietuvos mokslo tarybos finansuojamas projektas. Ši grupė daugiau kaip dešimtmetį tyrinėja sukrečiančių įvykių poveikį asmeniui, teikia aukščiausio lygio profesionalią psichologinę pagalbą, aktyviai bendradarbiauja su užsienio mokslininkais ir praktikais. Komandoje dirba žymūs Lietuvos psichologai: prof. Danutė Gailienė, doc. Evaldas Kazlauskas, dr. Paulius Skruibis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Investicijos su optimizmo ženklu: kokie verslai ir kaip plėsis?

Prieškrizinį lygį pasiekusios investicijos nenustos augti ir šiemet – investuoti į verslo plėtrą planuoja 74 proc. Lietuvoje veikiančių verslo įmonių. skaityti »

Lietuva pakilo pagal talentų konkurencingumo indeksą

Pagal talentų konkurencingumo indeksą, vertinantį šalių pastangas pritraukti talentų bei šalyje egzistuojančias kompetencijas, Lietuva pakilo per dvi pozicijas ir užima 33 vietą tarp 118 vertinamų šalių. skaityti »

Duomenų vizualizacija gali užkirsti kelią Zika virusui

Daugiau nei 36 tūkstančiai šeimų gali būti dėkingos mobiliųjų duomenų vizualizacijai, padėjusiai išsaugoti jų gyvybes. skaityti »

Lietuva išlieka inovatyviausia Baltijos šalis, bet dar turi kur pasitempti

Inovatyviausių pasaulio ekonomikų penkiasdešimtuke šiemet Lietuva užėmė 32 vietą ir aplenkė Latviją bei Estiją. skaityti »

Rekordinės „Knygų Kalėdos“ praturtino bibliotekas ir vaikų globos namus

Per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“ šalies bibliotekoms, globos namams ir vaikų dienos centrams šiais metais padovanota daugiau nei 50 tūkst. naujų knygų. skaityti »

Vilniuje plečiama elektromobilių infrastruktūra

Vilnius sparčiai žengia į priekį, įsileisdamas vis daugiau naujovių – savivaldybė, matydama elektromobilių augimą mieste, nusprendė vilniečiams įrengti daugiau įkrovimo stotelių. skaityti »

Susitikime su Amerikos-Lietuvos verslo taryba - dėmesys Fintech sektoriaus plėtrai

Finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Lietuvoje viešinčiu Amerikos-Lietuvos verslo tarybos (ALBC) prezidentu Ericu Stewartu, su kuriuo diskutavo apie verslo ir investicijų perspektyvas. skaityti »

„Incoterms®“ sąvadui suėjo 80 metų

Tarptautinių taisyklių, pagal kurias tiksliai apibrėžiami prekybos terminai, sąvadas – Incoterms® – mini savo gyvavimo 80-metį. skaityti »

Kasos aparatų naudojimo naujovės: daugiau sąžiningos konkurencijos, mažiau administracinės naštos

Siekdama sumažinti administracinę naštą bei užtikrinti sąžiningas ir vienodas sąlygas visam verslui, Vyriausybė posėdyje pritarė Finansų ministerijos siūlymui keisti kasos aparatų naudojimo tvarką. skaityti »

Pameistrystės plėtra Lietuvoje – be aiškios strategijos

Į profesinio mokymo sistemą Lietuvoje investuojami milijonai europinių pinigų, tačiau verslas pasigenda tikslingesnio būsimų darbuotojų ruošimo. skaityti »