„Virgin Galactic“ įkūrėjas R. Bransonas: mes pasirengę jums padėti plėtojant mažųjų palydovų sritį

Publikuota: 2013 m. birželio 6 d. ketvirtadienis

Kosmoso turizmu užsiimanti ir palydovų kėlimo į orbitą paslaugas planuojanti „Virgin Galactic“ padės ir lietuvių komandai, šiuo metu dirbančiai ties pirmuoju palydovo projektu. Taip sakė šios kompanijos įkūrėjas milijardierius seras Richardas Bransonas susitikime su lietuviško palydovo „LitSat-1“ kūrėjais.

Apžiūrinėdamas Misijos „Lituanica 80“ palydovo „LitSat-1“ modelį svečias  domėjosi ir 2015 metais planuojamu pjezo reakcijos eksperimentu kosmose. Išgirdęs, kad šio bandymo sėkmė leistų ženkliai sumažinti mažųjų palydovų kaštus, svorį, padidinti ekonominį naudingumą, R.Bransonas sakė: „Palydovai gali pakeisti pasaulį – nuo visiems prieinamesnių telefonijos ir interneto paslaugų iki galimybės geriau sekti, kas vyksta su Žeme globalinio atšilimo problemų kontekste. Tai labai labai svarbu.“

Vizito metu milijardierius viešai paskelbė ir apie pirmąją lietuvių astronautų komandą, kuri  ketina kilti į kosmosą su „Virgin Galactic“ statomu erdvėlaiviu. Pirmosios lietuvių kelionės į kosmosą iniciatorius verslininkas Vladas Lašas sakė, kad šie bendri planai turi ne vien pramoginę reikšmę – jau ir dabar atskirus produktus kosmoso pramonei kuriančios įmonės su šiuo bendradarbiavimu sieja ir ambicingus verslo planus.

Pirmasis lietuviškas Kauno technologijos universiteto ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto jungtinės komandos kuriamo palydovo skrydis suplanuotas šių metų lapkričio mėnesį pagal su JAV kompanijos „LLC NANORACKS” ir Lietuvos kosmoso asociacijos pasirašytą sutartį. Misija Lituanica 80 pavadinto projekto metu bus patikrinti komponentų, kurie bus naudojami pjezo reakcijos eksperimente, sklandų veikimą. Toks eksperimentas dar niekada nebuvo atliktas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Investicijos su optimizmo ženklu: kokie verslai ir kaip plėsis?

Prieškrizinį lygį pasiekusios investicijos nenustos augti ir šiemet – investuoti į verslo plėtrą planuoja 74 proc. Lietuvoje veikiančių verslo įmonių. skaityti »

Lietuva pakilo pagal talentų konkurencingumo indeksą

Pagal talentų konkurencingumo indeksą, vertinantį šalių pastangas pritraukti talentų bei šalyje egzistuojančias kompetencijas, Lietuva pakilo per dvi pozicijas ir užima 33 vietą tarp 118 vertinamų šalių. skaityti »

Duomenų vizualizacija gali užkirsti kelią Zika virusui

Daugiau nei 36 tūkstančiai šeimų gali būti dėkingos mobiliųjų duomenų vizualizacijai, padėjusiai išsaugoti jų gyvybes. skaityti »

Lietuva išlieka inovatyviausia Baltijos šalis, bet dar turi kur pasitempti

Inovatyviausių pasaulio ekonomikų penkiasdešimtuke šiemet Lietuva užėmė 32 vietą ir aplenkė Latviją bei Estiją. skaityti »

Rekordinės „Knygų Kalėdos“ praturtino bibliotekas ir vaikų globos namus

Per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“ šalies bibliotekoms, globos namams ir vaikų dienos centrams šiais metais padovanota daugiau nei 50 tūkst. naujų knygų. skaityti »

Vilniuje plečiama elektromobilių infrastruktūra

Vilnius sparčiai žengia į priekį, įsileisdamas vis daugiau naujovių – savivaldybė, matydama elektromobilių augimą mieste, nusprendė vilniečiams įrengti daugiau įkrovimo stotelių. skaityti »

Susitikime su Amerikos-Lietuvos verslo taryba - dėmesys Fintech sektoriaus plėtrai

Finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Lietuvoje viešinčiu Amerikos-Lietuvos verslo tarybos (ALBC) prezidentu Ericu Stewartu, su kuriuo diskutavo apie verslo ir investicijų perspektyvas. skaityti »

„Incoterms®“ sąvadui suėjo 80 metų

Tarptautinių taisyklių, pagal kurias tiksliai apibrėžiami prekybos terminai, sąvadas – Incoterms® – mini savo gyvavimo 80-metį. skaityti »

Kasos aparatų naudojimo naujovės: daugiau sąžiningos konkurencijos, mažiau administracinės naštos

Siekdama sumažinti administracinę naštą bei užtikrinti sąžiningas ir vienodas sąlygas visam verslui, Vyriausybė posėdyje pritarė Finansų ministerijos siūlymui keisti kasos aparatų naudojimo tvarką. skaityti »

Pameistrystės plėtra Lietuvoje – be aiškios strategijos

Į profesinio mokymo sistemą Lietuvoje investuojami milijonai europinių pinigų, tačiau verslas pasigenda tikslingesnio būsimų darbuotojų ruošimo. skaityti »