2012 metų Londono olimpiada po „Visa“ ženklu

Publikuota: 2010 m. liepos 7 d. trečiadienis

„Visa“ logotipas
Sporto aistruoliai, norintys kortele įsigyti bilietų į 2012 metais Londone vyksiančią olimpiadą, galės naudotis tik mokėjimo sistemos „Visa“ kortelėmis. Be to, tik „Visos“ savininkai turės galimybę susimokėti parduotuvėse, įsikūrusiose olimpiniame kaimelyje, arba pasiimti grynųjų bankomate. Tokios yra rėmėjų sąlygos, nurodytos sutartyje, kurią pasirašė „Visa“ ir olimpinių bei parolimpinių žaidynių organizatoriai.

Britanijos kovos su nesąžininga konkurencija komitetas (OFT) jau aiškinasi šio sandėrio aplinkybes, įtardami monopolijos įstatymo pažeidimus.

„Visa“ yra oficialus olimpiados partneris nuo 1988 metų, kuomet žaidynės vyko Seule. Londono olimpiados organizacinio komiteto atstovo teigimu, tokios rūšies susitarimas yra visiškai normalus.

„Visa“ yra oficiali Londone vyksiančių žaidynių mokėjimo sistema. Lygiai taip pat, kaip ir 2008 metais Pekine arba šiemet Vankuveryje. „Visa“ – pagrindinis mūsų partneris jau 24 metus, tad čia nieko naujo“, – teigė olimpinių žaidynių organizacinio komiteto atstovas.

„Visa“ yra viena stambiausių mokėjimo sistemų Didžiojoje Britanijoje: šioje šalyje net 53 mln. žmonių turi debetines “Visa„ korteles. „MasterCard“ kortelėmis naudojasi tik 17,5 mln. gyventojų. Kiek kitokia situacija su kreditinėmis kortelėmis: „MasterCard“ lenkia „Visą“ (atitinkamai 36 mln. ir 22 mln. kortelių savininkų).

Anot „Visos“ atstovų, tie, kas neturi jų mokėjimo sistemos kortelės, galės ją įsigyti tik žaidynių laikotarpiui. Sirgaliai iš užsienio turės galimybę naudotis kitų sistemų kortelėmis, jei jie pirks bilietus į žaidynių renginius ne oficialiame 2012 metų olimpinių žaidynių puslapyje, o per savo šalių olimpinius komitetus.

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Čekijoje pasirodė pirmosios virtualiosios kortelės

Čekijos bankas „Fio Banka“, bendradarbiaudamas su mokėjimo kompanija „MasterCard“ ir mobiliuoju operatoriumi O2, pirmasis šalyje įdiegė bekontakčių mokėjimų technologiją NFC išmaniuosiuose telefonuose. skaityti »

„Visa“ siekia, kad automobilis atstotų kreditinę kortelę

„Visa“ planuoja įdiegti į automobilius mobiliąją atsiskaitymo sistemą, kuria naudotis vairuotojui bus taip pat paprasta kaip išmaniuoju telefonu arba kreditine kortele. skaityti »

Amerikiečio kolekcijoje – 1,5 tūkst. kreditinių kortelių

Amerikietis Walteris Cavanaghas nuo 1971 metų yra įtrauktas Gineso rekordų knygą kaip žmogus, turintis daugiausia pasaulyje galiojančių kreditinių kortelių. skaityti »

Žmonės neatsisako atsiskaitymo grynaisiais pinigais

Bendrovės RBR tyrimo duomenimis, 2014 m. 60-yje pasaulio šalių buvo įgyvendinta 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų. skaityti »

Atsiskaitymai bankų kortelėmis − ketvirtadaliu spartesni nei anksčiau

Per ketverius metus atsiskaitymai bankų kortelėmis prekybos vietose paspartėjo ketvirtadaliu, t. y. 6 sekundėmis. skaityti »

Banko „Millennium“ mokėjimo kortelė pripažinta gražiausia Lenkijoje

Lenkijos banko „Millennium“ kreditinė kortelė „Millennium Alfa“ pripažinta gražiausia Lenkijoje. Toks titulas jai suteiktas konkurse, vykusiame konferencijos „Central European Electronic Card 2015“ metu. skaityti »

SEB bankas: mokėjimo korteles dažniausiai naudoja vilniečiai

SEB banko duomenimis, dažniausiai mokėjimo kortele linkę atsiskaityti didmiesčių (įskaitant ir jų rajonus), ypač Vilniaus, ir kai kurių šalies kurortų gyventojai, o gryniesiems pinigams pirmenybę daugiausiai teikia Jonavos ir Tauragės bei jų rajonų gyventojai. skaityti »

„MasterCard“ sujungs lojalumo korteles ir mobiliuosius atsiskaitymus

Naujas „MasterCard“ standartas sukurtas tam, kad pirkėjai galėtų pasinaudoti įvairiomis nuolaidų kortelėmis mokėjimo terminaluose. skaityti »

Koks atsiskaitymo būdas gali padėti sutaupyti laiko apsiperkant

Specialistai teigia, kad lietuviai, netgi lyginant su kaimynais latviais, vis dar dažnai linkę pasiimti pinigų iš kortelės sąskaitos ir mokėti už pirkinius grynaisiais pinigais. Tiesa, situacija pamažu kinta – atsiskaitymų kortelėmis skaičius kasmet didėja po 16–17 procentų. skaityti »

2020 metais atsiskaitymai kortelėmis bus dar labiau prieinami

Per penkerius metus dvigubai padaugės vietų, kuriose galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis. skaityti »