Ar saugu naudotis mokamąja „Visa Electron“ kortele?

Publikuota: 2006 m. vasario 9 d. ketvirtadienis

Visa Electron

Pastaruoju metu elektroniniais kanalais platinamuose laiškuose dėstomi nuogąstavimai dėl SEB Vilniaus banko mokamosios kortelės Visa Electron saugumo. SEB Vilniaus bankas  teigia, kad abejonės yra neteisingos ir klaidinančios.

Pirmiausia, klaidingas pats laiško teiginys, neva SEB Vilniaus bankas yra panaikinęs Visa Electron mokamųjų kortelių apsaugą. Priešingai – šiuo metu, kaip ir anksčiau, visos SEB Vilniaus banke išduodamos Visa Electron mokamosios kortelės atitinka visus tarptautinės „Visa International“ asociacijos tinklo keliamus saugumo reikalavimus, kurių privalo laikytis visi bankai, klientams teikiantys Visa mokamąsias korteles tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Laiške įvardyta grėsmė, esą gali atsirasti žmonių, kurie įsidėmės ant mokamosios kortelės Visa Electron užrašytus skaičius (kodus) ir pasinaudos jais savo reikmėms atsiskaitydami interneto parduotuvėse. SEB Vilniaus bankas užtikrina, kad ši nuomonė yra visiškai klaidinga. Šiuo metu už prekes ar paslaugas internetu galima atsiskaityti tik kredito kortelėmis, tokiomis kaip Visa Classic, MasterCard ir kt., o Visa Electron yra debeto kortelė ir ja negalima atsiskaityti interneto parduotuvėse.

SEB Vilniaus banko prašymu, tarptautinė „Visa International“ asociacija taiko ribojamąsias priemones, kurios neleidžia banko išduotomis debeto kortelėmis atsiskaityti internetu. Išimties atveju galima atsiskaityti tik keliose Lietuvos interneto parduotuvėse, su kuriomis SEB Vilniaus bankas yra sudaręs mokamųjų kortelių aptarnavimo sutartis ir kurios yra įsidiegusios papildomas operacijų saugumą užtikrinančias priemones.

Pagal tarptautinės „Visa International“ asociacijos tinklo reikalavimus visi pasaulio bankai, leidžiantys Visa korteles (ir lustines, ir magnetines), šių kortelių plastiko antroje pusėje privalo spausdinti trijų skaitmenų kodą, vadinamą CVV2 (angl. Card Verification Value 2). Šis kodas naudojamas kaip papildoma apsaugos priemonė, kuria siekiama užtikrinti, kad mokamąja kortele internetu atsiskaito jos turėtojas.

Be to, interneto parduotuvėse už prekes ar paslaugas atsiskaitant kredito kortelėmis, nurodyti vien kortelės kodų nepakanka. Siekiant užtikrinti atsiskaitymų saugumą, dažniausiai yra reikalaujama pateikti papildomus duomenis: gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą ir kitą informaciją.

Be to, taikomos ir kitos apsaugos priemonės, kuriomis bankas kontroliuoja atsiskaitymą mokamosiomis kortelėmis. Viena iš tokių priemonių – atsiskaitymų stebėjimas. Visos kortele atliekamos operacijos yra sekamos, o, pastebėjus įtarimų keliančią operaciją, banko darbuotojas nedelsdami susisiekia su kortelės savininku.

SEB Vilniaus bankas primena, kad klientai turėtų labai atidžiai saugoti asmeninius savo sąskaitų duomenis, mokamųjų kortelių numerius ir slaptažodžius. Šie duomenys turi išlikti konfidencialūs ir juos gali žinoti tik mokamosios kortelės savininkas. 



 

 

Šaltinis: SEB Vilniaus bankas
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

AmEx perdavė Versatile kortelių gamybos teises

Įmonė American Express perdavė kortelių iš permatomo plastiko gamybos teisę amerikiečių gamintojui Versatile Card Technology. skaityti »

„Ukrainos paštas“ virto didžiuliu bankomatu

Ukrainos paštas „Ukrpočta“ ir nacionalinis Ukrainos bankas susitarė drauge dalyvauti nacionalinėje elektroninių mokesčių sistemoje. skaityti »

Europiečių pomėgiai

Po atlikto tyrimo paaiškėjo, jog trys ketvirtadaliai Europos vartotojų mieliau renkasi tas mokėjimo korteles, kuriomis naudojantis kaupiama taškų. skaityti »

Saudo Arabija susidomėjo „Multos“

Stambiausias Saudo Arabijoje Kuro ir naudingųjų iškasenų universitetas planuoja sukurti specializuotą laboratoriją, kurioje studentai bus mokomi kurti funkcinius priedus operacinei kortelių sistemai „Multos“. skaityti »

Didžioji Britanija išdavė 1 mln. elektroninių pasų

Nuo 2006-ųjų kovo mėn. Didžiosios Britanijos pasų tarnyba išdavė daugiau nei 1 mln. elektroninių pasų su įdiegta bekontakte mikroschema. skaityti »

„Felicia“ pagelbės

Coca Cola„ įmonė planuoja modernizuoti šio gėrimo pardavimo aparatus, esančius Japonijoje, taip, kad susimokėti už gėrimą galima būtų mobiliuoju telefonu. skaityti »

Olandijos McDonald restoranuose galima atsiskaityti EMV kortelėmis

Įmonė VeriFone paskelbė, jog greitojo aptarnavimo restoranų tinklas McDonald‘s Nyderlanduose visuose savo EMV kasos aparatuose įrengė PIN padus Verifone SC 5000. skaityti »

Maskvos mokyklose mokėjimo kortelės

Rugsėjo pirmąją dieną sugrįžusius į Maskvos mokyklas mokinius pasitiks keleta elektroninių naujovių. skaityti »

China Union Pay užsisakė 20 tūkst. POS terminalų

Lipman China pagamins 20 tūkst. vienetų POS įrangos stambiai finansinei Kinijos įmonei China Union Pay. skaityti »

MasterCard PayPass debiutas Europoje

Turkų „Garanti Bank“ – pirmoji finansinė institucija Europoje, prisijungusi prie bekontakčių mokesčių programos MasterCard PayPass dalyvių. skaityti »