Ar saugu naudotis mokamąja „Visa Electron“ kortele?

Publikuota: 2006 m. vasario 9 d. ketvirtadienis

Visa Electron

Pastaruoju metu elektroniniais kanalais platinamuose laiškuose dėstomi nuogąstavimai dėl SEB Vilniaus banko mokamosios kortelės Visa Electron saugumo. SEB Vilniaus bankas  teigia, kad abejonės yra neteisingos ir klaidinančios.

Pirmiausia, klaidingas pats laiško teiginys, neva SEB Vilniaus bankas yra panaikinęs Visa Electron mokamųjų kortelių apsaugą. Priešingai – šiuo metu, kaip ir anksčiau, visos SEB Vilniaus banke išduodamos Visa Electron mokamosios kortelės atitinka visus tarptautinės „Visa International“ asociacijos tinklo keliamus saugumo reikalavimus, kurių privalo laikytis visi bankai, klientams teikiantys Visa mokamąsias korteles tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Laiške įvardyta grėsmė, esą gali atsirasti žmonių, kurie įsidėmės ant mokamosios kortelės Visa Electron užrašytus skaičius (kodus) ir pasinaudos jais savo reikmėms atsiskaitydami interneto parduotuvėse. SEB Vilniaus bankas užtikrina, kad ši nuomonė yra visiškai klaidinga. Šiuo metu už prekes ar paslaugas internetu galima atsiskaityti tik kredito kortelėmis, tokiomis kaip Visa Classic, MasterCard ir kt., o Visa Electron yra debeto kortelė ir ja negalima atsiskaityti interneto parduotuvėse.

SEB Vilniaus banko prašymu, tarptautinė „Visa International“ asociacija taiko ribojamąsias priemones, kurios neleidžia banko išduotomis debeto kortelėmis atsiskaityti internetu. Išimties atveju galima atsiskaityti tik keliose Lietuvos interneto parduotuvėse, su kuriomis SEB Vilniaus bankas yra sudaręs mokamųjų kortelių aptarnavimo sutartis ir kurios yra įsidiegusios papildomas operacijų saugumą užtikrinančias priemones.

Pagal tarptautinės „Visa International“ asociacijos tinklo reikalavimus visi pasaulio bankai, leidžiantys Visa korteles (ir lustines, ir magnetines), šių kortelių plastiko antroje pusėje privalo spausdinti trijų skaitmenų kodą, vadinamą CVV2 (angl. Card Verification Value 2). Šis kodas naudojamas kaip papildoma apsaugos priemonė, kuria siekiama užtikrinti, kad mokamąja kortele internetu atsiskaito jos turėtojas.

Be to, interneto parduotuvėse už prekes ar paslaugas atsiskaitant kredito kortelėmis, nurodyti vien kortelės kodų nepakanka. Siekiant užtikrinti atsiskaitymų saugumą, dažniausiai yra reikalaujama pateikti papildomus duomenis: gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą ir kitą informaciją.

Be to, taikomos ir kitos apsaugos priemonės, kuriomis bankas kontroliuoja atsiskaitymą mokamosiomis kortelėmis. Viena iš tokių priemonių – atsiskaitymų stebėjimas. Visos kortele atliekamos operacijos yra sekamos, o, pastebėjus įtarimų keliančią operaciją, banko darbuotojas nedelsdami susisiekia su kortelės savininku.

SEB Vilniaus bankas primena, kad klientai turėtų labai atidžiai saugoti asmeninius savo sąskaitų duomenis, mokamųjų kortelių numerius ir slaptažodžius. Šie duomenys turi išlikti konfidencialūs ir juos gali žinoti tik mokamosios kortelės savininkas. 



 

 

Šaltinis: SEB Vilniaus bankas
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Atsiskaitymas „Visa“ kortelėmis Lietuvoje auga

Dar neseniai banko kortelės nebuvo kiekvienam reikalingos ir kiekvieno naudojamos, tačiau pastaruoju metu jomis vis dažniau atsiskaitoma už paslaugas ir prekes.  skaityti »

Atsiskaitydami „Visa“ kortelėmis lietuviai pernai išleido daugiau nei 500 mln. eurų

Lietuvoje išlaidos „Visa“ kortelėmis sudaro apie 12 proc. visų asmeninių šalies gyventojų išlaidų. Pagal šį rodiklį Lietuva lenkia Europą, kurioje išlaidos „Visa“ kortelėmis sudaro 10 proc. visų asmeninių europiečių išlaidų. skaityti »

Danijos bankai neprisijungė prie ES mokėjimo sistemos

Ekspertų manymu, Danijos bankai ir prekybos bei paslaugų įmonės prie EMV standarto kortelių pereis ne anksčiau kaip 2013 m. skaityti »

„Visa“ tapo išskirtine FIFA partnere

„Visa International“  tapo viena iš šešių pagrindinių FIFA partnerių. Sutartyje numatytus įsipareigojimus ji pradės vykdyti 2007 metų sausį ir rems FIFA renginius iki 2014 metų. skaityti »

Nacionalinis Gruzijos bankas paprastina grynųjų pinigų operacijų vykdymo taisykles komerciniuose bankuose

Nacionalinis Gruzijos bankas pranešė sukūręs projektą „Grynųjų pinigų ir kitų vertybių operacijų vykdymo taisyklės Gruzijos komerciniuose bankuose“. skaityti »

Rusijoje naudojamos kiniškos kortelės

Bendrai Kinijos mokėjimo sistemai atstovaujanti Kinijos kreditinių kortelių operatorė kompanija „China Unionpay“ šiais metais ketina įsitvirtinti ir Rusijos rinkoje. skaityti »

„Barclays“ bankas stiprina saugumą

Nuo šiol bankas pradės analizuoti kiekvieno kortelės turėtojo operacijas ir palaipsniui sudarys tam tikrą įprastų išlaidų sąrašą.  skaityti »

„Westpac“ išleidžia naują kreditinę kortelę

Naująja kreditine kortele „Altitude Platinum“ galės naudotis visi vartotojai, kurių metinės pajamos sudaro ne mažiau kaip 75 tūkst. dolerių. skaityti »

Lustinės kortelės nesugadino anglams šventės

Šv. Valentino dieną Didžiosios Britanijos „Chip&PIN“ programa atsiskaitymų sistemoje  oficialiai perėjo nuo magnetinių kortelių EMV technologijos prie EMV standarto. skaityti »

Turino olimpinėse žaidynėse aukso medalio nusipelnė ir mokėjimo sistema „Visa International“

2006-ųjų žiemos žaidynės tapo pačios sėkmingiausios per visą dvidešimties metų žaidynių rėmimo laikotarpį. skaityti »