Ar saugu naudotis mokamąja „Visa Electron“ kortele?

Publikuota: 2006 m. vasario 9 d. ketvirtadienis

Visa Electron

Pastaruoju metu elektroniniais kanalais platinamuose laiškuose dėstomi nuogąstavimai dėl SEB Vilniaus banko mokamosios kortelės Visa Electron saugumo. SEB Vilniaus bankas  teigia, kad abejonės yra neteisingos ir klaidinančios.

Pirmiausia, klaidingas pats laiško teiginys, neva SEB Vilniaus bankas yra panaikinęs Visa Electron mokamųjų kortelių apsaugą. Priešingai – šiuo metu, kaip ir anksčiau, visos SEB Vilniaus banke išduodamos Visa Electron mokamosios kortelės atitinka visus tarptautinės „Visa International“ asociacijos tinklo keliamus saugumo reikalavimus, kurių privalo laikytis visi bankai, klientams teikiantys Visa mokamąsias korteles tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Laiške įvardyta grėsmė, esą gali atsirasti žmonių, kurie įsidėmės ant mokamosios kortelės Visa Electron užrašytus skaičius (kodus) ir pasinaudos jais savo reikmėms atsiskaitydami interneto parduotuvėse. SEB Vilniaus bankas užtikrina, kad ši nuomonė yra visiškai klaidinga. Šiuo metu už prekes ar paslaugas internetu galima atsiskaityti tik kredito kortelėmis, tokiomis kaip Visa Classic, MasterCard ir kt., o Visa Electron yra debeto kortelė ir ja negalima atsiskaityti interneto parduotuvėse.

SEB Vilniaus banko prašymu, tarptautinė „Visa International“ asociacija taiko ribojamąsias priemones, kurios neleidžia banko išduotomis debeto kortelėmis atsiskaityti internetu. Išimties atveju galima atsiskaityti tik keliose Lietuvos interneto parduotuvėse, su kuriomis SEB Vilniaus bankas yra sudaręs mokamųjų kortelių aptarnavimo sutartis ir kurios yra įsidiegusios papildomas operacijų saugumą užtikrinančias priemones.

Pagal tarptautinės „Visa International“ asociacijos tinklo reikalavimus visi pasaulio bankai, leidžiantys Visa korteles (ir lustines, ir magnetines), šių kortelių plastiko antroje pusėje privalo spausdinti trijų skaitmenų kodą, vadinamą CVV2 (angl. Card Verification Value 2). Šis kodas naudojamas kaip papildoma apsaugos priemonė, kuria siekiama užtikrinti, kad mokamąja kortele internetu atsiskaito jos turėtojas.

Be to, interneto parduotuvėse už prekes ar paslaugas atsiskaitant kredito kortelėmis, nurodyti vien kortelės kodų nepakanka. Siekiant užtikrinti atsiskaitymų saugumą, dažniausiai yra reikalaujama pateikti papildomus duomenis: gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą ir kitą informaciją.

Be to, taikomos ir kitos apsaugos priemonės, kuriomis bankas kontroliuoja atsiskaitymą mokamosiomis kortelėmis. Viena iš tokių priemonių – atsiskaitymų stebėjimas. Visos kortele atliekamos operacijos yra sekamos, o, pastebėjus įtarimų keliančią operaciją, banko darbuotojas nedelsdami susisiekia su kortelės savininku.

SEB Vilniaus bankas primena, kad klientai turėtų labai atidžiai saugoti asmeninius savo sąskaitų duomenis, mokamųjų kortelių numerius ir slaptažodžius. Šie duomenys turi išlikti konfidencialūs ir juos gali žinoti tik mokamosios kortelės savininkas. 



 

 

Šaltinis: SEB Vilniaus bankas
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »