Atsargiai! Nauji sukčiavimo būdai

Publikuota: 2006 m. liepos 21 d. penktadienis

Turkija
Remiantis statistika, galima drąsiai teigti, kad vis daugiau poilsiautojų užsienyje už pirkinius ir paslaugas atsiskaito mokėjimo kortelėmis. Tačiau bankininkai įspėja, kad kai kuriose valstybėse, ypač Turkijoje, pastaruoju metu paplito nauji kortelių padirbinėjimo būdai. Pailsėjus ir sugrįžus namo, Jus gali nemaloniai nustebinti staiga sumažėjusi Jūsų kortelės sąskaita. Šios situacijos priežastis – lengvabūdiškumas ir patiklumas.


Turkijoje nepaisant moderniųjų technologijų raidos vis dar nėra pakankamai daug bankomatų. Todėl „gerieji“ žmonės Jums pasiūlys kreiptis į taip vadinamą „Post-office“ ir greičiausiai paaiškins, jog tai nauja pinigų gryninimo įmonė. Iš tiesų, pinigų išgryninimo procedūra eiliniam vartotojui primins įprastą banko procedūrą: Jūsų paprašys įvesti PIN kodą ir pasirašyti ant pinigų gavimo čekio.


Tačiau iš tiesų viskas vyksta kitaip. Norima suma Jums išmokama iš sukčių kišenės, o PIN kodas ir magnetinė juosta nukopijuojami specialiu prietaisu, panašiu į įprastą terminalą. Išėjus „klientui“ tuoj pat pagaminama analogiška kortelė, iš kurios ir yra nuimami visi Jūsų pinigai.

  
Be šio, yra naudojami ir kiti „klasikiniai“ sukčiavimo būdai, tokie kaip informacijos kopijavimas nuo vienos magnetinės juostos į kitą. Blogiausia, jog tai galima padaryti ne tik „sukčių irštvose“ bet ir legaliuose prekybos centruose.


Specialistai pataria plastikinių kortelių iš viso geriau nedemonstruoti rytų valstybėse. Ypač įtartinose vietose (parduotuvėlėse, turguose, viešbučiuose) , o naudotis jomis tik žinomų bankų poskyriuose bei didelėse, prabangiose parduotuvėse.

Šaltinis: www.bankir.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ukrainoje rastas būdas padidinti bankomatų tinklo pasiekiamumą kortelių savininkams

Ukrainos bankų bankomatai vidutiniškai veikia tik 90–93 proc. viso darbo laiko. skaityti »

„Visa“ išleido plastikinę kortelę, suteikiančią galimybę generuoti apsaugos kodus

Europos bankai testuoja naują kortelę „Visa CodeSure“, turinčią miniatiūrinį skystųjų kristalų ekraną bei dvylikos ženklų klaviatūrą. skaityti »

Kinijos liaudies bankas kontroliuos mokėjimų internetu paslaugų teikėjus

Sukūręs greitai augančiai rinkai tinkančią struktūrą, Kinijos liaudies bankas pasiryžęs kontroliuoti mokėjimų internetu paslaugas teikiančias įmones. skaityti »

2012 metų Londono olimpiada po „Visa“ ženklu

Sporto aistruoliai, norintys kortele įsigyti bilietų į 2012 metais Londone vyksiančią olimpiadą, galės naudotis tik mokėjimo sistemos „Visa“ kortelėmis. skaityti »

„Visa“ išleidžia kortelę su klaviatūra ir ekranu

Tarptautinė mokėjimo sistema „Visa“ pasiūlė Europai naujų banko kortelių su klaviatūra ir ekranu, skirtu vaizduoti vienkartinius slaptažodžius. skaityti »

Kinijoje pasirodė banko kortelės su Barbių simbolika

Bankas „China Construction Bank“ bei mokėjimo sistema „China UnionPay“ išleido bendrą kreditinę kortelę merginoms, papuoštą Barbės – vienos populiariausių ir garsiausių lėlių pasaulyje – simbolika. skaityti »

Tiesioginis kortelės sąskaitos papildymas pagreitins prieigą prie pinigų

VAB bankas (Ukraina) pasiūlė kortelės sąskaitos papildymo realiuoju laiku paslaugą. Ja galima pasinaudoti visuose Ukrainoje įsikūrusiuose banko padaliniuose. skaityti »

Vokietijoje jau galioja „Chine UnionPay“ kortelės

Kinijos prekybos ir pramonės bankas ir Kinijos mokėjimo sistema „China UnionPay“ pranešė apie pirmosios Europoje šios mokėjimo sistemos kortelės pasirodymą. skaityti »

Kreditinių kortelių populiarumas auga ir krizės akivaizdoje

Siaučiant sunkmečiui, Rusijoje kreditinės kortelės tapo vienu populiariausių vartojimo kreditų būdų. skaityti »

Galima atsiskaitymų kortelėmis sutrikimo priežastis – rezervinės įrangos stoka

Savaitės pradžioje buvo užfiksuotas vienas didžiausių per pastaruosius metus atsiskaitymų bankų kortelėmis sutrikimų šalyje. skaityti »