Atsargiai! Nauji sukčiavimo būdai

Publikuota: 2006 m. liepos 21 d. penktadienis

Turkija
Remiantis statistika, galima drąsiai teigti, kad vis daugiau poilsiautojų užsienyje už pirkinius ir paslaugas atsiskaito mokėjimo kortelėmis. Tačiau bankininkai įspėja, kad kai kuriose valstybėse, ypač Turkijoje, pastaruoju metu paplito nauji kortelių padirbinėjimo būdai. Pailsėjus ir sugrįžus namo, Jus gali nemaloniai nustebinti staiga sumažėjusi Jūsų kortelės sąskaita. Šios situacijos priežastis – lengvabūdiškumas ir patiklumas.


Turkijoje nepaisant moderniųjų technologijų raidos vis dar nėra pakankamai daug bankomatų. Todėl „gerieji“ žmonės Jums pasiūlys kreiptis į taip vadinamą „Post-office“ ir greičiausiai paaiškins, jog tai nauja pinigų gryninimo įmonė. Iš tiesų, pinigų išgryninimo procedūra eiliniam vartotojui primins įprastą banko procedūrą: Jūsų paprašys įvesti PIN kodą ir pasirašyti ant pinigų gavimo čekio.


Tačiau iš tiesų viskas vyksta kitaip. Norima suma Jums išmokama iš sukčių kišenės, o PIN kodas ir magnetinė juosta nukopijuojami specialiu prietaisu, panašiu į įprastą terminalą. Išėjus „klientui“ tuoj pat pagaminama analogiška kortelė, iš kurios ir yra nuimami visi Jūsų pinigai.

  
Be šio, yra naudojami ir kiti „klasikiniai“ sukčiavimo būdai, tokie kaip informacijos kopijavimas nuo vienos magnetinės juostos į kitą. Blogiausia, jog tai galima padaryti ne tik „sukčių irštvose“ bet ir legaliuose prekybos centruose.


Specialistai pataria plastikinių kortelių iš viso geriau nedemonstruoti rytų valstybėse. Ypač įtartinose vietose (parduotuvėlėse, turguose, viešbučiuose) , o naudotis jomis tik žinomų bankų poskyriuose bei didelėse, prabangiose parduotuvėse.

Šaltinis: www.bankir.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kišenpinigių skaičiuoklės

Visa USA pasiūlė trys virtualias kišenpinigių skaičiuokles. skaityti »

Greičiau perki – daugiau išleidi

Pasirodo, kad daugiau pirkti parduotuvių lankytojus motyvuoja atsiskaitymo už pirkinius greitis. skaityti »

Australijoje bus testuojamos mokėjimo kortelės „tap and go“

Artimiausiu metu trys milijonai australų taps naujos kartos mokėjimo kortelių savininkais. skaityti »

Kaip nepasiklysti kortelių pasaulyje

Kasdien susiduriame su įvairiausiomis kortelėmis – plastikinėmis, lustinėmis, banko ir kredito organizacijų. skaityti »

Ūkio banko mokėjimo kortelių turėtojai gali apdrausti savo pinigus net 10 000 litų suma

Siūloma apdrausti mokėjimo kortelėje esančius pinigus nuo vagystės, pagrobimo ar neteisėto panaudojimo. skaityti »

„Visa Europe“ visiškai remia konkurencingos vidinės mokėjimų rinkos sukūrimą

Vakar Europos Komisija (EK) paskelbė galutinę konkurencijos mažmeninės bankininkystės ir mokėjimo kortelių rinkoje tyrimo ataskaitą. skaityti »

VISA užkariauja Lietuvą ir pasaulį

Šiuo metu Europoje yra 320 mln. žmonių, kurie naudoja VISA korteles. Tai 8,8 proc. daugiau nei praeitais metais. skaityti »

VISA kortelės pirkiniams internetu

Uralo Rekonstrukcijos ir Raidos bankas„ pasiūlė nuotolinės prieigos sistemos “Telebank„ vartotojams savarankiškai susikurti virtualiąsias mokėjimo korteles VISA Virtuon. skaityti »

Vienas iš devynių eurų Europoje išleidžiamas „Visa“ kortele

Pagal išlaidų „Visa“ kortelėmis prekybos vietose augimą Lietuva – antra Europoje. skaityti »

Mobilieji telefonai virsta mokėjimo kortelėmis

Įmonė VISA susitarė su didžiausia mobiliųjų telefonų gamintoja NOKIA ir pradėjo tiekti paslaugą, kuri padės mobiliuosius telefonus paversti elektroninėmis piniginėmis. skaityti »