Atsargiai! Nauji sukčiavimo būdai

Publikuota: 2006 m. liepos 21 d. penktadienis

Turkija
Remiantis statistika, galima drąsiai teigti, kad vis daugiau poilsiautojų užsienyje už pirkinius ir paslaugas atsiskaito mokėjimo kortelėmis. Tačiau bankininkai įspėja, kad kai kuriose valstybėse, ypač Turkijoje, pastaruoju metu paplito nauji kortelių padirbinėjimo būdai. Pailsėjus ir sugrįžus namo, Jus gali nemaloniai nustebinti staiga sumažėjusi Jūsų kortelės sąskaita. Šios situacijos priežastis – lengvabūdiškumas ir patiklumas.


Turkijoje nepaisant moderniųjų technologijų raidos vis dar nėra pakankamai daug bankomatų. Todėl „gerieji“ žmonės Jums pasiūlys kreiptis į taip vadinamą „Post-office“ ir greičiausiai paaiškins, jog tai nauja pinigų gryninimo įmonė. Iš tiesų, pinigų išgryninimo procedūra eiliniam vartotojui primins įprastą banko procedūrą: Jūsų paprašys įvesti PIN kodą ir pasirašyti ant pinigų gavimo čekio.


Tačiau iš tiesų viskas vyksta kitaip. Norima suma Jums išmokama iš sukčių kišenės, o PIN kodas ir magnetinė juosta nukopijuojami specialiu prietaisu, panašiu į įprastą terminalą. Išėjus „klientui“ tuoj pat pagaminama analogiška kortelė, iš kurios ir yra nuimami visi Jūsų pinigai.

  
Be šio, yra naudojami ir kiti „klasikiniai“ sukčiavimo būdai, tokie kaip informacijos kopijavimas nuo vienos magnetinės juostos į kitą. Blogiausia, jog tai galima padaryti ne tik „sukčių irštvose“ bet ir legaliuose prekybos centruose.


Specialistai pataria plastikinių kortelių iš viso geriau nedemonstruoti rytų valstybėse. Ypač įtartinose vietose (parduotuvėlėse, turguose, viešbučiuose) , o naudotis jomis tik žinomų bankų poskyriuose bei didelėse, prabangiose parduotuvėse.

Šaltinis: www.bankir.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kreditinės kortelės „Yodlee BillPay“ vartotojams

„Yodlee“ paskelbė, jog nuo šiol „Yodlee BillPay“ vartotojai galės sumokėti už savo sąskaitas ne tik ASN sistema, bet ir kreditinėmis ar debetinėmis kortelėmis. skaityti »

RBS testuoja naujas bekontaktes korteles

Karališkasis Škotijos bankas (RBS) šią savaitę Edinburge pradės naujos bekontaktės debetinės kortelės testavimą. Kortelės turės pakeisti grynuosius pinigus, naudojamus smulkiems pirkiniams. skaityti »

Interneto vagystės klesti

Tyrimo duomenimis, vagysčių interneto prekybos sistemose skaičius toks pats, koks fiksuojamas įprastose parduotuvėse. skaityti »

„KiberPlat”: milijonas mokėjimų per dieną

Metinė sistemos apyvarta sudarė 1,12 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

„Mirkart” kortelių apyvarta išaugo 21 proc.

Mokamosios sistemos tinklą sudaro 818 pardavimo terminalų, 20 bankomatų ir 85 savitarnos punktų.  skaityti »

Metų pabaigoje „Visa“ kortelių apyvarta Rusijos parduotuvėse – 354 mln. dolerių

„Visa International“ kortelių apyvarta Rusijoje šventiniu laikotarpiu (2005 m. gruodžio 1–31 dienomis), palyginti su tuo pačiu  2004 m. laikotarpiu, išaugo 50 proc.  ir sudarė 693 mln. JAV dolerių. skaityti »

Konkurencijos taryba tiria mokėjimo kortelių rinką

Lietuvoje atliekamas tyrimas dėl bankų paslaugų, aptarnaujant mokėjimo korteles, įkainių – Konkurencijos taryba šiuo metu renka informaciją iš bankų, kurią vėliau perduos Europos Komisijai. skaityti »

Bankams gali būti nenaudinga leisti korteles

Įsigyjant ir naudojantis parduotuvių ir prekybos centrų leidžiamomis kortelėmis vartotojui nereikia mokėti, nes tokią kortelę įsigijęs asmuo stengiasi apsipirkti būtent toje prekybos vietoje, kurios kortelę turi. Visai kitokių taisyklių laikosi bankai. skaityti »

Kompanija „Capital One“ išrinkta kreditinių ir mokamųjų kortelių lydere

Atliekant tyrimą, buvo vertinamos kreditinių kortelių prekės ženklams būdingos savybės. skaityti »

Kaip apsaugomi plastikinių kortelių turėtojai

Bankai, pajutę grėsmę ir norėdami apsaugoti savo klientus, kartais imasi gana agresyvių tarptautinės mokėjimo sistemos saugumą garantuojančių veiksmų. skaityti »