Atsargiai! Nauji sukčiavimo būdai

Publikuota: 2006 m. liepos 21 d. penktadienis

Turkija
Remiantis statistika, galima drąsiai teigti, kad vis daugiau poilsiautojų užsienyje už pirkinius ir paslaugas atsiskaito mokėjimo kortelėmis. Tačiau bankininkai įspėja, kad kai kuriose valstybėse, ypač Turkijoje, pastaruoju metu paplito nauji kortelių padirbinėjimo būdai. Pailsėjus ir sugrįžus namo, Jus gali nemaloniai nustebinti staiga sumažėjusi Jūsų kortelės sąskaita. Šios situacijos priežastis – lengvabūdiškumas ir patiklumas.


Turkijoje nepaisant moderniųjų technologijų raidos vis dar nėra pakankamai daug bankomatų. Todėl „gerieji“ žmonės Jums pasiūlys kreiptis į taip vadinamą „Post-office“ ir greičiausiai paaiškins, jog tai nauja pinigų gryninimo įmonė. Iš tiesų, pinigų išgryninimo procedūra eiliniam vartotojui primins įprastą banko procedūrą: Jūsų paprašys įvesti PIN kodą ir pasirašyti ant pinigų gavimo čekio.


Tačiau iš tiesų viskas vyksta kitaip. Norima suma Jums išmokama iš sukčių kišenės, o PIN kodas ir magnetinė juosta nukopijuojami specialiu prietaisu, panašiu į įprastą terminalą. Išėjus „klientui“ tuoj pat pagaminama analogiška kortelė, iš kurios ir yra nuimami visi Jūsų pinigai.

  
Be šio, yra naudojami ir kiti „klasikiniai“ sukčiavimo būdai, tokie kaip informacijos kopijavimas nuo vienos magnetinės juostos į kitą. Blogiausia, jog tai galima padaryti ne tik „sukčių irštvose“ bet ir legaliuose prekybos centruose.


Specialistai pataria plastikinių kortelių iš viso geriau nedemonstruoti rytų valstybėse. Ypač įtartinose vietose (parduotuvėlėse, turguose, viešbučiuose) , o naudotis jomis tik žinomų bankų poskyriuose bei didelėse, prabangiose parduotuvėse.

Šaltinis: www.bankir.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Elektroniniai mokėjimai Lietuvoje: dabartis ir ateitis

Jei kažką ir gąsdino banko mokamoji kortelė, tai buvo prieš dešimtmetį, kai Lietuvoje išdygo pirmieji bankomatai. Šiandien mažytis plastiko gabaliukas vartotojui atskleidžia neribotų galimybių. Kokios jos?.. skaityti »

EMV standarto perspektyvos Europoje

Iki 2005 m. pradžios daugelyje pasaulio šalių numatoma pereiti išskirtinai mikroprocesorinių mokėjimo kortelių naudojimo ir bendro EMV standarto. Daugiau apie šio projekto reikšmę... skaityti »

Bankų plėšikai įžūlėja

Australijoje vagiami bankomatai, Švedijoje sprogdinami seifai...Kaip išvengti vagysčių ir sukčiavimų? skaityti »

Vidurio ir Rytų Europoje – milijonas „Visa“ lustinių kortelių

Bankai, „Visa International“ sistemos nariai, Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje, Čekijoje Lenkijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rusijoje ir Kazachstane išdavė pirmąjį milijoną „Visa“ lustinių kortelių. skaityti »

Bankinės srities specialistai svarstė saugumo klausimus

Spalio 13-14 d. Londone vyko Tarptautinės bankomatų asociacijos konferencija-paroda. Tarp pasaulio bankinių technologijų specialistų – ir Lietuvos bendrovė. skaityti »

Pirmoji tarptautinius standartus atitinkanti lustinė kortelė

Lietuvos „Hansabankas“ pristatė naują produktą – tarptautinę lustinę kortelę „Visa Electron“. Tarptautinius standartus atitinkanti lustinė kortelė pradėjo naują etapą Lietuvos mokėjimo korttelių rinkoje. skaityti »

Pasirašyta sutartis su Latvijos banku „Unibanka“

„Penkių kontinentų“ bankinės technologijos (BS/2) 2003 metų liepos mėnesį su Latvijos banku „Unibanka“ pasirašė „Wincor Nixdorf“ programinės įrangos („ProCash DDC“ ir „ProChip EMV“) perdavimo sutartį. skaityti »

Lietuviai vis labiau vertina atsiskaitymą mokėjimo kortelėmis

„Visa International“ paskelbti šių metų kovo pabaigos duomenys rodo, kad atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis palyginti su praėjusių metų kovo pabaiga, išaugo 90 proc. skaityti »

„Visa“ ir „Datacard“ lustinių kortelių personalizavimo paketai

„Visa“ ir „Datacard“ pristato visiškai išbaigtus lustinių kortelių personalizavimo paketus skaityti »

Kada turėsime saugias daugiafunkcines mikroprocesorines korteles?

Apie magnetinių kortelių keitimą mikroprocesorinėmis Lietuvoje, Azerbaidžane ir iš užsieniečių patirties. skaityti »