Atsargiai! Nauji sukčiavimo būdai

Publikuota: 2006 m. liepos 21 d. penktadienis

Turkija
Remiantis statistika, galima drąsiai teigti, kad vis daugiau poilsiautojų užsienyje už pirkinius ir paslaugas atsiskaito mokėjimo kortelėmis. Tačiau bankininkai įspėja, kad kai kuriose valstybėse, ypač Turkijoje, pastaruoju metu paplito nauji kortelių padirbinėjimo būdai. Pailsėjus ir sugrįžus namo, Jus gali nemaloniai nustebinti staiga sumažėjusi Jūsų kortelės sąskaita. Šios situacijos priežastis – lengvabūdiškumas ir patiklumas.


Turkijoje nepaisant moderniųjų technologijų raidos vis dar nėra pakankamai daug bankomatų. Todėl „gerieji“ žmonės Jums pasiūlys kreiptis į taip vadinamą „Post-office“ ir greičiausiai paaiškins, jog tai nauja pinigų gryninimo įmonė. Iš tiesų, pinigų išgryninimo procedūra eiliniam vartotojui primins įprastą banko procedūrą: Jūsų paprašys įvesti PIN kodą ir pasirašyti ant pinigų gavimo čekio.


Tačiau iš tiesų viskas vyksta kitaip. Norima suma Jums išmokama iš sukčių kišenės, o PIN kodas ir magnetinė juosta nukopijuojami specialiu prietaisu, panašiu į įprastą terminalą. Išėjus „klientui“ tuoj pat pagaminama analogiška kortelė, iš kurios ir yra nuimami visi Jūsų pinigai.

  
Be šio, yra naudojami ir kiti „klasikiniai“ sukčiavimo būdai, tokie kaip informacijos kopijavimas nuo vienos magnetinės juostos į kitą. Blogiausia, jog tai galima padaryti ne tik „sukčių irštvose“ bet ir legaliuose prekybos centruose.


Specialistai pataria plastikinių kortelių iš viso geriau nedemonstruoti rytų valstybėse. Ypač įtartinose vietose (parduotuvėlėse, turguose, viešbučiuose) , o naudotis jomis tik žinomų bankų poskyriuose bei didelėse, prabangiose parduotuvėse.

Šaltinis: www.bankir.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Latvijoje daugėja mokėjimo kortelių vaikams

Latvijos banko „Citadele“ duomenimis, per rugsėjį – pirmą naujų mokslo metų mėnesį – vaikams ir paaugliams skirtų mokėjimo kortelių skaičius išaugo beveik trigubai skaityti »

Atsiskaitymai bankinėmis kortelėmis populiariausi Suomijoje

Pernai atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais skaičius išaugo 9 proc. Suomijos gyventojai bankinėmis kortelėmis atsiskaito dažniau nei bet kurios kitos šalies gyventojai. skaityti »

Virtualios kortelės – el. prekybos ateitis

Artimoje ateityje pirkėjams nebereikės turėti plastikinių mokėjimo kortelių, norint apsipirkti per internetą ar per mobiliąją programą. skaityti »

Šiaurės Korėjoje pristatyta nuosava mokėjimo kortelė

Šiaurės Korėjoje pristatoma nuosava mokėjimo sistema, kuri veiks šalies viduje. skaityti »

Keletas faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“

Banko mokėjimo kortelės jau seniai tapo mūsų gyvenimo dalimi. Kas sekundę pasaulyje kortele atliekama dešimtys tūkstančių operacijų. skaityti »

Baltarusijoje populiarėja atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis

Per dvejus metus Baltarusijoje prekybos organizacijų, priimančių bankines korteles, skaičius išaugo 59 proc. skaityti »

Amerikiečiai nežino, kiek yra skolingi

„LendingTree“ apklausa atskleidė, kad 40 proc. kortelių turėtojų negali tiksliai atsakyti, kiek yra pasiskolinę iš kreditinių kortelių. skaityti »

Čekija – bekontakčių mokėjimų lyderė

Čekijos piliečiai dažniau nei kiti europiečiai už pirkinius atsiskaito bekontaktėmis kortelėmis. Bekontakčiais mokėjimais naudojasi 60 proc. Čekijos gyventojų. skaityti »

„American Express“ siūlo nuosavą mokėjimo sistemą kortelių turėtojams

„American Express“ kortelių savininkai JAV turi galimybę mokėti už prekes ir paslaugas internetu naudodamiesi nauja, patogia ir saugia priemone. skaityti »

Rusijoje platinamos mokėjimo kortelės su ekranu

Rusijos bankas „Avangard“ pradėjo platinti mokėjimo korteles su klaviatūra ir ekranu. skaityti »