Bankinės kortelės ateityje galės bendrauti su savo savininku

Publikuota: 2011 m. kovo 28 d. pirmadienis

Prieš kokius 40 metų magnetinės kortelės išradimas visą bankinę industriją apvertė aukštyn kojomis.  

Tačiau šiandien sparti aukštųjų technologijų plėtra gali subrandinti naują asmeninių finansų srities revoliuciją. Visiškai realu, kad netrukus visame pasaulyje žmonės galės kalbėtis su savo bankinėmis kortelėmis. Plastikinių kortelių gamintojai jau sukūrė nemažai produktų, galinčių kalbėti su savo savininku. Be to, ant kortelės ekranėlio, integravus specialią technologiją, bus galima matyti sąskaitos likutį. Tokios kortelės JAV turėtų pasirodyti dar 2011.

Kortelėje bus įdiegtas specialus, ypač plonas mikroprocesorius ir vienas baterijų komplektas galės veikti trejus metus. Kad būtų išvengta sukčiavimo atvejų, asmeninė kortelės turėtojo informacija pasirodys kortelės ekranėlyje tik įvedus slaptą kodą.  

Šiandien įmonės – plastikinių kortelių emitentės – aktyviai dirba ties naujojo produkto technologijų tobulinimu. Pavyzdžiui, viena iš naujienų priklauso „Citibank“, sukūrusiam vadinamąją 2G kortelę. Joje įdiegta programuojama magnetinė juostelė ir valdymo mygtukai. Už kiekvieną pirkimą į sąskaitą kaip premija grįžta tam tikra dalis lėšų, o pervedant pinigus naudodamasis mygtukais kortelės turėtojas gali pasirinkti mokėjimo būdą – pinigais ar balais.

Dar viena naujiena priklauso įmonei „MasterCard“, pristačiusiai kortelę su LCD ekranėliu, rodančią savininko sąskaitos duomenis. O štai kai kurių specialistų nuomone, bankinės kortelės gali ir visai išnykti, o jų vietą esą užims lustiniai mobilieji telefonai.

Taigi ekspertų nuomone, panašios technologijos – tai mažiausiai artimiausių penkerių metų ateities perspektyva, todėl įmonės, kreditinių kortelių emitentės, vaidins didelį vaidmenį beveik 2 milijardų vartotojų visame pasaulyje gyvenime.

Įmonės „Dynamics Inc“ generalinio direktoriaus Dž. Malleno teigimu, klausimas dėl magnetinės juostelės technologijos išėmimo iš rinkos svarstomas jau keletą metų, tačiau šia metodas yra vis dar vienas dominuojančių visame pasaulyje. „Magnetinė juostelė yra labai praktiška. Dabar naudotis kortele galima praktiškai visose vietose, – sako įmonės vadovas. – Netgi Japonijoje, kur infrastruktūra nestovi vietoje ir telefonai, gebantys atlikti mokėjimus, rodos, paplitę, visgi telefoninių mokėjimų procentas po senovei labai nedidelis, o europietiškos lustinės kortelės kol kas sudaro apie 10 proc. visų pasaulio kortelių“.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didžiausias bankinių kortelių augimas pastebimas Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje

RBR ataskaitos „Global Data Cards and Forecasts 2021“ duomenimis, bankinės kortelės sparčiausiai populiarėja Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje. skaityti »

Žymūs šalies dizaineriai pristatė savo kurtus pirmuosius kortelių dėklus

Vilniuje pristatyta pirmoji šalyje kortelinių – specialių dėklų, skirtų mokėjimo bei kitoms kortelėms laikyti – paroda. skaityti »

Šventiniu laikotarpiu banko kortelėmis atsiskaitoma dažniau

Trečius metus iš eilės gruodžio mėnesį daugėjo atsiskaitymų banko kortelėmis. skaityti »

Vidutinė atsiskaitymo kortele suma padidėjo dešimtadaliu

Atsiskaitydami kredito kortele per pirmus dešimt šių metų mėnesius žmonės vidutiniškai išleisdavo 174 litus. skaityti »

Su „MasterCard Corporate“ kortelėmis - įmonėms beprocentis kredito limitas

Danske bankas pristato „MasterCard Corporate“ kortelių grupę, kurioje ir pirmąkart Lietuvoje įmonėms siūloma „MasterCard Corporate Platinum“ kortelė. skaityti »

Tėvai mano, kad vaikų finansiniam ugdymui reikalingi ne tik grynieji

Daugiau kaip pusė tėvų nori, kad vaikai finansų valdymo pagrindų mokytųsi naudodamiesi keletu priemonių. skaityti »

Vilniaus taksi automobiliuose mokėjimo kortelėmis atsiskaitoma vis dažniau

SEB banko statistika rodo, kad vis dažniau už vežimo paslaugas atsiskaitoma mokėjimo kortelėmis Vilniaus miesto taksi automobiliuose, kuriuose bankas yra įrengęs elektroninius kortelių skaitytuvus. skaityti »

„Citi“ ir „Shell“ vėl leis kreditines korteles

Korporacija „Citi“ atnaujino partnerystę su „Shell“ dėl kreditinių kortelių išdavimo JAV teritorijoje. skaityti »

Amerikos bankas siūlo kortelių savininkams pranešimų realiuoju laiku

Amerikos bankas (U.S. Bank) pranešė apie galimybę gauti pranešimų realiuoju laiku (angl. on-line) į mobiliuosius įrenginius bei stacionarius kompiuterius apie jų kortelėmis atliekamas operacijas. skaityti »

2016 metais – milijardas bekontakčių mokėjimo kortelių

„ABI Research“ duomenimis, 2016 metais prognozuojama pateikti milijardą bekontakčių mokėjimo kortelių ir EMV kortelių su dviguba grafine sąsaja. skaityti »

Mokėjimo už važiavimą sistema suteiks galimybę kovoti su „zuikiais“

Anot „Sydney Morning Herald“, naujoji Sidnėjaus mokėjimo už važiavimą sistema, paremta išmaniųjų kortelių technologija, bus skirta padėti valdžiai kovoti su bandymais nemokėti už kelionę. skaityti »