Bankinės kortelės ateityje galės bendrauti su savo savininku

Publikuota: 2011 m. kovo 28 d. pirmadienis

Prieš kokius 40 metų magnetinės kortelės išradimas visą bankinę industriją apvertė aukštyn kojomis.  

Tačiau šiandien sparti aukštųjų technologijų plėtra gali subrandinti naują asmeninių finansų srities revoliuciją. Visiškai realu, kad netrukus visame pasaulyje žmonės galės kalbėtis su savo bankinėmis kortelėmis. Plastikinių kortelių gamintojai jau sukūrė nemažai produktų, galinčių kalbėti su savo savininku. Be to, ant kortelės ekranėlio, integravus specialią technologiją, bus galima matyti sąskaitos likutį. Tokios kortelės JAV turėtų pasirodyti dar 2011.

Kortelėje bus įdiegtas specialus, ypač plonas mikroprocesorius ir vienas baterijų komplektas galės veikti trejus metus. Kad būtų išvengta sukčiavimo atvejų, asmeninė kortelės turėtojo informacija pasirodys kortelės ekranėlyje tik įvedus slaptą kodą.  

Šiandien įmonės – plastikinių kortelių emitentės – aktyviai dirba ties naujojo produkto technologijų tobulinimu. Pavyzdžiui, viena iš naujienų priklauso „Citibank“, sukūrusiam vadinamąją 2G kortelę. Joje įdiegta programuojama magnetinė juostelė ir valdymo mygtukai. Už kiekvieną pirkimą į sąskaitą kaip premija grįžta tam tikra dalis lėšų, o pervedant pinigus naudodamasis mygtukais kortelės turėtojas gali pasirinkti mokėjimo būdą – pinigais ar balais.

Dar viena naujiena priklauso įmonei „MasterCard“, pristačiusiai kortelę su LCD ekranėliu, rodančią savininko sąskaitos duomenis. O štai kai kurių specialistų nuomone, bankinės kortelės gali ir visai išnykti, o jų vietą esą užims lustiniai mobilieji telefonai.

Taigi ekspertų nuomone, panašios technologijos – tai mažiausiai artimiausių penkerių metų ateities perspektyva, todėl įmonės, kreditinių kortelių emitentės, vaidins didelį vaidmenį beveik 2 milijardų vartotojų visame pasaulyje gyvenime.

Įmonės „Dynamics Inc“ generalinio direktoriaus Dž. Malleno teigimu, klausimas dėl magnetinės juostelės technologijos išėmimo iš rinkos svarstomas jau keletą metų, tačiau šia metodas yra vis dar vienas dominuojančių visame pasaulyje. „Magnetinė juostelė yra labai praktiška. Dabar naudotis kortele galima praktiškai visose vietose, – sako įmonės vadovas. – Netgi Japonijoje, kur infrastruktūra nestovi vietoje ir telefonai, gebantys atlikti mokėjimus, rodos, paplitę, visgi telefoninių mokėjimų procentas po senovei labai nedidelis, o europietiškos lustinės kortelės kol kas sudaro apie 10 proc. visų pasaulio kortelių“.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didžiausias bankinių kortelių augimas pastebimas Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje

RBR ataskaitos „Global Data Cards and Forecasts 2021“ duomenimis, bankinės kortelės sparčiausiai populiarėja Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje. skaityti »

Ukrainoje rastas būdas padidinti bankomatų tinklo pasiekiamumą kortelių savininkams

Ukrainos bankų bankomatai vidutiniškai veikia tik 90–93 proc. viso darbo laiko. skaityti »

„Visa“ išleido plastikinę kortelę, suteikiančią galimybę generuoti apsaugos kodus

Europos bankai testuoja naują kortelę „Visa CodeSure“, turinčią miniatiūrinį skystųjų kristalų ekraną bei dvylikos ženklų klaviatūrą. skaityti »

Kinijos liaudies bankas kontroliuos mokėjimų internetu paslaugų teikėjus

Sukūręs greitai augančiai rinkai tinkančią struktūrą, Kinijos liaudies bankas pasiryžęs kontroliuoti mokėjimų internetu paslaugas teikiančias įmones. skaityti »

2012 metų Londono olimpiada po „Visa“ ženklu

Sporto aistruoliai, norintys kortele įsigyti bilietų į 2012 metais Londone vyksiančią olimpiadą, galės naudotis tik mokėjimo sistemos „Visa“ kortelėmis. skaityti »

„Visa“ išleidžia kortelę su klaviatūra ir ekranu

Tarptautinė mokėjimo sistema „Visa“ pasiūlė Europai naujų banko kortelių su klaviatūra ir ekranu, skirtu vaizduoti vienkartinius slaptažodžius. skaityti »

Kinijoje pasirodė banko kortelės su Barbių simbolika

Bankas „China Construction Bank“ bei mokėjimo sistema „China UnionPay“ išleido bendrą kreditinę kortelę merginoms, papuoštą Barbės – vienos populiariausių ir garsiausių lėlių pasaulyje – simbolika. skaityti »

Tiesioginis kortelės sąskaitos papildymas pagreitins prieigą prie pinigų

VAB bankas (Ukraina) pasiūlė kortelės sąskaitos papildymo realiuoju laiku paslaugą. Ja galima pasinaudoti visuose Ukrainoje įsikūrusiuose banko padaliniuose. skaityti »

Vokietijoje jau galioja „Chine UnionPay“ kortelės

Kinijos prekybos ir pramonės bankas ir Kinijos mokėjimo sistema „China UnionPay“ pranešė apie pirmosios Europoje šios mokėjimo sistemos kortelės pasirodymą. skaityti »

Kreditinių kortelių populiarumas auga ir krizės akivaizdoje

Siaučiant sunkmečiui, Rusijoje kreditinės kortelės tapo vienu populiariausių vartojimo kreditų būdų. skaityti »

Galima atsiskaitymų kortelėmis sutrikimo priežastis – rezervinės įrangos stoka

Savaitės pradžioje buvo užfiksuotas vienas didžiausių per pastaruosius metus atsiskaitymų bankų kortelėmis sutrikimų šalyje. skaityti »