Didžioji Britanija išdavė 1 mln. elektroninių pasų

Publikuota: 2006 m. spalio 6 d. penktadienis

pasas
Nuo 2006-ųjų kovo mėn. Didžiosios Britanijos pasų tarnyba išdavė daugiau nei 1 mln. elektroninių pasų su įdiegta bekontakte mikroschema. Mikroprocesoriaus atmintyje saugoma tokia pati informacija kaip ir standartinio paso puslapiuose, įskaitant ir skaitmeninę nuotrauką.


Planuojama, jog 2009-aisiais m. mikroschemoje bus išsaugotos ir paso savininko pirštų anspaudų kopijos.

 
Kasmet Anglijoje išduodami apie 7 mln. pasų. Pasų tarnyba planuoja, kad jau šių metų pabaigoje visi išduodami šalyje pasai bus su integruota mikroschema.

 
Už naująjį pasą, galiojantį 10 metų, Anglijos pilietis turės pakloti 66 svarus sterlingų (apie 330 Lt). Paprastas pasas kainuodavo 51 svarą.

 
Šiandien  jau apie 40 valstybių kuria ir pradeda įgyvendinti pasų su integruota mikroschema projektus. Europos Sąjungos reikalavimu, jau 2006 m. rugpjūčio pabaigoje visos šalys – dalyvės –  privalės pradėti naujo pavyzdžio pasų gamybą.

 
Tiesą pasakius, skeptikai kritikuoja šį dokumentą, pabrėždami jo beprasmiškumą, remdamiesi tuo, jog nesukurtas mechanizmas, kaip bus baudžiami nepaklusnieji. Be to, 27 valstybės-narės, besinaudojančios Visa Waiver bevizio įvažiavimo į JAV teritoriją programa, taip pat nuo šių metų spalio mėnesio privalo pradėti gaminti elektroninius pasus.

Šaltinis: www.recon.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »