Europiečiai vis dažniau pirmenybę teikia mokėjimo kortelėms

Publikuota: 2008 m. sausio 31 d. ketvirtadienis

„Visa“ kortelė

„Visa“ kortelė
Per metus „Visa“ mokėjimo kortelių skaičius Europoje išaugo dviženkle procentine išraiška ir pasiekė beveik 350 mln. Tai rodo Europos mokėjimo sistemos „Visa Europe“ 2007 metų veiklos rezultatai.

„Visa Europe“ duomenimis, Europoje išlaidos „Visa“ kortelėmis ir atsiskaitymų jomis prekybos vietose skaičius per metus iki 2007 metų rugsėjo pabaigos išaugo daugiau nei po 11 proc.

Pradedant 2007 metus „Visa Europe“ sistemos ir siūlomi sprendimai jau pilnai atitiko vieningos mokėjimo eurais erdvės (angl. Single Euro Payments Area – SEPA) reikalavimus. Juos „Visa Europe“ įgyvendino metais anksčiau nei numatytas terminas, t.y. 2008 m. sausio 1 d.

2007 metų pabaigoje daugiau nei pusė „Visa“ kortelių ir terminalų Europos prekybos vietose buvo su įdiegta lustine technologija. Europa pirmauja pasaulyje diegdama šias technologijas, kurios garantuoja optimalų mokėjimo kortelių saugumą ir sudaro pažangiausią technologinį pagrindą mokėjimų inovacijoms.

Praėjusiais metais rezultatų davė ir „Visa Europe“ investicijos – Londone ir Stambule pristatytos pirmosios bekontaktės „Visa“ kortelės „payWave“, skirtos greitam atsiskaitymui už nedidelės vertės pirkinius. 2007 metais taip pat baigta diegti unikali “Visa Europe” mokėjimo duomenų apdorojimo sistema. Ši Europos rinkai skirta sistema yra keturis kartus greitesnė nei konkurentų. Užbaigdama jos diegimą, „Visa Europe“ tapo didžiausia mokėjimo duomenų apdorojimo paslaugas teikiančia organizacija. Praėjusiais metais sistema apdorojo 6 mlrd. mokėjimo operacijų duomenis.

„Visa“ logotipas

2007 m. Vokietijoje ir Italijoje pradėtos išduoti lustinės „V PAY“ mokėjimo kortelės. Iš viso 22 bankai aštuoniose Europos šalyse įsipareigojo išleisti 20 mln. šių kortelių. Tokio susitarimo pavyko pasiekti dėl palyginti su vietinėmis debetinėmis kortelėmis didesnio „V PAY“ saugumo ir pigesnio aptarnavimo. Kitose Europos rinkose debetinių „Visa“ kortelių skaičius ir toliau augo. Didžiausios sėkmės „Visa Europe“ pasiekė, kai Jungtinės Karalystės bankas HSBC priėmė sprendimą pakeisti beveik 10 mln. savo debetinių kortelių į „Visa“, šitaip pripažindamas šio prekės ženklo stiprybę ir globalias galimybes.

Daugiausiai praėjusiais metais išaugo atsiskaitymai „Visa“ verslo kortelėmis – jie sudarė 26,5 proc. visų Europos valdžios institucijų ir verslo išlaidų. Viešajam sektoriui skirta „Visa“ mokėjimo kortelė „Visa Government Procurement Card” praėjusiais metais šventė 10 metų jubiliejų, o aštuoniose Europos šalyse šių kortelių programų skaičius išaugo 34 proc.

„Likus metams iki SEPA projekto starto „Visa Europe“ užėmė rinkos lyderės poziciją ir pristatė naujus produktus ir paslaugas, taip skatindama vartotojus atsisakyti grynųjų ir čekių. Tai atspindi smarkiai išaugęs mūsų kortelių naudojimas. Europos vartotojai jau gali įsigyti ir „V PAY“ kortelę. Įdiegdami greitesnę ir pigiau eksploatuojamą mokėjimo duomenų apdorojimo sistemą, kokybės kartelę aukščiau iškėlėme ir šių paslaugų sektoriuje. Be to, pristatėme perversmą rinkoje padariusią bekontaktę „Visa“ kortelę „payWave“, skirtą atsiskaitymams už nedidelės vertės  pirkinius“, - sakė „Visa Europe“ prezidentas ir vadovas Peter Ayliffe.

Pasak jo, Europos vartotojai vertina naudą, gaunamą atsiskaitant „Visa“ kortele. Mokėjimai kortele naudingi visiems, nes jie yra greitesni, saugesni ir patogesni. Europoje išlaidos „Visa“ kortelėmis sudaro 11,4 proc. visų vartotojų asmeninių išlaidų. 72,5 proc. „Visa“ kortelėms tenkančių išlaidų prekybos vietose išleidžiama debetinėmis “Visa” kortelėmis. Tai yra vienas svarbiausių “Visa Europe” pasiekimų praėjusiais metais. Šie skaičiai įrodo, kad „Visa Europe“ vykdoma veikla padeda siekti SEPA tikslų bei paverčia juos realia nauda bankams ir jų klientams, kortelių savininkams ir „Visa“ korteles aptarnaujantiems prekybininkams.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »