Galima atsiskaitymų kortelėmis sutrikimo priežastis – rezervinės įrangos stoka

Publikuota: 2009 m. rugpjūčio 4 d. antradienis

Kredito kortelės
Savaitės pradžioje buvo užfiksuotas vienas didžiausių per pastaruosius metus atsiskaitymų bankų kortelėmis sutrikimų šalyje. Nors galutinės gedimo priežastys neįvardytos, manoma, kad tai galėjo įvykti dėl techninės arba programinės įrangos, autorizuojančios ir valdančios mokėjimų operacijas, gedimo.

 

Kaip praneša daugelis žiniasklaidos priemonių, klientai mokėjimo kortelėmis už pirkinius negalėjo atsiskaityti „Maximos“ prekybos centruose, „Eurovaistinėse“, „Lukoil“ degalinėse. Šios bendrovės svarsto galimybę prisiteisti patirtus nuostolius.

 

Daugiausia keblumų, kaip praneša 15min.lt, turėjo tie klientai, kurie atsiskaitinėjo „Swedbank“ mokėjimo kortelėmis.

 

Korteles išdavusių bankų ir prekybininkų atstovai tvirtina, kad problema kilo autorizacijos centre – tarpininkų, teikiančių atsiskaitymo banko kortelėmis paslaugą ir prižiūrinčių kasos aparatus, sistemoje.

 

„Maximos“ prekybos centruose, „Eurovaistinėse“ ir „Lukoil“ degalinėse atliekamų operacijų autorizaciją atlieka ir kasos aparatus prižiūri reorganizuojama bendrovė „Elektroninės mokėjimo sistemos“ (EMS) ir su ja susijusios „Universalios valdymo sistemos“ (UVS).

 

Šių įmonių atstovai neįvardijo priežasčių, dėl ko įvyko sistemos gedimas. Oficialaus komentaro šia tema nėra ir UVS tinklapyje, kuris antradienį iš ryto neveikė.

 

Pakomentuoti šį incidentą paprašėme Darių Simanavičių, „Ashburn International“ – kitos autorizacijos paslaugas teikiančios bendrovės – komercijos direktorių.

 

Specialisto teigimu, šis gedimas sietinas su force majore (nenugalima jėga). Tokia jėga gali būti laikomas serverinės užliejimas, kilęs gaisras. Tačiau, pasak D. Simanavičiaus, veikiausiai sugedo techninė įranga (serveris, tinklo įranga, maršruto parinktuvas).

 

„Iš kitos pusės, tokio lygio įmonė privalo turėti visą komplektą rezervinės įrangos, ir ši sutrikus pagrindinei sistemai nedelsdama turi įsijungti. Žinoma, neatmetama galimybė, kad galėjo įsivelti ir programinė klaida, kuri „išlindo“ susiklosčius tam tikroms aplinkybėms“, – sako D. Simanavičius.

 

Jo teigimu, autorizacijos centrų veiklą reguliuojančios taisyklės numato, kad toks sutrikimas negali trukti ilgiau kaip keletą minučių. Vos kilus gedimui, turi įsijungti rezervinė sistema, kuri yra ir pagrindinė prevencinė priemonė prieš tokius gedimus.

 

D. Simanavičiaus teigimu, jeigu mokėjimų autorizacijos paslaugas teikianti įmonė atitinka tarptautinius PSI DSS reikalavimus ir yra gavusi atitinkamą sertifikatą, panašių gedimų atveju jokios grėsmės kortelių duomenims neturėtų kilti.

 

Lietuvos banko duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvos gyventojams ir įmonėms iš viso išduota daugiau kaip 4,3 mln. mokėjimo kortelių. Jomis buvo galima atsiskaityti 39 tūkst. mokėjimo terminalų.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »