Nuo šiol SEB bankas leis tik lustines mokėjimo korteles

Publikuota: 2009 m. balandžio 16 d. ketvirtadienis

SEB
Nuo šiol didžiausio Lietuvoje komercinio SEB banko visos klientams išduodamos naujos mokėjimo kortelės bus lustinės – su įdiegta didesnį kortelių saugumą užtikrinančia mikroschema. Visos SEB banko klientų „Visa“ mokėjimo kortelės jau pakeistos lustinėmis, o dabar naudojant pažangias technologijas bus apsaugomos ir visos naujos „MasterCard“ ir „Maestro“ mokėjimo kortelės. Planuojama, kad tebenaudojamos seno tipo magnetinės kortelės lustinėmis bus pakeistos per artimiausius dvejus metus.

2008 metų pabaigoje SEB bankas buvo išdavęs 1,32 milijono kortelių. Iš jų daugiau negu 94 proc. buvo lustinės kortelės.

Pasak SEB banko Mokamųjų kortelių departamento direktorės Audronės Narkauskienės, lustinės kortelės yra saugesnės – kortelėse greta magnetinės juostelės atsiradęs lustas užtikrina didžiausią atsiskaitymo kortelėmis saugumą. „Padirbti tokias korteles yra daug sunkiau, o atsiskaityti jomis galima tik įvedus PIN kodą. Kortelėje esančiame luste taip pat galima išsaugoti kur kas daugiau įvairios informacijos negu magnetinėje juostelėje, todėl tokių kortelių pritaikymo galimybės yra kur kas platesnės“, – sakė A. Narkauskienė.

Be to, lustinių kortelių galiojimo laikas yra ilgesnis negu magnetinių. Jas reikia keisti dukart rečiau – nebe kas dvejus, bet kas ketverius metus. Išimtis gali būti tik mokėjimo kortelės, kurios kartu yra ir pažymėjimas ar nuolaidų kortelė. Dėl dvejopos savo paskirties jos gali galioti ir trumpiau.

SEB banko duomenimis, atsiskaitymas mokėjimo kortelėmis Lietuvoje nuolat populiarėja. Pernai vieno mėnesio vidutinė apyvartos SEB banko mokėjimo kortelėmis suma pasiekė 1,39 mlrd. litų. Tai 6 proc. daugiau negu 2007 metais.

„Neabejojame, kad tokias tendencijas lemia ne tik atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis patogumas, bet ir didėjantis pasitikėjimas jomis kaip saugiomis mokėjimo priemonėmis“, – sakė A. Narkauskienė.

 

Šaltinis: www.seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Latvijoje daugėja mokėjimo kortelių vaikams

Latvijos banko „Citadele“ duomenimis, per rugsėjį – pirmą naujų mokslo metų mėnesį – vaikams ir paaugliams skirtų mokėjimo kortelių skaičius išaugo beveik trigubai skaityti »

Atsiskaitymai bankinėmis kortelėmis populiariausi Suomijoje

Pernai atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais skaičius išaugo 9 proc. Suomijos gyventojai bankinėmis kortelėmis atsiskaito dažniau nei bet kurios kitos šalies gyventojai. skaityti »

Virtualios kortelės – el. prekybos ateitis

Artimoje ateityje pirkėjams nebereikės turėti plastikinių mokėjimo kortelių, norint apsipirkti per internetą ar per mobiliąją programą. skaityti »

Šiaurės Korėjoje pristatyta nuosava mokėjimo kortelė

Šiaurės Korėjoje pristatoma nuosava mokėjimo sistema, kuri veiks šalies viduje. skaityti »

Keletas faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“

Banko mokėjimo kortelės jau seniai tapo mūsų gyvenimo dalimi. Kas sekundę pasaulyje kortele atliekama dešimtys tūkstančių operacijų. skaityti »

Baltarusijoje populiarėja atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis

Per dvejus metus Baltarusijoje prekybos organizacijų, priimančių bankines korteles, skaičius išaugo 59 proc. skaityti »

Amerikiečiai nežino, kiek yra skolingi

„LendingTree“ apklausa atskleidė, kad 40 proc. kortelių turėtojų negali tiksliai atsakyti, kiek yra pasiskolinę iš kreditinių kortelių. skaityti »

Čekija – bekontakčių mokėjimų lyderė

Čekijos piliečiai dažniau nei kiti europiečiai už pirkinius atsiskaito bekontaktėmis kortelėmis. Bekontakčiais mokėjimais naudojasi 60 proc. Čekijos gyventojų. skaityti »

„American Express“ siūlo nuosavą mokėjimo sistemą kortelių turėtojams

„American Express“ kortelių savininkai JAV turi galimybę mokėti už prekes ir paslaugas internetu naudodamiesi nauja, patogia ir saugia priemone. skaityti »

Rusijoje platinamos mokėjimo kortelės su ekranu

Rusijos bankas „Avangard“ pradėjo platinti mokėjimo korteles su klaviatūra ir ekranu. skaityti »