Paryžiuje vyko jubiliejinė paroda „CARTES & IDentification 2010“

Publikuota: 2010 m. gruodžio 10 d. penktadienis

Prancūzijos sostinėje baigėsi 25-oji plastikinių kortelių ir technologijų paroda „CARTES & IDentification 2010“. 30 tūkst. kv. m plote buvo pristatytos kortelių sektoriaus naujovės: signalizacijos, atpažinimo ir apsaugos sistemos, programinė įranga ir kt. Renginys subūrė 500 dalyvių iš 150 pasaulio šalių.

Kortelių ir mokėjimų sektorius išlieka vienu iš dinamiškiausiai besivystančių verslo šakų. Tai įrodo didžiulis bekontakčių technologijų, mobiliųjų mokėjimų populiarumas ir sparti plėtra, el. sandorių skaičiaus augimas.

Beveik kasmet parodą „CARTES & IDentification“ aplankantis mokėjimo bei lojalumo kortelių valdymo paslaugas teikiančios bendrovės „ASHBURN International“ generalinis direktorius Rolandas Budriūnas teigė, jog renginys nustebino technologijų vystymosi tempais.

„Apsilankius renginyje susidarė įspūdis, jog mokėjimo terminalai tampa vis labiau panašūs į multimedijos įrenginius. Be naujų funkcijų, gamintojai daug dėmesio skiria ir įrenginio dizainui. Tačiau dėl to terminalo kaina gerokai išauga, tad kyla abejonių, ar šiuo metu, kai dauguma sektorių stengiasi kuo labiau taupyti, toks įrenginys bus itin populiarus“, – teigė R. Budriūnas.

Anot parodoje apsilankiusio bendrovės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) vyr. programuotojo Valerij Pankratenko, renginyje dominavo du stambiausi kortelių sektoriaus žaidėjai – „Visa“ ir „MasterCard“, o parodos dalyviai stebino išmaniųjų technologijų gausa.

„Paroda buvo tarsi padalyta į kompanijų „Visa“ ir „MasterCard“ zonas, nes skirtingų bendrovių stenduose buvo galima išvysti vienos ar kitos kompanijos terminalus. Kadangi bendrovės „Visa“ stendas buvo prieinamas tik jos partneriams ir tiekėjams, nenuostabu, jog „MasterCard“ pristatomos naujovės sulaukė kur kas didesnio lankytojų susidomėjimo. Ši bendrovė itin reklamavo korteles su nedideliu ekranu (angl. display card), kurios jau tampa įprasta daugelio bankų produkcija. Didelio susidomėjimo sulaukė ir bendrovės „Infineon“ pasiūlyti daugiafunkciai kortelėse diegiami lustai, kurie pasižymi ne tik tuo, jog savo atmintyje kaupia įvairius kortelės savininko duomenis, bet ir nuskaitę juos gali atlikti daugybę papildomų funkcijų“, – pasakojo V. Pankratenko.

2011 metais paroda „CARTES & IDentification“ vyks lapkričio 15–17 dienomis, o garbės viešnia joje taps Turkija. Toks organizatorių pasirinkimas neatsitiktinis. 2009 metais Turkijoje buvo išleista 109 mln. kortelių, o šio sektoriaus 5-erių metų augimas siekė 40 proc. Šioje šalyje veikia 1,7 mln. mokėjimo terminalų, įskaitant 21 000 bekontakčių. Lietuvos banko 2010 metų III ketv. duomenimis, mūsų šalyje veikia per 36 tūkst. korteles nuskaitančių terminalų.

Ateinančiais metais parodoje „CARTES & IDentification“ dalyvaus ir dvi naujokės – Brazilija ir Indija.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »