Turino olimpinėse žaidynėse aukso medalio nusipelnė ir mokėjimo sistema „Visa International“

Publikuota: 2006 m. kovo 31 d. penktadienis

Atnaujinamas „VISA“ prekės ženklas
Atnaujinamas „VISA“ prekės ženklas

Oficiali išskirtinė Turino žiemos olimpinių žaidynių mokėjimo sistema „Visa International“ paskelbė per 17 dienų trukusią olimpiadą pasiekusi rekordinę kortelių „Visa“ apyvartą. 2006-ųjų žiemos žaidynės tapo pačios sėkmingiausios per visą dvidešimties metų žaidynių rėmimo laikotarpį.

Atsiskaitymų kortelėmis prekybos tinkluose apyvarta ir „Visa“ kortelėmis vykdytų operacijų skaičius, palyginti su praėjusiomis olimpinėmis žaidynėmis, žymiai išaugo dėl sėkmingo bendradarbiavimo su italų banku „Sanpaolo IMI“. Per žiemos žaidynes atsiskaitymai kortelėmis olimpiniuose prekybos centruose bei prekyba bilietais į olimpinius sporto renginius pasiekė rekordinę sumą – 7,9 mln. eurų (arba 9,4 mln. JAV dolerių).
Turine per 17 olimpinių dienų iš 10 specialiai žaidynėms įrengtų „Visa“ bankomatų grynųjų pinigų išsiimta 13 143  kartus. Bendra operacijų suma sudarė 1,3 mln. eurų (arba 1,5 mln. JAV dolerių). Vidutinė „Visa“ bankomatuose išsigrynintų pinigų suma išaugo 35 proc., palyginti su vasaros žaidynėmis Atėnuose ir 95 proc., jei lygintume ją su suma, kuri išsigryninta Solt Leik Sičio žiemos olimpinėse žaidynėse JAV. Turine vidutinė suma sudarė 175 eurus (arba 208 JAV dolerius).

Vidutinė operacijų suma prekybos ir aptarnavimo tinkluose taip pat išaugo iki 90 eurų  (arba 106,92 JAV dolerių), o tai 5 proc. daugiau negu Atėnuose ir 40 proc. daugiau negu Solt Leik Sityje. Olimpiniame prekybos centre, kuriame buvo įrengti 25 „Visa“ terminalai, atsiskaitymų kortelėmis apyvarta sudarė 2,8 mln. eurų (arba 3,3 mln. JAV dolerių). 68 proc. bendros prekybos apyvartos sudarė būtent užsienio turistų išlaidos. Apie 18 proc. visų operacijų buvo atlikta naudojantis lustinėmis kortelėmis. Tai rodo, kad mikroprocesinės technologijos pasaulyje populiarėja. 

Visi 6 „Visa“ regionai aktyviai rėmė olimpinių žaidynių projektus: 1 200 „Visa International“ asociacijos bankų narių 46 šalyse organizavo įvairias akcijas „Visa“ plastikinių kortelių turėtojams. Be to, jos vyko net 230 proc. aktyviau nei per Solt Leik Sičio olimpines žaidynes.

Be jau įprastų tapusių rėmimo akcijų, „Visa“ rengė nemažai inovatyvių projektų. Ypač daug dėmesio sulaukė tarptautinis interaktyvus interneto žaidimas „Visa“ čempionatas – Turinas 2006“, kuriame 23 šalių žaidėjai virtualiai varžėsi trijose olimpinėse – bobslėjaus, slalomo giganto ir snieglenčių sporto – šakose. Žaidimo finalas vyko Turine. Jo laimėtojui „Visa“ įteikė kvietimą dviem į 2008-ųjų vasaros olimpiadą Pekine (Kinija). 

Vienas iš svarbiausių olimpinio rėmimo programos etapų – „Visa International“ asociacijos bendradarbiavimas su Turino turizmo departamentu: buvo rengiamos įvairios tarptautinės akcijos, kuriomis siekiama paremti miestą olimpiados rengėją. Panašios bendros regiono patrauklumą didinančios programos buvo sėkmingai panaudotos rengiant žaidynes Sidnėjuje, Solt Leik Sityje ir Atėnuose. 

Šaltinis: Kart Blanš
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »