Ukrainoje rastas būdas padidinti bankomatų tinklo pasiekiamumą kortelių savininkams

Publikuota: 2010 m. rugsėjo 3 d. penktadienis

Vyras prie bankomato
Ukrainos bankų bankomatai vidutiniškai veikia tik 90–93 proc. viso darbo laiko. Gan dažnai bankomato ekrane galima išvysti užrašą, informuojantį, jog įrenginys laikinai neveikia, ir nepatenkintus kortelių savininkus, negalėjusius išsigryninti pinigų. O juk kiekviena bankomato darbo minutė, teisingai organizuojant darbą, neša pelną bankui.

„Net jei bankomatai neveikia1 proc. viso laiko (maždaug 7 val. per mėnesį), bankas praranda apie 6 500 grivnų iš kiekvieno 100 bankomatų, – teigė A. Romančukas, Ukrainos apdorojimo centro (UAC) valdybos pirmininkas. – Be to, nestabiliai veikiantis bankomatų tinklas – tai nepatenkinti klientai, negalėję išsigryninti pinigų ir greičiausiai pasinaudoję kitų bankų bankomatais. Šito galima išvengti įdiegus automatinio monitoringo bei bankomatų tinklo valdymo sistemą.“

Vieno iš bankų bankomatų tinklo veiklos analizė suteikia galimybę teigti, jog šių įrenginių tinklo valdymo automatizavimas bei centralizavimas daro įtaką bankomatų pasiekiamumo bei banko veiklos rodikliams.

Banke, kur naudojamasi UAC paslaugomis, bankomatų remonto laiką pavyko sutrumpinti 20 proc., o popieriaus, rašalo ir kitų medžiagų keitimas vyksta pusantro karto greičiau. Dėl bankomatų tinklo valdymo automatizavimo sistemos 2010 metų liepą UAC įrenginiais kortelių savininkai galėjo naudotis 97 proc. viso jų veikimo laiko. Tai padeda bankui sutrumpinti bankomatų valdymui skirtas išlaidas, suteikiant galimybę kortelių savininkams naudotis bankomatu bet kuriuo metu.

Šaltinis: Карт Бланш
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »