„Visa Europe“ visiškai remia konkurencingos vidinės mokėjimų rinkos sukūrimą

Publikuota: 2007 m. vasario 1 d. ketvirtadienis


Kredito kortelės
Vakar Europos Komisija (EK) paskelbė galutinę konkurencijos mažmeninės bankininkystės ir mokėjimo kortelių rinkoje tyrimo ataskaitą.

„Visa Europe“ pilnai remia EK siekį skatinti konkurenciją mokėjimų rinkoje. Konkurencija viena svarbiausių „Visa Europe“ veiklos aspektų: plėtodama produktus ir paslaugas organizacija sudaro sąlygas Europos bankams konkuruoti tarpusavyje, o be to ir pati konkuruoja su kitomis mokėjimo sistemomis. 

„Mes atidžiai išnagrinėsime šiandien pateiktą ataskaitą. Esame patenkinti, kad už konkurenciją atsakinga komisarė Neelie Kroes atsižvelgia į visų šalių interesus bei pripažįsta būtinybę tęsti konstruktyvų Komisijos ir finansų sektoriaus dalyvių dialogą“, – sakė „Visa Europe“ prezidentas Peter Ayliffe.

Pasak jo, „Visa Europe“ jaučia ypatingą atsakomybę ir visomis priemonėmis prisidės prie konkurencingos vidinės mokėjimų rinkos sukūrimo „Visa Europe“ organizacijos įsipareigojimas aktyviai dalyvauti kuriant vieningą mokėjimo eurais zoną (angl. Single Euro Payments Area – SEPA) nėra vien žodžiai. Iki šių metų pradžios, likus metams iki numatyto termino, „Visa Europe“ savo veiklą pilnai suderino su mokėjimo kortelėms taikomais SEPA reikalavimais. Šiuo metu mūsų tikslas – padėti bankams, mūsų sistemos nariams, įgyvendinti SEPA reikalavimus bei paversti juos realybe visiems Europos vartotojams ir verslui„, – sakė P. Ayliffe.

2006 m. balandį paskelbtoje tarpinėje ataskaitoje EK išreiškė susirūpinimą dėl tarpbankinio atsiskaitymo mokesčio, kurį kortelę aptarnaujančios prekybos vietos bankas moka pirkėjo kortelę išdavusiam bankui. Komentuodamas tarpbankinio atsiskaitymo mokesčio svarbą keturšalėje mokėjimo sistemoje, Peter Ayliffe pasakė, kad verslo naudai nustatomas tarpbankinio atsiskaitymo mokestis yra būtinas mokėjimo sistemos elementas. Jis užtikrina efektyvų keturšalės mokėjimo sistemos veikimą, atnešdamas naudą vartotojams, prekybininkams ir bankams.
Pasak „Visa Europe“ prezidento, panaikinus tarpbankinio atsiskaitymo mokestį, SEPA sukūrimas gali tapti labai problematišku, o dėl išaugusių aptarnavimo mokesčių vartotojai gali visiškai atsisakyti mokėjimo kortelių.

„Siekiant sėkmingai įgyvendinti SEPA idėją, būtina visiems laikams užbaigti teisinius nesutarimus bei aiškiai apibrėžti tarpbankinio atsiskaitymo mokesčio principus. Mes ir toliau bendradarbiausime su EK ieškodami bendro sprendimo, kuris būtų naudingas visiems Europos vartotojams, prekybininkams ir bankams“, – teigė „Visa Europe“ prezidentas Peter Ayliffe.  


Šaltinis: www.visaeurope.com.
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »