2012-ųjų perkamiausios knygos: lietuviška kulinarija, vampyrai ir Steve Jobs

Publikuota: 2013 m. sausio 2 d. trečiadienis

Ką bendro turi vampyrai, Steve Jobs ir lietuviška virtuvė? Šios temos atsidūrė perkamiausių šių metų knygų sąraše, kurį baigiantis 2012–iesiems sudarė interneto knygynas KNYGOS.lt.

Pirmojoje perkamiausių knygų sąrašo vietoje tvirtai karaliauja Walter Isaacson „Steve Jobs. Oficiali biografija“. Simboliška, kad perkamiausia 2011–ųjų metų knyga pasaulyje pavergė ir Lietuvos skaitytojus, kurie jau nuo Knygų mugės graibstė beveik 600 puslapių leidinį apie „Apple“ korporacijos įkūrėjo Steve Jobs gyvenimą.

Antrojoje vietoje – vasarą pasirodžiusi „Beatos virtuvė: kepinių knyga“. Beatos Nicholson populiarumas neblėsta: šiemet išleista jau trečioji jos knyga, o prieš žiemos šventes pristatyti ir kiti produktai: šokoladas, šeimos kalendorius ir darbo kalendorius–planuotė. Kaip atsvara tradicinei Beatos virtuvei ir saldumynams į perkamiausiųjų dešimtuką pateko Virtuvės mitų griovėjų knyga „7 ingredientai“. Kulinarai sužavėjo spalvingais, nesudėtingais ir originaliais patiekalais vos iš septynių produktų. Tad tiek virtuvės pradinukams, tiek virtuozams buvo iš ko pasisemti naujų idėjų ir išmokti naujų receptų.

Trečioji ir ketvirtoji dešimtuko vietos parodo, kad lietuvius vis dar domina vampyrų fenomenas. Charlaine Harris knygos „Blogiau nei mirtis“ ir „Seniai miręs“ – 8–oji ir 9–oji dalys iš serijos apie Sukę Stekhaus.. Pikantiškus merginos, kurią supa antgamtinės būtybės, nuotykius amerikiečių rašytoja papasakojo jau trylikoje knygų, pagal kurias sukurtas visame pasaulyje populiarus serialas „Tikras kraujas“.

Skandinaviškų detektyvų mėgėjai šiemet tikrai turėtų būti patenkinti – į lietuvių kalbą išverstas ne vienas įtampos kupinas kūrinys. Rašytojų poros, pasirašančios slapyvardžiu Lars Kepler, detektyvas „Hipnotizuotojas“ sulaukė ir pakartotinio tiražo, nes pirmasis buvo tiesiog „iššluotas“. Švedų rašytojai jau planuoja aplankyti savo viešnagę ir susitikimą su gerbėjais Lietuvoje.

Londono olimpiada taip pat įkvėpė pirkti knygas – prieš pat didžiausią metų sporto įvykį pasirodęs pirmasis lietuviškas Londono gidas „Savas Londonas“, kurį parašė žurnalistė Vilma Anusaitė užima septintąją perkamiausių knygų sąrašo vietą.

Romanų gerbėjai taip pat neliko nuskriausti leidėjų: patogiu kišeniniu formatu išleisti net penki meilės istorijų meistro amerikiečio Nicholas Sparks romanai, o mėgstantieji istorinę tematiką sulaukė originalaus Jean Marie Auel romano apie pirmykštę erą „Pirmykštė moteris: Urvinio lokio gentis“. Tiesa, šis romanas apie žmonių protėvius, gyvenusius prieš 35 tūkstančius metų, Jungtinėse Amerikos Valstijose išleistas dar 1980–aisiais ir susilaukė penkių tęsinių. Antroji serijos dalis lietuviškai pasirodys kitąmet ir, prognozuojama, taip pat greitai papuls į populiariausiųjų gretas.

KNYGOS.lt perkamiausiųjų 2012–ųjų knygų TOP10

1. Walter Isaacson „Steve Jobs. Oficiali biografija“
2. Beata Nicholson „Beatos virtuvė: kepinių knyga“
3. Charlaine Harris „Blogiau nei mirtis“
4. Charlaine Harris „Seniai miręs“
5. Lars Kepler „Hipnotizuotojas“
6. Thomas Harris „Avinėlių tylėjimas“
7. Vilma Anusaitė „Savas Londonas“
8. Virtuvės mitų griovėjai „7 ingredientai“
9. Jean Marie Auel „Pirmykštė moteris: Urvinio lokio gentis“
10. Nicholas Sparks „Amžinai tavo“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gimtadieninės laidos „Knygos per „Penki TV“ staigmenos

Švęskime gimtadienį kartu! Su tokiu šūkiu švęsti antrąjį savo gimtadienį kviečia kanalo „Penki TV“ laidos „Knygos per „Penki TV“ kūrėjai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »