2012-ųjų perkamiausios knygos: lietuviška kulinarija, vampyrai ir Steve Jobs

Publikuota: 2013 m. sausio 2 d. trečiadienis

Ką bendro turi vampyrai, Steve Jobs ir lietuviška virtuvė? Šios temos atsidūrė perkamiausių šių metų knygų sąraše, kurį baigiantis 2012–iesiems sudarė interneto knygynas KNYGOS.lt.

Pirmojoje perkamiausių knygų sąrašo vietoje tvirtai karaliauja Walter Isaacson „Steve Jobs. Oficiali biografija“. Simboliška, kad perkamiausia 2011–ųjų metų knyga pasaulyje pavergė ir Lietuvos skaitytojus, kurie jau nuo Knygų mugės graibstė beveik 600 puslapių leidinį apie „Apple“ korporacijos įkūrėjo Steve Jobs gyvenimą.

Antrojoje vietoje – vasarą pasirodžiusi „Beatos virtuvė: kepinių knyga“. Beatos Nicholson populiarumas neblėsta: šiemet išleista jau trečioji jos knyga, o prieš žiemos šventes pristatyti ir kiti produktai: šokoladas, šeimos kalendorius ir darbo kalendorius–planuotė. Kaip atsvara tradicinei Beatos virtuvei ir saldumynams į perkamiausiųjų dešimtuką pateko Virtuvės mitų griovėjų knyga „7 ingredientai“. Kulinarai sužavėjo spalvingais, nesudėtingais ir originaliais patiekalais vos iš septynių produktų. Tad tiek virtuvės pradinukams, tiek virtuozams buvo iš ko pasisemti naujų idėjų ir išmokti naujų receptų.

Trečioji ir ketvirtoji dešimtuko vietos parodo, kad lietuvius vis dar domina vampyrų fenomenas. Charlaine Harris knygos „Blogiau nei mirtis“ ir „Seniai miręs“ – 8–oji ir 9–oji dalys iš serijos apie Sukę Stekhaus.. Pikantiškus merginos, kurią supa antgamtinės būtybės, nuotykius amerikiečių rašytoja papasakojo jau trylikoje knygų, pagal kurias sukurtas visame pasaulyje populiarus serialas „Tikras kraujas“.

Skandinaviškų detektyvų mėgėjai šiemet tikrai turėtų būti patenkinti – į lietuvių kalbą išverstas ne vienas įtampos kupinas kūrinys. Rašytojų poros, pasirašančios slapyvardžiu Lars Kepler, detektyvas „Hipnotizuotojas“ sulaukė ir pakartotinio tiražo, nes pirmasis buvo tiesiog „iššluotas“. Švedų rašytojai jau planuoja aplankyti savo viešnagę ir susitikimą su gerbėjais Lietuvoje.

Londono olimpiada taip pat įkvėpė pirkti knygas – prieš pat didžiausią metų sporto įvykį pasirodęs pirmasis lietuviškas Londono gidas „Savas Londonas“, kurį parašė žurnalistė Vilma Anusaitė užima septintąją perkamiausių knygų sąrašo vietą.

Romanų gerbėjai taip pat neliko nuskriausti leidėjų: patogiu kišeniniu formatu išleisti net penki meilės istorijų meistro amerikiečio Nicholas Sparks romanai, o mėgstantieji istorinę tematiką sulaukė originalaus Jean Marie Auel romano apie pirmykštę erą „Pirmykštė moteris: Urvinio lokio gentis“. Tiesa, šis romanas apie žmonių protėvius, gyvenusius prieš 35 tūkstančius metų, Jungtinėse Amerikos Valstijose išleistas dar 1980–aisiais ir susilaukė penkių tęsinių. Antroji serijos dalis lietuviškai pasirodys kitąmet ir, prognozuojama, taip pat greitai papuls į populiariausiųjų gretas.

KNYGOS.lt perkamiausiųjų 2012–ųjų knygų TOP10

1. Walter Isaacson „Steve Jobs. Oficiali biografija“
2. Beata Nicholson „Beatos virtuvė: kepinių knyga“
3. Charlaine Harris „Blogiau nei mirtis“
4. Charlaine Harris „Seniai miręs“
5. Lars Kepler „Hipnotizuotojas“
6. Thomas Harris „Avinėlių tylėjimas“
7. Vilma Anusaitė „Savas Londonas“
8. Virtuvės mitų griovėjai „7 ingredientai“
9. Jean Marie Auel „Pirmykštė moteris: Urvinio lokio gentis“
10. Nicholas Sparks „Amžinai tavo“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gimtadieninės laidos „Knygos per „Penki TV“ staigmenos

Švęskime gimtadienį kartu! Su tokiu šūkiu švęsti antrąjį savo gimtadienį kviečia kanalo „Penki TV“ laidos „Knygos per „Penki TV“ kūrėjai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus vadovų klubo vizitas Nacionalinėje bibliotekoje

Lapkričio 16 d. vykusios Vilniaus III-iojo vadovų klubo dalyviai lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, susipažino su jos veikla, erdvėmis ir galimomis bendradarbiavimo perspektyvomis. skaityti »

VGTU studentai – pasaulio programavimo čempionate

Lapkričio mėnesį devyni Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Fundamentinių mokslų fakulteto studentai buvo išvykę į Minską atstovauti universitetui Studentų pasaulio programavimo čempionato ACM ICPC ketvirtfinalyje. skaityti »

Mokymai mokslininkams ir tyrėjams „Mokslininkų socialiniai tinklai. Autorių identifikavimo įrankiai“

Lapkričio 16 d. 14 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) mokslininkus ir tyrėjus kviečiame dalyvauti bibliotekos organizuojamuose mokymuose „Mokslininkų socialiniai tinklai. Autorių identifikavimo įrankiai“. skaityti »

Specialiųjų poreikių vaikams naujas galimybes atveria šiuolaikinės technologijos

Daugiau nei 3600 – tiek specialių poreikių vaikų Lietuvoje šiandien mokosi jiems skirtuose ugdymo centruose ir mokyklose. skaityti »

„VU vasaros iššūkis“ pateko tarp inovatyviausių Europos akademinio sporto projektų

Projektas „VU vasaros iššūkis“, pakvietęs Vilniaus universiteto bendruomenę šią vasarą praleisti fiziškai aktyviai, pateko tarp trijų geriausių Europos akademinio sporto iniciatyvų. skaityti »

PROFADIENYJE 2016 - SMK komandos triumfas

Šių metų lapkričio 10 d. “Europos namuose” įvyko nacionalinė Lietuvos kolegijų studentų verslumo diena– PROFADIENIS. skaityti »

Jungtinėse Tautose kalbėjęs VU profesorius: sveikatos apsauga nesibaigia ligų gydymu

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius ir Jungtinių Tautų (JT) specialusis pranešėjas teisei į sveikatą Dainius Pūras viešėjo Niujorke, kur pristatė kasmetinę ataskaitą JT Generalinei Asamblėjai. skaityti »

Lietuvos vežėjų sąjunga ir VGTU įtvirtino partnerystę

Transporto ir logistikos sektoriaus efektyvumo siekia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakultetas. skaityti »

VGTU docentė pelnė prestižinį tarptautinį apdovanojimą

Vilniaus Gedimino techniko universiteto (VGTU) Verslo technologijų katedros docentė dr. Ieva Meidutė-Kavaliauskienė buvo apdovanota prestižiniu André Jordan apdovanojimu už straipsnį apie sprendimų priėmimą nekilnojamojo turto sektoriuje. skaityti »

Modernus dėstytojas ne tik moko, bet ir mokosi iš Z kartos

Iš Z kartos reikėtų mokytis ne tik greitos reakcijos, bet ir virtualaus bendravimo, tad ir turime galvoti, kaip tokius elementus integruoti į studijų procesą. skaityti »