2012-ųjų perkamiausios knygos: lietuviška kulinarija, vampyrai ir Steve Jobs

Publikuota: 2013 m. sausio 2 d. trečiadienis

Ką bendro turi vampyrai, Steve Jobs ir lietuviška virtuvė? Šios temos atsidūrė perkamiausių šių metų knygų sąraše, kurį baigiantis 2012–iesiems sudarė interneto knygynas KNYGOS.lt.

Pirmojoje perkamiausių knygų sąrašo vietoje tvirtai karaliauja Walter Isaacson „Steve Jobs. Oficiali biografija“. Simboliška, kad perkamiausia 2011–ųjų metų knyga pasaulyje pavergė ir Lietuvos skaitytojus, kurie jau nuo Knygų mugės graibstė beveik 600 puslapių leidinį apie „Apple“ korporacijos įkūrėjo Steve Jobs gyvenimą.

Antrojoje vietoje – vasarą pasirodžiusi „Beatos virtuvė: kepinių knyga“. Beatos Nicholson populiarumas neblėsta: šiemet išleista jau trečioji jos knyga, o prieš žiemos šventes pristatyti ir kiti produktai: šokoladas, šeimos kalendorius ir darbo kalendorius–planuotė. Kaip atsvara tradicinei Beatos virtuvei ir saldumynams į perkamiausiųjų dešimtuką pateko Virtuvės mitų griovėjų knyga „7 ingredientai“. Kulinarai sužavėjo spalvingais, nesudėtingais ir originaliais patiekalais vos iš septynių produktų. Tad tiek virtuvės pradinukams, tiek virtuozams buvo iš ko pasisemti naujų idėjų ir išmokti naujų receptų.

Trečioji ir ketvirtoji dešimtuko vietos parodo, kad lietuvius vis dar domina vampyrų fenomenas. Charlaine Harris knygos „Blogiau nei mirtis“ ir „Seniai miręs“ – 8–oji ir 9–oji dalys iš serijos apie Sukę Stekhaus.. Pikantiškus merginos, kurią supa antgamtinės būtybės, nuotykius amerikiečių rašytoja papasakojo jau trylikoje knygų, pagal kurias sukurtas visame pasaulyje populiarus serialas „Tikras kraujas“.

Skandinaviškų detektyvų mėgėjai šiemet tikrai turėtų būti patenkinti – į lietuvių kalbą išverstas ne vienas įtampos kupinas kūrinys. Rašytojų poros, pasirašančios slapyvardžiu Lars Kepler, detektyvas „Hipnotizuotojas“ sulaukė ir pakartotinio tiražo, nes pirmasis buvo tiesiog „iššluotas“. Švedų rašytojai jau planuoja aplankyti savo viešnagę ir susitikimą su gerbėjais Lietuvoje.

Londono olimpiada taip pat įkvėpė pirkti knygas – prieš pat didžiausią metų sporto įvykį pasirodęs pirmasis lietuviškas Londono gidas „Savas Londonas“, kurį parašė žurnalistė Vilma Anusaitė užima septintąją perkamiausių knygų sąrašo vietą.

Romanų gerbėjai taip pat neliko nuskriausti leidėjų: patogiu kišeniniu formatu išleisti net penki meilės istorijų meistro amerikiečio Nicholas Sparks romanai, o mėgstantieji istorinę tematiką sulaukė originalaus Jean Marie Auel romano apie pirmykštę erą „Pirmykštė moteris: Urvinio lokio gentis“. Tiesa, šis romanas apie žmonių protėvius, gyvenusius prieš 35 tūkstančius metų, Jungtinėse Amerikos Valstijose išleistas dar 1980–aisiais ir susilaukė penkių tęsinių. Antroji serijos dalis lietuviškai pasirodys kitąmet ir, prognozuojama, taip pat greitai papuls į populiariausiųjų gretas.

KNYGOS.lt perkamiausiųjų 2012–ųjų knygų TOP10

1. Walter Isaacson „Steve Jobs. Oficiali biografija“
2. Beata Nicholson „Beatos virtuvė: kepinių knyga“
3. Charlaine Harris „Blogiau nei mirtis“
4. Charlaine Harris „Seniai miręs“
5. Lars Kepler „Hipnotizuotojas“
6. Thomas Harris „Avinėlių tylėjimas“
7. Vilma Anusaitė „Savas Londonas“
8. Virtuvės mitų griovėjai „7 ingredientai“
9. Jean Marie Auel „Pirmykštė moteris: Urvinio lokio gentis“
10. Nicholas Sparks „Amžinai tavo“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gimtadieninės laidos „Knygos per „Penki TV“ staigmenos

Švęskime gimtadienį kartu! Su tokiu šūkiu švęsti antrąjį savo gimtadienį kviečia kanalo „Penki TV“ laidos „Knygos per „Penki TV“ kūrėjai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »