78 būgnai paskelbė „Mentor Lietuva“ organizuojamos vaikų stovyklos pradžią

Publikuota: 2013 m. birželio 12 d. trečiadienis

Pirmadienį Švenčionių rajone prie Pailgio ežero prasidėjusios prevencinės stovyklos atidarymas nugriaudėjo 78 būgnų garsais – taip savaitės stovyklavimą pradėjo 12–14 metų vaikai iš kelių Aukštaitijos savivaldybių. Ne pelno siekiančios organizacijos „Mentor Lietuva“, kurios vienas iš steigėjų yra SEB bankas, organizuojamoje prevencinėje stovykloje šiemet dalyvauja 77 vaikai. Ketvirtus metus iš eilės įgyvendinamas projektas skirtas vaikams iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Jo tikslas – apsaugoti jaunus žmones nuo piktnaudžiavimo narkotikais bei paskatinti gyventi sveikai.

Kartu su žinomu perkusininku Gediminu Laurinavičiumi stovyklautojai paskelbė stovyklos pradžią dalyvaudami improvizuotame pasirodyme su būgnais. Prieš tai sužinoję grojimo su mušamaisiais instrumentais abėcėlę, vaikai noriai dalyvavo improvizuotame „DrumParty“.

„Viskas, kas aplinkui mus – triukšmas, o muzika – tai gerai organizuotas triukšmas“, – šmaikštavo vaikus mokydamas Gediminas Laurinavičius.

Asociacijos „Mentor Lietuva" organizuojamoje prevencinėje stovykloje šiemet vaikai ne tik gros, bet ir sportuos, pieš, vaidins, užsiims orientaciniu sportu, sužinos nemažai išgyvenimo miške paslapčių, pažins vaistažoles, rodys savo talentus. Stovyklos dalyvių visą savaitę laukia patys įvairiausi užsiėmimai, kurių tikslas – išmokyti vaikus leisti laiką sveikai ir prasmingai, apsaugoti juos nuo piktnaudžiavimo tabaku, alkoholiu ir narkotikais.

„Šios stovyklos – dar vienas būdas mums prisidėti prie vaikų ugdymo, padėti jiems užaugti kaip asmenybėms, paskatinti prisiimti atsakomybę ir nebijoti rodyti iniciatyvą. Tikiuosi, kad ši kūrybiška ir netradicinė patirtis padės vaikams išsiugdyti tvirtas charakterio savybes ir sveikai gyventi“, – sako „ Mentor Lietuva“ valdybos pirmininkas ir SEB banko valdybos narys Aivaras Čičelis.

„Kasmet baigiantis stovykloms matome laimingus vaikų veidus, pasikeitusį stovyklos dalyvių elgesį. Tikiu, kad vaikų širdyse pasėjame norą gražiau, sveikiau gyventi, labiau pasitikėti savimi ir kitais“, – sako stovyklą organizuojančios asociacijos „Mentor Lietuva“ vadovė Bernadeta Lažauninkaitė.

Birželio 10–15 dienomis vykstančioje stovykloje šiemet dalyvauja vaikai iš Utenos, Šalčininkų, Molėtų, Ignalinos ir Vilniaus miesto savivaldybių. Vaikus į stovyklą padėjo surinkti savivaldybių socialinių paslaugų centrai. Stovykloje vaikai mokysis geriau pažinti save ir kitus, pasitikėti savimi, atsispirti neigiamai aplinkos įtakai. Su vaikais stovyklose jau keletą metų dirba profesionalūs vadovai, kurie vaikus įtraukia į aktyvius ir įdomius užsiėmimus, padedančius stovyklų dalyviams ugdyti bendravimo įgūdžius ir suprasti, kokį poveikį jų dabartinis elgesys, sprendimai daro aplinkiniams, jų ateičiai.

Pirmoji prevencinė stovykla įvyko 2010 metais. Kiekvieną vasarą „Mentor Lietuva“ vaikams iš pažeidžiamų šeimų organizuoja stovyklas, kuriose ugdomi socialiniai įgūdžiai, vaikus siekiama sudominti įvairiomis sporto šakomis, supažindinti su prasmingais laisvalaikio praleidimo būdais. Prevencinę stovyklą ketvirtus metus organizuoja ne pelno siekianti organizacija „Mentor Lietuva“.

Ši organizacija veikia kaip tarptautinės „Mentor“ organizacijos atstovybė. Lietuvoje jos veiklą užtikrina organizacijos steigėjai ir nariai: SEB bankas, advokatų kontora LAWIN, „Vičiūnų“ įmonių grupė, OVC Consulting ir „Alma litera“ įmonių grupė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »