78 būgnai paskelbė „Mentor Lietuva“ organizuojamos vaikų stovyklos pradžią

Publikuota: 2013 m. birželio 12 d. trečiadienis

Pirmadienį Švenčionių rajone prie Pailgio ežero prasidėjusios prevencinės stovyklos atidarymas nugriaudėjo 78 būgnų garsais – taip savaitės stovyklavimą pradėjo 12–14 metų vaikai iš kelių Aukštaitijos savivaldybių. Ne pelno siekiančios organizacijos „Mentor Lietuva“, kurios vienas iš steigėjų yra SEB bankas, organizuojamoje prevencinėje stovykloje šiemet dalyvauja 77 vaikai. Ketvirtus metus iš eilės įgyvendinamas projektas skirtas vaikams iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Jo tikslas – apsaugoti jaunus žmones nuo piktnaudžiavimo narkotikais bei paskatinti gyventi sveikai.

Kartu su žinomu perkusininku Gediminu Laurinavičiumi stovyklautojai paskelbė stovyklos pradžią dalyvaudami improvizuotame pasirodyme su būgnais. Prieš tai sužinoję grojimo su mušamaisiais instrumentais abėcėlę, vaikai noriai dalyvavo improvizuotame „DrumParty“.

„Viskas, kas aplinkui mus – triukšmas, o muzika – tai gerai organizuotas triukšmas“, – šmaikštavo vaikus mokydamas Gediminas Laurinavičius.

Asociacijos „Mentor Lietuva" organizuojamoje prevencinėje stovykloje šiemet vaikai ne tik gros, bet ir sportuos, pieš, vaidins, užsiims orientaciniu sportu, sužinos nemažai išgyvenimo miške paslapčių, pažins vaistažoles, rodys savo talentus. Stovyklos dalyvių visą savaitę laukia patys įvairiausi užsiėmimai, kurių tikslas – išmokyti vaikus leisti laiką sveikai ir prasmingai, apsaugoti juos nuo piktnaudžiavimo tabaku, alkoholiu ir narkotikais.

„Šios stovyklos – dar vienas būdas mums prisidėti prie vaikų ugdymo, padėti jiems užaugti kaip asmenybėms, paskatinti prisiimti atsakomybę ir nebijoti rodyti iniciatyvą. Tikiuosi, kad ši kūrybiška ir netradicinė patirtis padės vaikams išsiugdyti tvirtas charakterio savybes ir sveikai gyventi“, – sako „ Mentor Lietuva“ valdybos pirmininkas ir SEB banko valdybos narys Aivaras Čičelis.

„Kasmet baigiantis stovykloms matome laimingus vaikų veidus, pasikeitusį stovyklos dalyvių elgesį. Tikiu, kad vaikų širdyse pasėjame norą gražiau, sveikiau gyventi, labiau pasitikėti savimi ir kitais“, – sako stovyklą organizuojančios asociacijos „Mentor Lietuva“ vadovė Bernadeta Lažauninkaitė.

Birželio 10–15 dienomis vykstančioje stovykloje šiemet dalyvauja vaikai iš Utenos, Šalčininkų, Molėtų, Ignalinos ir Vilniaus miesto savivaldybių. Vaikus į stovyklą padėjo surinkti savivaldybių socialinių paslaugų centrai. Stovykloje vaikai mokysis geriau pažinti save ir kitus, pasitikėti savimi, atsispirti neigiamai aplinkos įtakai. Su vaikais stovyklose jau keletą metų dirba profesionalūs vadovai, kurie vaikus įtraukia į aktyvius ir įdomius užsiėmimus, padedančius stovyklų dalyviams ugdyti bendravimo įgūdžius ir suprasti, kokį poveikį jų dabartinis elgesys, sprendimai daro aplinkiniams, jų ateičiai.

Pirmoji prevencinė stovykla įvyko 2010 metais. Kiekvieną vasarą „Mentor Lietuva“ vaikams iš pažeidžiamų šeimų organizuoja stovyklas, kuriose ugdomi socialiniai įgūdžiai, vaikus siekiama sudominti įvairiomis sporto šakomis, supažindinti su prasmingais laisvalaikio praleidimo būdais. Prevencinę stovyklą ketvirtus metus organizuoja ne pelno siekianti organizacija „Mentor Lietuva“.

Ši organizacija veikia kaip tarptautinės „Mentor“ organizacijos atstovybė. Lietuvoje jos veiklą užtikrina organizacijos steigėjai ir nariai: SEB bankas, advokatų kontora LAWIN, „Vičiūnų“ įmonių grupė, OVC Consulting ir „Alma litera“ įmonių grupė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »