Abiturientai pasirinko brandos egzaminus

Publikuota: 2012 m. kovo 16 d. penktadienis

Nacionalinis egzaminų centras apibendrino kandidatų, ketinančių laikyti brandos egzaminus, pasirinkimus. Prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 44 852 kandidatai (2011 metais – 49 609 kandidatai). Tai 4 757 kandidatais mažiau negu praėjusiais metais. Dauguma jų laikys tris (18 078) arba keturis egzaminus (13 202 kandidatų). Visus šešis egzaminus yra pasiryžę laikyti 302 kandidatai.

Daugėja laikančiųjų brandos mokyklinį technologijų egzaminą. Tai yra vienintelis ugdymo procese vykdomas mokyklinis brandos egzaminas. Palyginti su praėjusiais metais 2173-mis padaugėjo pasirinkusiųjų laikyti šį egzaminą. Iš viso 9 697 kandidatai pareiškė norą laikyti technologijų egzaminą. Daugiau abiturientų rinkosi ir chemijos valstybinį brandos egzaminą. Jį laikys 3416 kandidatų, kai praėjusiais metais buvo pasirinkę 3266 abiturientai.

„Jau antrus metus iš eilės didėja technologijų mokyklinio brandos egzamino populiarumas. Tai liudija, kad abiturientai atsižvelgia į darbo rinkos tendencijas, planuoja savo karjeros kelią per profesines mokyklas, renkasi specialybes, reikalaujančias tam tikrų įgūdžių“,- sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. - Šiemet padaugėjo ir laikančiųjų chemijos egzaminą. Vadinasi, daugiau jaunimo ketina rinktis gamtamokslines studijas. Šią tendenciją patvirtina ir tas faktas, kad daugėja norinčių pagerinti jau laikytų brandos egzaminų rezultatus. 408 eksternai planuoja laikyti biologijos, 204 – chemijos valstybinius egzaminus.“

Populiariausių valstybinių brandos egzaminų eilutėje po valstybinio lietuvių kalbos egzamino šiemet, kaip ir pernai, rikiuojasi: valstybinis užsienio kalbos anglų egzaminas – 19 130 kandidatai, valstybinis istorijos – 18 672 kandidatai, valstybinis matematikos – 17 806 kandidatai.
Šiais metais brandos egzaminų sesijoje dalyvaus mažesnis buvusių mokinių skaičius – 745 (pernai - 946). Tuo tarpu eksternų skaičius išaugo. Praėjusiais metais jų registravosi 899, o šiemet – 1143.

2011 metais valstybinių brandos egzaminų kandidatų darbus iš viso vertino 1430 vertintojų. Planuojama panašų vertintojų skaičių pasitelkti ir šiemet. Jau dabar ketinimą dirbti valstybinių brandos egzaminų vertintojais yra pareiškę 1960 įvairių dalykų mokytojų. Šiais metais prieš brandos egzaminų sesiją tradiciškai vyks naujų vertintojų mokymai. Planuojama parengti per 200 naujų vertintojų, kai kurie jau šiemet bus kviečiami vertinti valstybinių brandos egzaminų kandidatų darbus.
Balandžio pirmąją savaitę mokyklose vyks kalbų įskaitos. Pirmasis pagrindinės sesijos valstybinis brandos egzaminas – užsienio kalbos (prancūzų) rengiamas gegužės 5 dieną. Pagrindinės sesijos paskutinis valstybinis brandos egzaminas – fizikos vyks birželio 18 dieną.

Šiais metais geografijos egzaminas tampa valstybiniu. Visų valstybinių brandos egzaminų užduoties struktūra bus vienoda. Ją sudarys užduoties sąsiuvinis ir atsakymų lapas. Po valstybinio brandos egzamino bus galima išsinešti savo užduoties sąsiuvinius.

Pakartotinė sesija, vyksianti birželio 19 d. – liepos 9 d. planuojama tiems abiturientams, kurie dėl rimtų priežasčių negalės dalyvauti pagrindinės sesijos egzaminuose, užsienio šalių mokyklų abiturientams, namuose mokytiems mokiniams ir įkalinimo įstaigų asmenims.

2012 m. neišlaikiusiems lietuvių kalbos valstybinio ar mokyklinio brandos egzamino bus galima laikyti lietuvių kalbos mokyklinį egzaminą pakartotinės sesijos metu.

Pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus planuojama paskelbti iki 2012 metų liepos 12 dienos. Visi rezultatai (pakartotinės sesijos ir apeliacijų) bus paskelbti iki liepos 20 dienos. Valstybinių brandos egzaminų rezultatus kandidatai galės pamatyti internetu.

Mokyklinių brandos egzaminų pagrindinės sesijos rezultatai skelbiami per 5 darbo dienas, gimtųjų ir lietuvių kalbos – per 9 darbo dienas.

Brandos atestatui gauti mokiniai ir buvę mokiniai privalo išlaikyti du brandos egzaminus: vienas iš jų privalomas lietuvių kalbos (gimtosios) arba lietuvių kalbos (valstybinės), kitą egzaminą mokinys turėjo galimybę laisvai pasirinkti iš valstybinių matematikos, istorijos, geografijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių,) arba mokyklinių gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių), dailės, muzikos, muzikologijos ir technologijų egzaminų. Iš viso kandidatai galėjo rinktis laikyti ne daugiau kaip penkis egzaminus, o iš viso laikyti ne daugiau kaip šešis. Norintieji stoti į kolegiją turi būti išlaikę du valstybinius egzaminus, o universitetą – tris valstybinius egzaminus.

Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinime, kuris šiais metais yra privalomas, dalyvauja 38625 mokiniai. Šiuo metu mokyklose jau vyksta gimtųjų kalbų – lietuvių, baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo dalys žodžiu. Šių dalykų pasiekimų patikrinimo dalis raštu ir matematikos pasiekimų patikrinimai bus vykdomi gegužės mėnesį.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »