Amerikos inžinierių sąjunga apdovanojo VGTU mokslininkus

Publikuota: 2013 m. spalio 29 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkams – Tiltų ir specialiųjų statinių katedros vedėjui, profesoriui Gintariui Kaklauskui ir Civilinės inžinerijos mokslo centro vyresniajam mokslo darbuotojui dr. Viktor Gribniak – Amerikos civilinės inžinerijos sąjunga (American Society of Civil Engineers, ASCE) įteikė 2013 metų Moisseiff Award apdovanojimą už geriausią ASCE žurnaluose paskelbtą mokslo straipsnį. Įkurta 1852 m., ASCE yra seniausia ir įtakingiausia statybos inžinerijos mokslo organizacija pasaulyje, leidžianti 33 mokslo žurnalus.

Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Pitsburge VGTU profesorius Gintaris Kaklauskas atsiėmė Amerikos civilinės inžinerijos sąjungos komiteto įteiktą L. S. Moisseiff vardo medalį ir piniginį prizą.

Leon S. Moisseiff, žymaus Amerikos mokslininko ir inžinieriaus, vardo premija (Moisseiff Award) nuo 1948 m. kasmet skiriama mokslo publikacijoms už reikšmingus nuopelnus statybos konstrukcijų ir taikomosios mechanikos srityse, taip pat už įvairių medžiagų tiltų ir rėmų projektavimo metodų tobulinimą.

Lietuvos mokslininkai apdovanojimą pelnė už Amerikos civilinės inžinerijos sąjungos žurnale (ASCE Journal of Structural Engineering) 2011 metais paskelbtą straipsnį „Susitraukimo eliminavimas iš armuoto betono elementų momentų ir kreivių bei tempiamojo sustandėjimo diagramų“.

Apdovanotieji yra aktyvūs VGTU mokslininkai, nuolat skelbiantys mokslinius straipsnius prestižiniuose tarptautiniuose žurnaluose. Gintaris Kaklauskas yra tikrasis Lietuvos mokslų akademijos narys. Daugiau nei 30 metų dirbdamas VGTU, jis subūrė tyrimo grupę, kuriančią inovatyvius armuoto ir kompozitinių konstrukcijų deformacijų ir pleišėjimo fizikinius modelius. Viktor Gribniak yra Lietuvos Jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) Technologijos mokslų srities ekspertas. 2009 m. LJMS organizuotame konkurse „Geriausia metų disertacija“ jis tapo laureatu fizinių ir technologijos mokslų srityse, VGTU apgynęs disertaciją „Susitraukimo įtaka gelžbetoninių elementų tempiamosios zonos elgsenai“.

Ceremonijos Pitsburge metu kitose ASCE apdovanojimų kategorijose buvo pagerbti šie žymūs statybos ir mechanikos inžinerijos sričių mokslininkai: Monash universiteto prof. William Melbourne (Jack E. Cermak apdovanojimas už gyvenimo pasiekimus vėjo inžinerijoje ir aerodinamikoje); Bucknell universiteto prof. Ronald D. Ziemian (Shortridge Hardesty apdovanojimas už metalinių konstrukcijų stabilumo tyrimus); Kyoto universiteto prof. Masayoshi Nakashima (Ernest E. Howard apdovanojimas už gyvenimo pasiekimus seisminėje inžinerijoje ir aerodinamikoje) ir mokslininkų grupei iš JAV ir Kinijos universitetų (Raymond C. Reese Research apdovanojimas už statybos konstrukcijų taikomuosius tyrimus).

VGTU akademinis personalas 2012 metais gavo 10 apdovanojimų: du darbuotojai apdovanoti už menininko statusą, septyni mokslininkai buvo Lietuvos mokslų akademijos tikraisiais nariais, o vienas jaunasis mokslininkas pripažintas mokslinių darbų konkurso laureatu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »