Amerikos inžinierių sąjunga apdovanojo VGTU mokslininkus

Publikuota: 2013 m. spalio 29 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkams – Tiltų ir specialiųjų statinių katedros vedėjui, profesoriui Gintariui Kaklauskui ir Civilinės inžinerijos mokslo centro vyresniajam mokslo darbuotojui dr. Viktor Gribniak – Amerikos civilinės inžinerijos sąjunga (American Society of Civil Engineers, ASCE) įteikė 2013 metų Moisseiff Award apdovanojimą už geriausią ASCE žurnaluose paskelbtą mokslo straipsnį. Įkurta 1852 m., ASCE yra seniausia ir įtakingiausia statybos inžinerijos mokslo organizacija pasaulyje, leidžianti 33 mokslo žurnalus.

Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Pitsburge VGTU profesorius Gintaris Kaklauskas atsiėmė Amerikos civilinės inžinerijos sąjungos komiteto įteiktą L. S. Moisseiff vardo medalį ir piniginį prizą.

Leon S. Moisseiff, žymaus Amerikos mokslininko ir inžinieriaus, vardo premija (Moisseiff Award) nuo 1948 m. kasmet skiriama mokslo publikacijoms už reikšmingus nuopelnus statybos konstrukcijų ir taikomosios mechanikos srityse, taip pat už įvairių medžiagų tiltų ir rėmų projektavimo metodų tobulinimą.

Lietuvos mokslininkai apdovanojimą pelnė už Amerikos civilinės inžinerijos sąjungos žurnale (ASCE Journal of Structural Engineering) 2011 metais paskelbtą straipsnį „Susitraukimo eliminavimas iš armuoto betono elementų momentų ir kreivių bei tempiamojo sustandėjimo diagramų“.

Apdovanotieji yra aktyvūs VGTU mokslininkai, nuolat skelbiantys mokslinius straipsnius prestižiniuose tarptautiniuose žurnaluose. Gintaris Kaklauskas yra tikrasis Lietuvos mokslų akademijos narys. Daugiau nei 30 metų dirbdamas VGTU, jis subūrė tyrimo grupę, kuriančią inovatyvius armuoto ir kompozitinių konstrukcijų deformacijų ir pleišėjimo fizikinius modelius. Viktor Gribniak yra Lietuvos Jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) Technologijos mokslų srities ekspertas. 2009 m. LJMS organizuotame konkurse „Geriausia metų disertacija“ jis tapo laureatu fizinių ir technologijos mokslų srityse, VGTU apgynęs disertaciją „Susitraukimo įtaka gelžbetoninių elementų tempiamosios zonos elgsenai“.

Ceremonijos Pitsburge metu kitose ASCE apdovanojimų kategorijose buvo pagerbti šie žymūs statybos ir mechanikos inžinerijos sričių mokslininkai: Monash universiteto prof. William Melbourne (Jack E. Cermak apdovanojimas už gyvenimo pasiekimus vėjo inžinerijoje ir aerodinamikoje); Bucknell universiteto prof. Ronald D. Ziemian (Shortridge Hardesty apdovanojimas už metalinių konstrukcijų stabilumo tyrimus); Kyoto universiteto prof. Masayoshi Nakashima (Ernest E. Howard apdovanojimas už gyvenimo pasiekimus seisminėje inžinerijoje ir aerodinamikoje) ir mokslininkų grupei iš JAV ir Kinijos universitetų (Raymond C. Reese Research apdovanojimas už statybos konstrukcijų taikomuosius tyrimus).

VGTU akademinis personalas 2012 metais gavo 10 apdovanojimų: du darbuotojai apdovanoti už menininko statusą, septyni mokslininkai buvo Lietuvos mokslų akademijos tikraisiais nariais, o vienas jaunasis mokslininkas pripažintas mokslinių darbų konkurso laureatu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kauno mokslininkai kuria inovatyvias technologijas senyvų žmonių stebėsenai

„Kai susiduriame su mums artimų senyvų žmonių problemomis, didžiausią stresą patiria ne jie, o mes“, – teigia profesorius Egidijus Kazanavičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterių sistemų centro direktorius. skaityti »

Mokytojai kviečiami tobulintis Japonijoje

Japonijos ambasada skelbia konkursą Japonijos Vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą. skaityti »

LEU kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse „The Implementation of Inclusive Education in School“. skaityti »

VU alumnams už projektą „Galia nugalėti“ – tarptautinis apdovanojimas

Dokumentinis agentūros „Nanook“ projektas „Galia nugalėti“, pasakojantis apie Lietuvos parolimpiečius, įvertintas kaip geriausias tarptautinis 2016 metų multimedijos žurnalistikos darbas New Media Writing konkurse. skaityti »

Pripažinimą pelnęs jaunasis mokslininkas V. Šadauskas: „Kiekvienas tyrimas turi turėti praktinę naudą“

Baigiantis kalendoriniams metams Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) išrinko geriausius magistro darbus. skaityti »

Išsirinkite mokyklą interaktyviajame Vilniaus mokyklų žemėlapyje

Nuo šiol išsirinkti mokyklą sostinės mokiniams ir jų tėvams bus daug paprasčiau – sukurtas interaktyvusis sostinės mokyklų žemėlapis. skaityti »

Pradedami specialiai viešajam sektoriui sukurti virtualūs mokymai

Jau šį mėnesį bus pristatyti mokslininkų sukurti virtualūs mokymosi modeliai, kurie lietuvių ir anglų kalbomis bus prieinami kiekvienam mūsų šalies viešojo sektoriaus darbuotojui. skaityti »

ŠMM ir profsąjungos sutarė dėl esminių etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų

Švietimo profesinių sąjungų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų susitikime pristatytos ir aptartos etatinio mokytojų darbo tvarkos alternatyvos. skaityti »

Mokslininkas paaiškino, kodėl sunku išmokti lietuvių kalbą

Kiekvienam kalbančiajam lietuvių kalba tikriausiai tekę girdėti, kad ši kalba yra viena seniausių pasaulyje. skaityti »

Mokyklos dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime

Šiemet, prieš baigdami mokslo metus, bendrojo ugdymo mokyklų antrokai, ketvirtokai, šeštokai ir aštuntokai galės dalyvauti Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime. skaityti »