Apdovanoti geriausiai lietuvių kalbą mokantys moksleiviai ir jų mokytojai

Publikuota: 2011 m. kovo 17 d. ketvirtadienis

Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose apdovanoti ketvirtą kartą vykusio nacionalinio lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai ir jų mokytojai.

Lietuvių kalbos konkurso nugalėtoja šeštų klasių grupėje tapo Vismantė Čereškaitė iš Panevėžio "Šaltinio" pagrindinės mokyklos. Geriausiai tarp septintokų pasirodė Giedrius Pakalka iš Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos. Tarp aštuntokų raštingiausia moksleive tapo Aurelija Bylaitė iš Panevėžio "Šaltinio" pagrindinės mokyklos. Geriausiai lietuvių kalbą mokančia devintoke pripažinta Gabija Gintautaitė iš Kauno Jono Jablonskio gimnazijos. Tarp dešimtų klasių moksleivių nepralenkiama buvo Gabrielė Mantuškaitė iš Panevėžio 5-osios vidurinės mokyklos.

„Labiausiai tautą iš kitų išskiria kalba ir raštas, be šių dalykų tauta netenka savo savitumo, silpsta jos kultūra, tradicijos. Galiausiai tokia tauta išnyksta visai. Šiandien gyvename globaliame pasaulyje, ypatingomis sąlygomis, kai technologijos vystosi itin sparčiai. Vis dažniau skaitome ne knygas ar laikraščius, žurnalus, bet elektronines šių leidinių versijas. Laiškus popieriuje keičia virtualūs laiškai bei trumposios žinutės, kuriose dominuoja įvairūs žodžių trumpiniai, dariniai, nuo raidžių nutirpsta nosinės, varnelės, brūkšneliai – akivaizdu, jog darosi įprasta rašyti su klaidomis. Džiugu, kad šiuo konkursu „Švari kalba – švari galva“ buvo atkreiptas dėmesys į lietuvių kalbą“, - sveikindama konkurso nugalėtojus sakė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.   

Nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ savo lietuvių kalbos žinias, naudojant informacines technologijas, pasitikrinti panoro daugiau nei aštuoni su puse tūkstančio 6-10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Šiemet pirmą kartą konkursas vyko dviem etapais. Pirmasis etapas vyko vasario 21 -25 ir 28 dienomis – tuomet vaikai konkurso užduotis sprendė savo mokyklų kompiuterių klasėse. Į antrąjį konkurso etapą, kuris vyko kovo 16 dieną Vilniuje, iš kiekvienos klasės buvo pakviesta po 20 geriausiai testus atlikusių moksleivių.

Šiemet aktyviausi konkurso dalyviai buvo Kalvarijos ir Vilniaus miestų mokiniai, jie sudarė beveik 14 procentų visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Panevėžio ir Šiaulių miestų moksleiviai.

Kalvarijos gimnazija tapo aktyviausia konkurse dalyvavusia mokymo įstaiga – kompiuterį lietuviškai prakalbinti bandė net 596 šios mokyklos moksleiviai. Taip pat daug mokinių dalyvavo iš sostinėje esančio Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro, Panevėžio „Aušros“ bei Vilniaus „Senvagės“ vidurinių mokyklų.

 „Pastebėjau, jog moksleiviai kasmet vis aktyviau dalyvauja konkurse, kaskart sulaukiame vis didesnio dalyvių skaičiaus. Šiemet ypač daug mokinių savo žinias pabandė pasitikrinti iš anksto –  atliko bandomąsias konkurso užduotis. Toks atsakingas vaikų požiūris į savo gimtąją kalbą – sveikintinas. Tad nenuostabu, kad kai kurie moksleiviai į visus 25 testo klausimus atsakė per trumpiau nei 5 minutes“, - džiaugėsi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė.

Moksleiviai bei juos konkursui ruošę pedagogai apdovanoti atminimo diplomais bei konkurso organizatorių ir partnerių įsteigtomis dovanomis: knygomis, elektroninėmis knygomis, programine įranga, USB atmintinėmis, žodžių stalo žaidimais, muzikinėmis kompaktinėmis plokštelėmis, suvenyrais.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »