Apdovanoti geriausiai lietuvių kalbą mokantys moksleiviai ir jų mokytojai

Publikuota: 2011 m. kovo 17 d. ketvirtadienis

Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose apdovanoti ketvirtą kartą vykusio nacionalinio lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai ir jų mokytojai.

Lietuvių kalbos konkurso nugalėtoja šeštų klasių grupėje tapo Vismantė Čereškaitė iš Panevėžio "Šaltinio" pagrindinės mokyklos. Geriausiai tarp septintokų pasirodė Giedrius Pakalka iš Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos. Tarp aštuntokų raštingiausia moksleive tapo Aurelija Bylaitė iš Panevėžio "Šaltinio" pagrindinės mokyklos. Geriausiai lietuvių kalbą mokančia devintoke pripažinta Gabija Gintautaitė iš Kauno Jono Jablonskio gimnazijos. Tarp dešimtų klasių moksleivių nepralenkiama buvo Gabrielė Mantuškaitė iš Panevėžio 5-osios vidurinės mokyklos.

„Labiausiai tautą iš kitų išskiria kalba ir raštas, be šių dalykų tauta netenka savo savitumo, silpsta jos kultūra, tradicijos. Galiausiai tokia tauta išnyksta visai. Šiandien gyvename globaliame pasaulyje, ypatingomis sąlygomis, kai technologijos vystosi itin sparčiai. Vis dažniau skaitome ne knygas ar laikraščius, žurnalus, bet elektronines šių leidinių versijas. Laiškus popieriuje keičia virtualūs laiškai bei trumposios žinutės, kuriose dominuoja įvairūs žodžių trumpiniai, dariniai, nuo raidžių nutirpsta nosinės, varnelės, brūkšneliai – akivaizdu, jog darosi įprasta rašyti su klaidomis. Džiugu, kad šiuo konkursu „Švari kalba – švari galva“ buvo atkreiptas dėmesys į lietuvių kalbą“, - sveikindama konkurso nugalėtojus sakė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.   

Nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ savo lietuvių kalbos žinias, naudojant informacines technologijas, pasitikrinti panoro daugiau nei aštuoni su puse tūkstančio 6-10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Šiemet pirmą kartą konkursas vyko dviem etapais. Pirmasis etapas vyko vasario 21 -25 ir 28 dienomis – tuomet vaikai konkurso užduotis sprendė savo mokyklų kompiuterių klasėse. Į antrąjį konkurso etapą, kuris vyko kovo 16 dieną Vilniuje, iš kiekvienos klasės buvo pakviesta po 20 geriausiai testus atlikusių moksleivių.

Šiemet aktyviausi konkurso dalyviai buvo Kalvarijos ir Vilniaus miestų mokiniai, jie sudarė beveik 14 procentų visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Panevėžio ir Šiaulių miestų moksleiviai.

Kalvarijos gimnazija tapo aktyviausia konkurse dalyvavusia mokymo įstaiga – kompiuterį lietuviškai prakalbinti bandė net 596 šios mokyklos moksleiviai. Taip pat daug mokinių dalyvavo iš sostinėje esančio Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro, Panevėžio „Aušros“ bei Vilniaus „Senvagės“ vidurinių mokyklų.

 „Pastebėjau, jog moksleiviai kasmet vis aktyviau dalyvauja konkurse, kaskart sulaukiame vis didesnio dalyvių skaičiaus. Šiemet ypač daug mokinių savo žinias pabandė pasitikrinti iš anksto –  atliko bandomąsias konkurso užduotis. Toks atsakingas vaikų požiūris į savo gimtąją kalbą – sveikintinas. Tad nenuostabu, kad kai kurie moksleiviai į visus 25 testo klausimus atsakė per trumpiau nei 5 minutes“, - džiaugėsi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė.

Moksleiviai bei juos konkursui ruošę pedagogai apdovanoti atminimo diplomais bei konkurso organizatorių ir partnerių įsteigtomis dovanomis: knygomis, elektroninėmis knygomis, programine įranga, USB atmintinėmis, žodžių stalo žaidimais, muzikinėmis kompaktinėmis plokštelėmis, suvenyrais.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pokyčiai VU rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui. skaityti »

MRU prasidėjo tarptautinė studentų savaitė

Rugpjūčio 29–rugsėjo 4 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tradicinė įvadinė tarptautinių studentų savaitė, kurios metu studentai susipažįsta su universitetu, dalyvauja susitikimuose su administracija, susipažįsta su Lietuva. skaityti »

LEU vaikų darželio „Mažųjų akademija“ laukia vaikų

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto dėstytojai subrandino ir įgyvendino idėją – vaikų darželis „Mažųjų akademija“ jau laukia vaikų. skaityti »

Lietuvos pedagogai semiasi žinių skaitmeniniuose mokymuose

Artėjant rugsėjo pirmajai Lietuvos pedagogai jau pradėjo ruoštis naujiesiems mokslo metams. Labiausiai motyvuoti šalies mokytojai susirinko į Kauną, kur startavo skaitmeninių mokymų programa „Samsung Mokykla ateičiai“. skaityti »

KTU tapo vasaros universitetu kinų moksleiviams

Keturi kinų moksleiviai iš Šenženio miesto Kinijoje dvi savaites šią vasarą praleido Kauno technologijos universitete (KTU) – mokėsi fizikos ir anglų kalbos, kūrė svajonių namus kompiuterine 3D programa, mokėsi šokio ir piešimo. skaityti »

Vilniaus universitetas gerina sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) skirs dar daugiau dėmesio negalią turinčių žmonių poreikių užtikrinimui. Siekiama, kad visuose VU padaliniuose galėtų studijuoti ir dirbti asmenys su negalia. skaityti »

Kaip išnaudoti mobiliojo telefono galimybes ugdymo procese?

Įtraukus mobilųjį telefoną į ugdymo procesą, jis ugdytiniams neatrodys toks trokštamas kaip uždraustas vaisius. skaityti »

Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. skaityti »

Kaip pagal moksleivio amžių parinkti telefoną, planšetę ar kompiuterį?

Išmaniojo įrenginio pasirinkimas prieš mokslo metus kelia nemažai klausimų ir moksleiviams, ir jų tėvams. Kas ir kokioje situacijoje pravers labiau – telefonas, planšetė ar kompiuteris? skaityti »

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį

28-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje, rugpjūčio 12–19 dienomis vykusioje Kazanėje (Rusija), Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. skaityti »