Apdovanoti geriausiai lietuvių kalbą mokantys moksleiviai ir jų mokytojai

Publikuota: 2011 m. kovo 17 d. ketvirtadienis

Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose apdovanoti ketvirtą kartą vykusio nacionalinio lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai ir jų mokytojai.

Lietuvių kalbos konkurso nugalėtoja šeštų klasių grupėje tapo Vismantė Čereškaitė iš Panevėžio "Šaltinio" pagrindinės mokyklos. Geriausiai tarp septintokų pasirodė Giedrius Pakalka iš Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos. Tarp aštuntokų raštingiausia moksleive tapo Aurelija Bylaitė iš Panevėžio "Šaltinio" pagrindinės mokyklos. Geriausiai lietuvių kalbą mokančia devintoke pripažinta Gabija Gintautaitė iš Kauno Jono Jablonskio gimnazijos. Tarp dešimtų klasių moksleivių nepralenkiama buvo Gabrielė Mantuškaitė iš Panevėžio 5-osios vidurinės mokyklos.

„Labiausiai tautą iš kitų išskiria kalba ir raštas, be šių dalykų tauta netenka savo savitumo, silpsta jos kultūra, tradicijos. Galiausiai tokia tauta išnyksta visai. Šiandien gyvename globaliame pasaulyje, ypatingomis sąlygomis, kai technologijos vystosi itin sparčiai. Vis dažniau skaitome ne knygas ar laikraščius, žurnalus, bet elektronines šių leidinių versijas. Laiškus popieriuje keičia virtualūs laiškai bei trumposios žinutės, kuriose dominuoja įvairūs žodžių trumpiniai, dariniai, nuo raidžių nutirpsta nosinės, varnelės, brūkšneliai – akivaizdu, jog darosi įprasta rašyti su klaidomis. Džiugu, kad šiuo konkursu „Švari kalba – švari galva“ buvo atkreiptas dėmesys į lietuvių kalbą“, - sveikindama konkurso nugalėtojus sakė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.   

Nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ savo lietuvių kalbos žinias, naudojant informacines technologijas, pasitikrinti panoro daugiau nei aštuoni su puse tūkstančio 6-10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Šiemet pirmą kartą konkursas vyko dviem etapais. Pirmasis etapas vyko vasario 21 -25 ir 28 dienomis – tuomet vaikai konkurso užduotis sprendė savo mokyklų kompiuterių klasėse. Į antrąjį konkurso etapą, kuris vyko kovo 16 dieną Vilniuje, iš kiekvienos klasės buvo pakviesta po 20 geriausiai testus atlikusių moksleivių.

Šiemet aktyviausi konkurso dalyviai buvo Kalvarijos ir Vilniaus miestų mokiniai, jie sudarė beveik 14 procentų visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Panevėžio ir Šiaulių miestų moksleiviai.

Kalvarijos gimnazija tapo aktyviausia konkurse dalyvavusia mokymo įstaiga – kompiuterį lietuviškai prakalbinti bandė net 596 šios mokyklos moksleiviai. Taip pat daug mokinių dalyvavo iš sostinėje esančio Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro, Panevėžio „Aušros“ bei Vilniaus „Senvagės“ vidurinių mokyklų.

 „Pastebėjau, jog moksleiviai kasmet vis aktyviau dalyvauja konkurse, kaskart sulaukiame vis didesnio dalyvių skaičiaus. Šiemet ypač daug mokinių savo žinias pabandė pasitikrinti iš anksto –  atliko bandomąsias konkurso užduotis. Toks atsakingas vaikų požiūris į savo gimtąją kalbą – sveikintinas. Tad nenuostabu, kad kai kurie moksleiviai į visus 25 testo klausimus atsakė per trumpiau nei 5 minutes“, - džiaugėsi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė.

Moksleiviai bei juos konkursui ruošę pedagogai apdovanoti atminimo diplomais bei konkurso organizatorių ir partnerių įsteigtomis dovanomis: knygomis, elektroninėmis knygomis, programine įranga, USB atmintinėmis, žodžių stalo žaidimais, muzikinėmis kompaktinėmis plokštelėmis, suvenyrais.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »