Aplinkos ministerija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Aleksandro Stulginskio universitetu

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 2 d. pirmadienis

Akademinės išminties ir praktinio patyrimo jungtuvės – taip aplinkos ministras Valentinas Mazuronis apibūdino šiandien sudarytą Aplinkos ministerijos ir Aleksandro Stulginskio universiteto bendradarbiavimo sutartį. „Simboliška, kad ją su rektoriumi Antanu Maziliausku pasirašėme pirmąją naujų mokslo metų dieną. Taip pažymime ir mūsų glaudesnio bendradarbiavimo svarbiausiose aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių tausojančio naudojimo srityse pradžią“, – sako ministras.

Sutartis pasirašyta dvejiems metams. Jai įgyvendinti numatytos konkrečios priemonės. Bus bendradarbiaujama pažymint pasaulines žemės, vandens, aplinkos dienas. Kasmet ketinama organizuoti Žemės dienai skirtą gimnazijų moksleivių ekologinių žinių konkursą. Per specializuotas parodas numatoma bendradarbiauti rengiant ekspozicijas, seminarus, politinius ir profesinius forumus. Taip pat sutarta, kad bendradarbiaus ekspertai, bus deleguojami atstovai į darbo grupes, komisijas svarbiems klausimams spręsti, bus keičiamasi informacija, reikalinga nustatant ir prognozuojant specialistų poreikį aplinkos apsaugos institucijoms.

Rengdamas aukštos kvalifikacijos specialistus šioms institucijoms, Aleksandro Stulginskio universitetas kvies Aplinkos ministerijos atstovus dalyvauti studijų programų komitetuose, valstybinėse baigiamųjų darbų gynimo komisijose, karjeros dienose, o ministerija sudarys galimybes studentams atlikti profesinės veiklos praktiką.

Svarbi sutarties nuostata – bendradarbiavimas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje. Aleksandro Stulginskio universitetas Aplinkos ministerijos institucijų poreikiams suteiks atvirą prieigą mokslinių tyrimų centruose. Bus bendradarbiaujama rengiant ir įgyvendinant mokslinius aplinkos apsaugos projektus, organizuojant profesines stažuotes ir kvalifikacijos tobulinimo kursus, dalijamasi sukaupta informacija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »