Architektūros inžinerijos mokslininkai pripažinti pasauliniu lygiu

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 25 d. pirmadienis

Pasaulinė mokslo žurnalų leidykla „SciencePG“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Architektūros inžinerijos katedros profesoriui habil. dr. Josifui Parasoniui siūlo išleisti specialųjį numerį architektūros inžinerijos mokslinių tyrimų tema.

Pasiūlymą mokslininkas gavo žurnale „Journal of Civil Engineering and Management“ išspausdinus straipsnį „Architektūros inžinerija kaip profesija: mokslinių tyrimų rezultatai, tobulinant studijų turinį“  (angl. Architectural Engineering as a Profession: Report on Research Leading to a Curriculum Revision). Straipsnis parengtas 2013 m. kartu su Architektūros inžinerijos katedros doktorantu Andrej Jodko, jo daktaro disertacijos pagrindu. Jame, remiantis autorių sukurtu kompetencijų modeliu, architektūros inžinerija nagrinėjama kaip profesija.

„Sukurtas architektūros inžinerijos specialisto kompetencijų modelis yra visapusiškos jo veiklos ir jai reikalingų žinių, gebėjimų aprašymas, kuris panaudotas kuriant dvi specialybes jungiančias tarpdisciplinines bakalauro ir magistro studijų programas. Esame pirmieji Baltijos šalyse, ši programa reta ir vakarų universitetuose, dėl to pasaulinės leidyklos kvietimą galime laikyti pasaulinės mokslininkų bendruomenės įvertinimu“, – sakė J. Parasonis. Architektūros inžinerijos studijos organizuojamos daugiau nei 60 pasaulio universitetų, tačiau specialistai, turintys architektūros ir konstrukcijų projektavimo žinių, rengiami vos keturiose JAV ir dviejuose Pietų Korėjos universitetuose, taip pat – VGTU.

J. Parasonis pridūrė, kad pasiūlymas reikšmingas ne tik universitetui, jo akademinei bendruomenei, bet ir įstojusiems į šią studijų programą: tai – įrodymas, kad VGTU esančios studijų programos atitinka ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kokybės reikalavimus, yra įvertintos pasaulinės mokslo bendruomenės narių.

„SciencePG“ (Science Publishing Group) – nepriklausomas tarptautinis leidėjas, turintis daugiau nei 110 įvairios tematikos akademinių atviros prieigos tinkle esančių, recenzuojamų žurnalų. Žurnalo redaktorių komandą sudaro pasaulio mokslo lyderiai. Per veikimo istoriją leidykla yra išleidusi apie 200 specialiųjų numerių. „SciencePG“  populiarina mokslinius rezultatus daugiau nei 175 šalyse.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje lietuviai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje, liepos 17–24 dienomis įvykusioje Vietnamo sostinėje Hanojuje, Vilniaus licėjaus mokiniai Lukas Činčikas (mokytoja Alyda Daulenskienė) ir Jonas Černeckis (mokytojos Alyda Daulenskienė, Alma Čekauskienė) iškovojo sidabro medalius. skaityti »

Europos kosmoso agentūra atveria duris Lietuvos verslui

Lietuvos technologinės bendrovės kviečiamos domėtis kosminių technologijų kūrimu ir atvykti į Europos kosmoso agentūros (EKA) renginius. skaityti »

Mokytojams – 7 naujos neformaliojo švietimo programos

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Edukacinės kompetencijos centras vasarą organizuoja kvalifikacijos tobulinimo mokyklą mokytojams. skaityti »

Mokiniai mokysis mąstyti kaip verslininkai

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta novatoriško verslumo ugdymo samprata. skaityti »

Norintieji studijuoti technologijos mokslus dažniausiai renkasi VGTU

Oficialiais Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, pasibaigus pirmajam pagrindinio bendrojo priėmimo etapui, šiemet studijuoti Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) norą išreiškė 13 217 abiturientų. skaityti »

MRU Karaliaus Sedžiongo instituto laukia malonios permainos

Jau šį rudenį Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas studentus bei socialinius partnerius planuoja pakviesti į moderniai atnaujintas patalpas. skaityti »

Šiais metais bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas dalyvauja beveik 28 tūkst. stojančiųjų

Kaip praneša Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), šiais metais prašymus priimti studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose užregistravo 33 598 asmenys. skaityti »

Kodėl verta rinktis studijas Lietuvoje?

Svajoji apie tarptautinę karjerą, tad net neabejoji, jog studijuoti vyksi į užsienį? Turime puikių naujienų – Lietuva – viena geriausių vietų siekti tarptautinės karjeros! skaityti »

MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija

Liepos 14 dieną MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija: ambasadorės pavaduotojas p. Howard T. Solomon, Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovo pavaduotoja p. Diane Kohn ir kultūros atašė p. Althea Cawley-Murphree. skaityti »

4 klaidos, kurias daro abiturientai rinkdamiesi studijas

Jau liepos 19-ąją baigiasi pirmasis pagrindinio bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas. Kaip neapsirikti priimant vieną svarbiausių sprendimų gyvenime? Jūsų dėmesiui – 4 didžiausios klaidos, kurias daro abiturientai, rinkdamiesi studijas. skaityti »