Architektūros inžinerijos mokslininkai pripažinti pasauliniu lygiu

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 25 d. pirmadienis

Pasaulinė mokslo žurnalų leidykla „SciencePG“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Architektūros inžinerijos katedros profesoriui habil. dr. Josifui Parasoniui siūlo išleisti specialųjį numerį architektūros inžinerijos mokslinių tyrimų tema.

Pasiūlymą mokslininkas gavo žurnale „Journal of Civil Engineering and Management“ išspausdinus straipsnį „Architektūros inžinerija kaip profesija: mokslinių tyrimų rezultatai, tobulinant studijų turinį“  (angl. Architectural Engineering as a Profession: Report on Research Leading to a Curriculum Revision). Straipsnis parengtas 2013 m. kartu su Architektūros inžinerijos katedros doktorantu Andrej Jodko, jo daktaro disertacijos pagrindu. Jame, remiantis autorių sukurtu kompetencijų modeliu, architektūros inžinerija nagrinėjama kaip profesija.

„Sukurtas architektūros inžinerijos specialisto kompetencijų modelis yra visapusiškos jo veiklos ir jai reikalingų žinių, gebėjimų aprašymas, kuris panaudotas kuriant dvi specialybes jungiančias tarpdisciplinines bakalauro ir magistro studijų programas. Esame pirmieji Baltijos šalyse, ši programa reta ir vakarų universitetuose, dėl to pasaulinės leidyklos kvietimą galime laikyti pasaulinės mokslininkų bendruomenės įvertinimu“, – sakė J. Parasonis. Architektūros inžinerijos studijos organizuojamos daugiau nei 60 pasaulio universitetų, tačiau specialistai, turintys architektūros ir konstrukcijų projektavimo žinių, rengiami vos keturiose JAV ir dviejuose Pietų Korėjos universitetuose, taip pat – VGTU.

J. Parasonis pridūrė, kad pasiūlymas reikšmingas ne tik universitetui, jo akademinei bendruomenei, bet ir įstojusiems į šią studijų programą: tai – įrodymas, kad VGTU esančios studijų programos atitinka ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kokybės reikalavimus, yra įvertintos pasaulinės mokslo bendruomenės narių.

„SciencePG“ (Science Publishing Group) – nepriklausomas tarptautinis leidėjas, turintis daugiau nei 110 įvairios tematikos akademinių atviros prieigos tinkle esančių, recenzuojamų žurnalų. Žurnalo redaktorių komandą sudaro pasaulio mokslo lyderiai. Per veikimo istoriją leidykla yra išleidusi apie 200 specialiųjų numerių. „SciencePG“  populiarina mokslinius rezultatus daugiau nei 175 šalyse.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Panaudojant ES lėšas didinamas doktorantų skaičius

Doktorantūros studijoms 2014–2020 m. skiriama 22,4 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų. skaityti »

Mokslininkai: politika turi remtis mokslu pagrįstais sprendimais

Lietuvos mokslo taryba per 5 metus finansavo 213 mokslinių tyrimų, pagal kuriuos valdžios institucijoms parengtos rekomendacijos, susistemintos žinios, susijusios su visuomenei aktualiomis problemomis bei galimais jų sprendimo būdais. skaityti »

LEU pradeda leisti jaunųjų mokslininkų darbus – „Mažąją mokslinę seriją“

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla pradėjo leisti geriausių socialinių, fizinių, biomedicinos ir humanitarinių mokslų sričių bakalaurų ir magistrų mokslines studijas – „Mažąją mokslinę seriją“. skaityti »

Ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvauja Pasaulio švietimo forume

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sausio 18–20 d. lankosi Londone. Ji dalyvaus Pasaulio švietimo forume ir Britų švietimo ir mokymo technologijų parodoje (BETT), taip pat susitiks su Didžiosios Britanijos lituanistinių mokyklų ir lietuvių bendruomenės atstovais. skaityti »

Lietuva išmaniųjų mokytojų skaičiumi lenkia kaimynes

26 Lietuvos mokytojai pateko tarp 4 tūkst. visame pasaulyje, kuriems „Microsoft“ suteikė mokytojų novatorių-ekspertų vardą. Šiuo skaičiumi Lietuvos pedagogai lenkia kolegas Baltijos šalyse ir tokias valstybes, kaip Šveicarija ar Japonija. skaityti »

Studentų metų lyderiu išrinktas VGTU atstovas

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) skelbė labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Universitetų klasterio planuose – bendros studijų programos ir lietuviškas „Erasmus“

Pirmaisiais tarp Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Lietuvos edukologijos ir Šiaulių universitetų pasirašyto memorandumo rezultatais studentai ir mokslininkai galės pasinaudoti jau 2016–2017 mokslo metais. skaityti »

Pristatytas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatytas atnaujintas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas. Palyginti su praėjusiu susitikimu, vykusiu lapkritį, smarkiai pasistūmėta į priekį. skaityti »

Pratęsta bendradarbiavimo sutartis tarp LEU ir Vilniaus akademinės sielovados centro

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), atstovaujamas rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio, ir Vilniaus akademinės sielovados centras, atstovaujamas vadovo kun. Povilo Narijausko, pratęsė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

KTU – pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla, inicijavusi dalinimąsi automobiliu

Keturias savaites trukusi akcija „KTU veža namo“ – pirmasis oficialus visame pasaulyje populiaraus keliavimo būdo dalinantis automobiliu (angl. Carpooling) atvejis Lietuvos aukštųjų mokyklų istorijoje skaityti »