Architektūros inžinerijos mokslininkai pripažinti pasauliniu lygiu

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 25 d. pirmadienis

Pasaulinė mokslo žurnalų leidykla „SciencePG“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Architektūros inžinerijos katedros profesoriui habil. dr. Josifui Parasoniui siūlo išleisti specialųjį numerį architektūros inžinerijos mokslinių tyrimų tema.

Pasiūlymą mokslininkas gavo žurnale „Journal of Civil Engineering and Management“ išspausdinus straipsnį „Architektūros inžinerija kaip profesija: mokslinių tyrimų rezultatai, tobulinant studijų turinį“  (angl. Architectural Engineering as a Profession: Report on Research Leading to a Curriculum Revision). Straipsnis parengtas 2013 m. kartu su Architektūros inžinerijos katedros doktorantu Andrej Jodko, jo daktaro disertacijos pagrindu. Jame, remiantis autorių sukurtu kompetencijų modeliu, architektūros inžinerija nagrinėjama kaip profesija.

„Sukurtas architektūros inžinerijos specialisto kompetencijų modelis yra visapusiškos jo veiklos ir jai reikalingų žinių, gebėjimų aprašymas, kuris panaudotas kuriant dvi specialybes jungiančias tarpdisciplinines bakalauro ir magistro studijų programas. Esame pirmieji Baltijos šalyse, ši programa reta ir vakarų universitetuose, dėl to pasaulinės leidyklos kvietimą galime laikyti pasaulinės mokslininkų bendruomenės įvertinimu“, – sakė J. Parasonis. Architektūros inžinerijos studijos organizuojamos daugiau nei 60 pasaulio universitetų, tačiau specialistai, turintys architektūros ir konstrukcijų projektavimo žinių, rengiami vos keturiose JAV ir dviejuose Pietų Korėjos universitetuose, taip pat – VGTU.

J. Parasonis pridūrė, kad pasiūlymas reikšmingas ne tik universitetui, jo akademinei bendruomenei, bet ir įstojusiems į šią studijų programą: tai – įrodymas, kad VGTU esančios studijų programos atitinka ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kokybės reikalavimus, yra įvertintos pasaulinės mokslo bendruomenės narių.

„SciencePG“ (Science Publishing Group) – nepriklausomas tarptautinis leidėjas, turintis daugiau nei 110 įvairios tematikos akademinių atviros prieigos tinkle esančių, recenzuojamų žurnalų. Žurnalo redaktorių komandą sudaro pasaulio mokslo lyderiai. Per veikimo istoriją leidykla yra išleidusi apie 200 specialiųjų numerių. „SciencePG“  populiarina mokslinius rezultatus daugiau nei 175 šalyse.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Neformaliojo vaikų švietimo krepšelis pasiteisino

Nors galutiniai registrų duomenys dar tvarkomi, matyti, kad valstybės skiriamas tikslinis finansavimas neformaliajam vaikų švietimui pasiteisino – registruotasi aktyviai, pasiūlyta didelė programų įvairovė. skaityti »

MRU vyko grupės „Dorich house“ baigiamasis susitikimas

Spalio 23 d. Mykolo Romerio universitete vyko baigiamasis Europos universitetų grupės Dorich house susitikimas. skaityti »

Vilniaus Sofijos Kovalevskajos mokykla minėjo 35 metų jubiliejų

Spalio 22 dieną į Vilniaus Sofijos Kovalevskajos mokyklą sugužėjo ne tik moksleiviai ir mokyklos bendruomenė, bet ir garbūs svečiai, tarp kurių Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Seimo nariai Algirdas Sysas ir Vytautas Gapšys, ilgametės bičiulės įmonių grupės „Penki kontinentai“ atstovai ir kt. skaityti »

Pakeitimai lietuvių kalbos ir literatūros įskaitoje: abiturientai temas susidarys patys

Nuo šių mokslo metų abiturientai lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą laikys pagal koreguotą įskaitos programą. Dabar mokiniai su mokytoju temas susidarys patys iš Vidurinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros bendrosios programos ugdymo turinio. skaityti »

VU viešėjo naujasis Vengrijos Respublikos ambasadorius

Spalio 22 dieną su Vilniaus universiteto rektoriumi prof. Artūru Žukausku susitiko naujasis Vengrijos Respublikos ambasadorius Zoltánas Jancsi. skaityti »

Vilniaus universitetas regioniniame reitinge pateko į geriausiųjų 20-uką

Antrą kartą paskelbtame Kylančios Europos ir Centrinės Azijos universitetų reitinge (QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia, EECA) Vilniaus universitetas (VU) pakilo per 13 pozicijų ir užėmė 19 vietą. skaityti »

Lietuvos ir Izraelio ministrai aptarė, kaip panaudoti abiejų šalių mokslo ir verslo potencialą

Per ūkio ministro Evaldo Gusto susitikimą su Izraelio ekonomikos ministru Aryehu Deri buvo aptartos Lietuvos ir Izraelio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos, inovacijų ir turizmo plėtra, investicijų galimybės Lietuvoje. skaityti »

Studijos bus orientuotos į absolventų kompetencijas ir darbo rinkos poreikius

Nauji reikalavimai studijų programoms įpareigoja aukštąsias mokyklas studijas orientuoti į konkrečius tikslus ir studentų bei darbo rinkos poreikius. skaityti »

LEU senatas ir taryba vienbalsiai pritarė memorandumui dėl LEU, VDU, KU ir ŠU klasterio sudarymo

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) senatas (spalio 7 d.) ir taryba (spalio 16 d.) vienbalsiai pritarė memorandumui dėl Lietuvos edukologijos, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Šiaulių universitetų klasterio steigimo. skaityti »

MRU dalyvaus konferencijoje–festivalyje „Studfestas“

Spalio 21 d. Mykolo Romerio universitetas dalyvaus „Siemens“ arenoje vyksiančiame renginyje „Studfestas“ – pirmoje vienos dienos konferencijoje–festivalyje Lietuvoje, apjungiančiame aukštąjį mokslą, karjerą, muziką ir pramogas. skaityti »