Architektūros inžinerijos mokslininkai pripažinti pasauliniu lygiu

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 25 d. pirmadienis

Pasaulinė mokslo žurnalų leidykla „SciencePG“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Architektūros inžinerijos katedros profesoriui habil. dr. Josifui Parasoniui siūlo išleisti specialųjį numerį architektūros inžinerijos mokslinių tyrimų tema.

Pasiūlymą mokslininkas gavo žurnale „Journal of Civil Engineering and Management“ išspausdinus straipsnį „Architektūros inžinerija kaip profesija: mokslinių tyrimų rezultatai, tobulinant studijų turinį“  (angl. Architectural Engineering as a Profession: Report on Research Leading to a Curriculum Revision). Straipsnis parengtas 2013 m. kartu su Architektūros inžinerijos katedros doktorantu Andrej Jodko, jo daktaro disertacijos pagrindu. Jame, remiantis autorių sukurtu kompetencijų modeliu, architektūros inžinerija nagrinėjama kaip profesija.

„Sukurtas architektūros inžinerijos specialisto kompetencijų modelis yra visapusiškos jo veiklos ir jai reikalingų žinių, gebėjimų aprašymas, kuris panaudotas kuriant dvi specialybes jungiančias tarpdisciplinines bakalauro ir magistro studijų programas. Esame pirmieji Baltijos šalyse, ši programa reta ir vakarų universitetuose, dėl to pasaulinės leidyklos kvietimą galime laikyti pasaulinės mokslininkų bendruomenės įvertinimu“, – sakė J. Parasonis. Architektūros inžinerijos studijos organizuojamos daugiau nei 60 pasaulio universitetų, tačiau specialistai, turintys architektūros ir konstrukcijų projektavimo žinių, rengiami vos keturiose JAV ir dviejuose Pietų Korėjos universitetuose, taip pat – VGTU.

J. Parasonis pridūrė, kad pasiūlymas reikšmingas ne tik universitetui, jo akademinei bendruomenei, bet ir įstojusiems į šią studijų programą: tai – įrodymas, kad VGTU esančios studijų programos atitinka ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kokybės reikalavimus, yra įvertintos pasaulinės mokslo bendruomenės narių.

„SciencePG“ (Science Publishing Group) – nepriklausomas tarptautinis leidėjas, turintis daugiau nei 110 įvairios tematikos akademinių atviros prieigos tinkle esančių, recenzuojamų žurnalų. Žurnalo redaktorių komandą sudaro pasaulio mokslo lyderiai. Per veikimo istoriją leidykla yra išleidusi apie 200 specialiųjų numerių. „SciencePG“  populiarina mokslinius rezultatus daugiau nei 175 šalyse.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »