Armėnija siekia perimti Lietuvos patirtį modernizuojant švietimą ir mokslą

Publikuota: 2012 m. vasario 25 d. šeštadienis

Vasario 22 d. švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius priėmė Armėnijos švietimo ir mokslo ministrą Armeną Ašotjaną ir jo vadovaujamą delegaciją. Armėnijos mokslo politikos formuotojai ir universitetų vadovai domisi Lietuvos patirtimi modernizuojant švietimą ir mokslą ir įsiliejant į bendrą Europos Sąjungos erdvę.

„Džiaugiamės pradėdami naują dvišalio bendradarbiavimo etapą ir galėdami pasidalinti patirtimi“, – sveikindamas svečius sakė Gintaras Steponavičius. Ministras pristatė nuoseklias Lietuvos bendrojo ugdymo pastangas pereiti prie interaktyvaus mokymo pasitelkiant šviesolaidžio interneto skvarbą ir greitį, kuriais mūsų šalis pirmauja.

Armėnijos švietimo ir mokslo ministras pabrėžė, kad didelį impulsą dvišaliam bendradarbiavimui suteikė neseniai įvykęs Lietuvos švietimo ir mokslo vizitas Jerevane. „Armėnijai švietimo ir mokslo srityje ypač reikalinga Lietuvos patirtis ir pagalba, susijusi su eurointegracijos procesais“, – sakė Armenas Ašotjanas.

Svečiai iš Armėnijos išreiškė norą susipažinti su Lietuvos patirtimi įtvirtinant lietuvių kaip valstybinę kalbą liberalios ekonomikos sąlygomis, su studijų kokybės priežiūra ir medicinos studijomis, taip pat su šiuolaikinių technologijų diegimu Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose.

Armėnijos ir Lietuvos ministrai pasirašė dvišalę sutartį dėl bendradarbiavimo švietimo ir mokslo srityje. Dviejų šalių vyriausybių sutartyje numatoma remti tiesioginius ryšius tarp abiejų šalių švietimo ir mokslo institucijų, plėtoti tyrėjų, dėstytojų, mokytojų, studentų ir mokinių mainus, įgyvendinti bendrus mokslinių tyrimų projektus.

Tikimasi, kad vizito metu bus užmegzti tiesioginiai dvišaliai kontaktai ir gims naujos bendros iniciatyvos. Armėnijos švietimo ir mokslo ministras su delegacija lankysis Švietimo mainų paramos fonde, Studijų kokybės vertinimo centre, vienoje iš Vilniaus bendrojo ugdymo mokyklų, Lietuvos mokslų akademijoje, Valstybiniame studijų fonde, Vilniaus ir Mykolo Romerio universitetuose.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »