Armėnija siekia perimti Lietuvos patirtį modernizuojant švietimą ir mokslą

Publikuota: 2012 m. vasario 25 d. šeštadienis

Vasario 22 d. švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius priėmė Armėnijos švietimo ir mokslo ministrą Armeną Ašotjaną ir jo vadovaujamą delegaciją. Armėnijos mokslo politikos formuotojai ir universitetų vadovai domisi Lietuvos patirtimi modernizuojant švietimą ir mokslą ir įsiliejant į bendrą Europos Sąjungos erdvę.

„Džiaugiamės pradėdami naują dvišalio bendradarbiavimo etapą ir galėdami pasidalinti patirtimi“, – sveikindamas svečius sakė Gintaras Steponavičius. Ministras pristatė nuoseklias Lietuvos bendrojo ugdymo pastangas pereiti prie interaktyvaus mokymo pasitelkiant šviesolaidžio interneto skvarbą ir greitį, kuriais mūsų šalis pirmauja.

Armėnijos švietimo ir mokslo ministras pabrėžė, kad didelį impulsą dvišaliam bendradarbiavimui suteikė neseniai įvykęs Lietuvos švietimo ir mokslo vizitas Jerevane. „Armėnijai švietimo ir mokslo srityje ypač reikalinga Lietuvos patirtis ir pagalba, susijusi su eurointegracijos procesais“, – sakė Armenas Ašotjanas.

Svečiai iš Armėnijos išreiškė norą susipažinti su Lietuvos patirtimi įtvirtinant lietuvių kaip valstybinę kalbą liberalios ekonomikos sąlygomis, su studijų kokybės priežiūra ir medicinos studijomis, taip pat su šiuolaikinių technologijų diegimu Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose.

Armėnijos ir Lietuvos ministrai pasirašė dvišalę sutartį dėl bendradarbiavimo švietimo ir mokslo srityje. Dviejų šalių vyriausybių sutartyje numatoma remti tiesioginius ryšius tarp abiejų šalių švietimo ir mokslo institucijų, plėtoti tyrėjų, dėstytojų, mokytojų, studentų ir mokinių mainus, įgyvendinti bendrus mokslinių tyrimų projektus.

Tikimasi, kad vizito metu bus užmegzti tiesioginiai dvišaliai kontaktai ir gims naujos bendros iniciatyvos. Armėnijos švietimo ir mokslo ministras su delegacija lankysis Švietimo mainų paramos fonde, Studijų kokybės vertinimo centre, vienoje iš Vilniaus bendrojo ugdymo mokyklų, Lietuvos mokslų akademijoje, Valstybiniame studijų fonde, Vilniaus ir Mykolo Romerio universitetuose.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vaikus programavimo mokanti lietuvė: leiskime jiems spręsti rytojaus problemas

Vaikų programavimo akademijos įkūrėja Monika Katkutė mano, kad netolimoje ateityje technologinis išprusimas gyvenimo aprašymuose bus toks pat įprastas ir normalus, kaip šiuo metu užsienio kalbos mokėjimas. skaityti »

LEU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Intelektas Q“

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kovo 23 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Intelektas Q“. skaityti »

Vilniaus vaikams – daugiau galimybių mokytis IT ir programavimo

Sostinės savivaldybėje surengta diskusija „Informacinės technologijos mokyklose“, kurios metu buvo svarstoma, kaip pagerinti IT mokymo ir naudojimo situaciją Vilniaus švietimo įstaigose bei paskatinti mokinius labiau domėtis naujausiomis technologijomis. skaityti »

Ko trūksta, kad vaikai mokykloje išmoktų verslumo ir suprastų tikrąją pinigų vertę?

Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius įsitikinęs, kad finansus turi išmanyti kiekvienas sąmoningas pilietis. Todėl mokyti finansinio raštingumo paauglius mokyklose – sveikintina iniciatyva. skaityti »

Paskelbtas tarptautinis QS reitingas pagal studijų kryptis

Tarptautinis universitetų reitingas „QS World University Rankings by Subject“ jau šeštą kartą įvertino aukštąsias mokyklas skirtingose studijų kryptyse. skaityti »

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra turi naują vadovą

Nuo š. m. kovo 21 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje į direktoriaus pareigas paskirtas Kęstutis Šetkus. skaityti »

Vaikų universitetas pradeda naują sesiją

Vilniaus universiteto Vaikų universitetas kviečia 8–15 metų moksleivius į pavasario–vasaros sesiją. Ji vyks balandžio 6 – birželio 9 d. skaityti »

SMK plečia ryšius Kambodžoje

Socialinių mokslų kolegijos (SMK) Strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė IIC University Of Technology (Kambodžoje) šiuo metu veda paskaitas partnerinio universiteto studentams apie projektų rengimą ir valdymą. skaityti »

LEU vyks forumas „Šiuolaikinio mokytojo ugdymo perspektyvos“

Kovo 23 d. 9 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) aktų salėje (III aukštas, Studentų g. 39, Vilnius) vyks forumas „Šiuolaikinio mokytojo ugdymo perspektyvos“. skaityti »

LEU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gabijos gimnazija

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kovo 9 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gabijos gimnazija. Sutartį pasirašė LEU mokslo ir plėtros prorektorius, laikinai pavaduojantis rektorių, prof. dr. Aivas Ragauskas ir Vilniaus Gabijos gimnazijos direktorė Vilija Klimavičienė. skaityti »