Armėnija siekia perimti Lietuvos patirtį modernizuojant švietimą ir mokslą

Publikuota: 2012 m. vasario 25 d. šeštadienis

Vasario 22 d. švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius priėmė Armėnijos švietimo ir mokslo ministrą Armeną Ašotjaną ir jo vadovaujamą delegaciją. Armėnijos mokslo politikos formuotojai ir universitetų vadovai domisi Lietuvos patirtimi modernizuojant švietimą ir mokslą ir įsiliejant į bendrą Europos Sąjungos erdvę.

„Džiaugiamės pradėdami naują dvišalio bendradarbiavimo etapą ir galėdami pasidalinti patirtimi“, – sveikindamas svečius sakė Gintaras Steponavičius. Ministras pristatė nuoseklias Lietuvos bendrojo ugdymo pastangas pereiti prie interaktyvaus mokymo pasitelkiant šviesolaidžio interneto skvarbą ir greitį, kuriais mūsų šalis pirmauja.

Armėnijos švietimo ir mokslo ministras pabrėžė, kad didelį impulsą dvišaliam bendradarbiavimui suteikė neseniai įvykęs Lietuvos švietimo ir mokslo vizitas Jerevane. „Armėnijai švietimo ir mokslo srityje ypač reikalinga Lietuvos patirtis ir pagalba, susijusi su eurointegracijos procesais“, – sakė Armenas Ašotjanas.

Svečiai iš Armėnijos išreiškė norą susipažinti su Lietuvos patirtimi įtvirtinant lietuvių kaip valstybinę kalbą liberalios ekonomikos sąlygomis, su studijų kokybės priežiūra ir medicinos studijomis, taip pat su šiuolaikinių technologijų diegimu Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose.

Armėnijos ir Lietuvos ministrai pasirašė dvišalę sutartį dėl bendradarbiavimo švietimo ir mokslo srityje. Dviejų šalių vyriausybių sutartyje numatoma remti tiesioginius ryšius tarp abiejų šalių švietimo ir mokslo institucijų, plėtoti tyrėjų, dėstytojų, mokytojų, studentų ir mokinių mainus, įgyvendinti bendrus mokslinių tyrimų projektus.

Tikimasi, kad vizito metu bus užmegzti tiesioginiai dvišaliai kontaktai ir gims naujos bendros iniciatyvos. Armėnijos švietimo ir mokslo ministras su delegacija lankysis Švietimo mainų paramos fonde, Studijų kokybės vertinimo centre, vienoje iš Vilniaus bendrojo ugdymo mokyklų, Lietuvos mokslų akademijoje, Valstybiniame studijų fonde, Vilniaus ir Mykolo Romerio universitetuose.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »