Artėja oficiali Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados atidarymo ceremonija

Publikuota: 2012 m. balandžio 16 d. pirmadienis

Balandžio 23 dieną 10 val. Šv. Jonų bažnyčioje bus iškilmingai pradėta savaitės trukmės tarptautinė 10–oji Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada.

Vilniuje balandžio 22–29 dienomis viešės daugiau nei 200 svečių iš visos Europos Sąjungos. Čia 132 gabiausi senojo žemyno jaunieji protai varžysis dėl geriausios Europos komandos titulo.

Vilniuje vyksiančiame tarptautiniame renginyje dalyviai komandose po tris (po vieną fiziką, biologą ir chemiką) spręs 2 kūrybines, konkursą organizuojančios šalies žymiausių mokslininkų sukurtas praktines užduotis, susijusias su Lietuva. Užduotys bus kompleksinės, kur reikės tiek biologijos, chemijos, ir fizikos žinių. Tokiu būdu skiepijami komandinio jausmo, atsakomybės prisiėmimo gebėjimai, būtini sklandžiai mokslininko karjerai.

Pasak EUSO 2012 direktoriaus Pauliaus L. Tamošiūno, šio konkurs metu siekiama ne tik patikrinti jaunimo iš Europos žinias, bet ir norima parodyti Lietuvą, į kurią norėtųsi sugrįžti.

Svečiai iš 24 Europos Sąjungos šalių turės proga aplankyti gražiausias sostines vietas organizatorių paruošto miesto ralio metu, pasigėrėti Trakų pilimi bei jos panorarma, susipažinti su lietuvių tradicijomis Rumšiškėse, pasigrožėti Kauno senamiesčio architektūra.

„Iš tiesų, programoje numatyta ir kitų atrakcijų, kurių metu skatinamas įvairių šalių moksleivių glaudesnis mokslinis bendravimas ir bendradiarbavimas, o užmegzti kontaktai, tikime, kad nenutrukus pasibaigus olimpiados savaitei“, – apie renginio programą pasakojo Paulius L. Tamošiūnas.

Viena iš tokių renginio atrakcijų, tai Gineso rekordo siekimas balandžio 25 dieną Kaune, PLC „Megoje“. Jo metu 132 gabiausi mokiniai iš Europos bendromis jėgomis sieks išgauti aukščiausią bulvių baterijos įtampą.

„Tai puikus pavyzdys, kuomet gabūs mokslui vaikai suvieniję jėgas gali pasiekti gražių rezultatų. O dirbant komandoje aukštus rezultatus siekti lengviau“, – kalbėjo EUSO 2012 direktorius.

Lietuva pirmą kartą gauna teisę organizuoti tokio lygio tarptautinį gamtamokslinį renginį. Olimpiadą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija bei ilgametę gamtamokslinio gabių vaikų ugdymo patirtį turinčios organizacijos: Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacija, Nacionalinė moksleivių akademija, Vilniaus universitetas, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras. Oficialus renginio Globėjas – Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus bei Vilniaus miesto savivaldybė.

Lietuvai EUSO 2012 atstovaus atrinkti šeši šalies mokiniai: Ignas Urbonavičius (Vilniaus licėjus), Mindaugas Viršilas (Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija), Edvinas Stankūnas (Kauno r. Raudondvario gimnazija), Vytautė Boreikaitė (Vilniaus licėjus), Lukas Šteinys (Alytaus Adolfo Ramanausko–Vanago gimnazija) ir Vytautas Pečiukėnas (Kauno technologijos universiteto gimnazija).

Kartu su mokiniais olimpiadoje dalyvaus Lietuvos delegacijos vadovai: Tomas Kivaras, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas, delegacijos vadovas, Virginija Barbaravičiūtė, Vilniaus licėjaus chemijos mokytoja, ir Ieva Šiaulienė, Šiaulių Didždvario gimnazijos biologijos mokytoja.

Tomas Kiviras, vienas iš delegacijų vadovų, teigia, kad Lietuvos komanda šiais metais tikisi, kad namų sienos lietuviams leis pasiekti geriausių rezultatų.

Lietuviai Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje pradėjo dalyvauti nuo 2007 metų. Tada viena dalyvavusi Lietuvos komanda laimėjo sidabro medalius. 2008 metais Lietuvai atstovavo jau dvi komandos ir pasidabino aukso ir sidabro medaliais. Vėliau tris metus iš eilės lietuvaičiai parsiveždavo sidabro medalius – 2009, 2010 ir 2011 metais buvo laimėta po du komandinius sidabro medalius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »