Atnaujinta informacinė sistema padės greičiau išsiaiškinti mokyklos nelankančius ir nesimokančius vaikus

Publikuota: 2012 m. balandžio 26 d. ketvirtadienis

Vyriausybė patvirtino naujos redakcijos Savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų apskaitos tvarkos aprašą, kuris žymiai patobulins savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų apskaitos tvarkymą ir padės greičiau išsiaiškinti nesimokančius vaikus ir nelankymo priežastis.

Nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių mokinių informacinę sistema (NEMIS) bus suderinta su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos SODRA, SPIS (Socialinės paramos) informacinėmis sistemomis ir užtikrins, kad duomenys apie socialinės paramos gavėjus, tėvų (globėjų, rūpintojų) darbovietes, kurių vaikai nesimoko ar nelanko mokyklos, būtų teikiami už vaiko teisių apsaugą ir socialinę paramą atsakingiems savivaldybių padaliniams.

Taip pat su NEMIS bus suderinta Privalomojo sveikatos draudimo informacinė sistema SVEIDRA, kuri teikia informaciją apie prisirašymą prie pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos bei paskutinį apsilankymą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Daugiau dėmesio nustatant nesimokančius turės skirti savivaldybės. Jos taip pat teiks į NEMIS įtrauktų savivaldybėje gyvenančių, bet nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių mokinių sąrašus vaiko teisių apsaugos tarnyboms, socialinės paramos skyriams, seniūnijoms, policijos, sveikatos priežiūros ir kitoms įstaigoms, kurios aiškinsis vaiko faktinę gyvenamąją vietą, nesimokymo, mokyklos nelankymo priežastis.

Dokumente numatyta, kad Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kartą per metus teiks informaciją NEMIS apie diplomatų, valstybės institucijų darbuotojų iki 16 metų vaikus, gyvenančius kartu su tėvais užsienio valstybėje.

Numatyta tobulinti gyventojų gyvenamosios vietos deklaracijų formas ir pildymo tvarką, kad tėvai būtų įpareigoti deklaruoti savo nepilnamečių vaikų gyvenamąją vietą.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »